Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Ознаки класифікації підприємств





 

При плануванні й обліку підприємства групуються по наступним ознаках:

1. Основні кількісні параметри:

· чисельність працюючих;

· річний оборот капіталу;

· обсяг виробництва.

Згідно Указу Президента «Про державну підтримку малого підприємництва» від 19.10.2000р. № 2063-111 суб'єктами малого підприємництва є зареєстровані у встановленому порядку фізичні особи, що займаються підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи, а також юридичні особи - суб'єкти підприємництва будь-якої організаційно-правової форми власності, у яких чисельність працюючих у звітному періоді не перевищує 50 чоловік і розмір виручки від реалізації за рік не перевищує 1 млн. гривень.

Для суб'єктів малого підприємництва з чисельністю працюючих до 10 чоловік включно і розміром виручки за рік не більш 500 тис. гривень, так званих мікропідприємств, може застосовуватися спрощена система оподатковування, обліку і звітності. (Указ Президента України від 28.06.99р. № 746/99).

За оцінками експертів Світового банку, тільки в країнах, що розвиваються, налічується близько 50 визначень малого підприємництва. У різних країнах використовують свої критерії віднесення підприємств до розряду малих.

У Німеччині до категорії малих і середніх підприємств належать юридичні особи з чисельністю до 500, а в Нідерландах – до 100 осіб.

В Японії до категорії малих і середніх підприємств відносять юридичні особи за критерієм чисельності в залежності від галузі економіки: роздрібна торгівля – до 50; промисловість, будівництво, транспорт, комунальне господарство, зв’язок – до 300; оптова торгівля – до 100 осіб.

У Великобританії у виробничій сфері фірма офіційно вважається малою, якщо в ній зайняті до 200 осіб. У більшості інших секторів економіки основним критерієм визначення малого підприємництва є показник річного обороту, який не повинен перевищувати 250 тис. фунтів стерлінгів. Кількість зайнятих і обсяг основного капіталу – такі критерії віднесення підприємств до розряду дрібних в Італії, в Індії – чисельність зайнятих і обсяг інвестицій, а в багатьох галузях – ще й рівень використання енергії.

В 1996 році в Європейській Співдружності були прийняті рекомендації щодо віднесення підприємств до категорії малих та середніх, в основу яких покладена трирівнєва класифікація. Загальна вимога: підприємства повинні бути корпоративно незалежними, тобто у власності інших осіб має знаходитись близько 25% статутного капіталу.

 

Європейські стандарти визначення малих та середніх підприємств

 

Вид підприємства   Чисельність персоналу, осіб Середньорічний обіг, млн. євро Загальний річний баланс, млн. євро
Середні до 250 до 40 до 27
Малі 10-49 до 7 до 5
Мікро до 10 обмеження відсутні

 

За даними Держкомстату в Україні в 2002 році налічувалося 242952 малих підприємств, на яких працювало 1,7 млн. осіб. В Україні на 10 тис. населення припадає 48 малих підприємств.

2. Якісні параметри:

2.1. Тип власності (державна, комунальна, колективна, приватна, змішана) Закону країни “Про власність” № 697-Х11 від 7.02.91р.(рис.2.2.).

 
 

 

 


Рис. 2.2. Види підприємства відповідно до форм власності

 

2.2. По галузевій приналежності

Ознаки галузевої приналежності:

2.2.1. По характеру споживаної сировини промислові підприємства поділяються на підприємства добувної й обробної промисловості.

2.2.2. По характеру продукції, що випускається, усі підприємства поділяються на дві великі групи: виробляючі засоби виробництва і виробляючі предмети споживання.

2.2.3. По ознаці технологічної спільності розрізняють підприємства з безупинним і дискретним процесами виробництва, з перевагою механічних і хімічних процесів виробництва.

2.2.4. За часом роботи протягом року розрізняють підприємства цілорічної і сезонної дії.

2.3. По ступені спеціалізації й обсягу виробництва однотипної продукції підприємства поділяються на спеціалізовані, універсальні і комбінати.

2.4. По методах організації виробничого процесу підприємства поділяються на підприємства, у яких переважає потоковий, партіоний і одиничний методи організації виробничого процесу.

2.5. По виду діяльності розрізняють підприємства: промислові, торгові, інвестиційні, транспортні, у сфері послуг і т.д.

2.6. По типу виробничих процесів розрізняють підприємства масового, серійного й індивідуального виробництва.

Підприємства можуть складатися з ряду структурних одиниць і структурних підрозділів, що виконують визначені стадії виробничого процесу (основні цехи, ділянки) чи підготовлюють умови для виготовлення продукції (допоміжні цехи). У ряді галузей промисловості (вугільна, цукрова, спиртова й ін.) основний виробничий процес не підрозділяється по цехах. Такі підприємства мають безцехову структуру і підрозділяються на ділянки. Не мають здебільшого цехового розподілу і малі підприємства.







Дата добавления: 2015-10-19; просмотров: 598. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!




Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...


Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...


Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...


Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Функциональные обязанности медсестры отделения реанимации · Медсестра отделения реанимации обязана осуществлять лечебно-профилактический и гигиенический уход за пациентами...

Определение трудоемкости работ и затрат машинного времени На основании ведомости объемов работ по объекту и норм времени ГЭСН составляется ведомость подсчёта трудоёмкости, затрат машинного времени, потребности в конструкциях, изделиях и материалах (табл...

Гидравлический расчёт трубопроводов Пример 3.4. Вентиляционная труба d=0,1м (100 мм) имеет длину l=100 м. Определить давление, которое должен развивать вентилятор, если расход воздуха, подаваемый по трубе, . Давление на выходе . Местных сопротивлений по пути не имеется. Температура...

Менадиона натрия бисульфит (Викасол) Групповая принадлежность •Синтетический аналог витамина K, жирорастворимый, коагулянт...

Разновидности сальников для насосов и правильный уход за ними   Сальники, используемые в насосном оборудовании, служат для герметизации пространства образованного кожухом и рабочим валом, выходящим через корпус наружу...

Дренирование желчных протоков Показаниями к дренированию желчных протоков являются декомпрессия на фоне внутрипротоковой гипертензии, интраоперационная холангиография, контроль за динамикой восстановления пассажа желчи в 12-перстную кишку...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2025 год . (0.01 сек.) русская версия | украинская версия