Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

ШЛЯХИ ОБ”ЄДНАННЯ ПОСЕРЕДНИКІВ





 

Оптово-торгівельні і логістичні посередники, орієнтуясь на транспортно-експедеційне обслуговування і наближаясь по функціям до транспортних терміналів, можуть в перспективі використовувати власну матеріально-технічну базу для розвитку терміналів, тим паче, що самі термінали бажають здійснювати кооперацію з іншими учасниками процесу товароруху.

Діяльність терміналів може виконуватись шляхом входження їх у добровільні об’єднання (господарчі асоціації, концерни) з підприємствами і організаціями – оптовими посередниками, котрі мають складські потужності.

Діяльність таких структур повинна базуватись на принципах добровільності, та общності економічних інтересів, свободі вибору організаційної форми інтегрованої структури, рівном праві всіх учасників сумісної діяльності і взаємо вигідності співпраці, договірної основи організації відношень між учасниками одного з одним і структури в цілкому.

Підприємства, котрі входять в состав цих структур, повинні зберігати свою самостійність і права юридичних осіб. Такі структури строять свою діяльність на основі самостійно розробляємих планів і програми сумісної діяльності. Вони можуть створювати фірми, центри, виробництво, котрі будуть діяти на основі устава затвердженого керівниками органами інтегрованої структури.

Інтегрована структура виконує свої логістичні функції у межах добровільно делегованих їй повноважень і діє в інтересах в ходячих в неї терміналів і посередницьких підприємств. Вона може від свого імені укладати угоди, користуватись банківськими кредитами, виконувати експортно-імпортні операції, створювати спільні підприємства, представляти інтереси структури в цілому і її учасників у відношеннях з іншими підприємствами і організаціями.

Вашим органом управління інтегрованої структури є загальні збори вповноважених представників підприємств – учасників. Інтегровані структури формуються в залежності від масштабів діяльності і можливостей використання складських потужностей посередницьких організацій.

Для великих складських комплектів найбільш характерним може бути об’єднання їх з міжрегіональними терміналами у формі концернів. Для інших посередницьких складських підприємств раціональним є об’єднання регіональними терміналами у формі асоціацій. Можливо входження в такі асоціації вище вказаних підприємств в якості орендодавців не повністю використаних, найменш завантажених складських потужностей, а терміналів – в якості орендованих.

Концерн може мати вигляд у виді міжгалузевого об’єднання підприємств виконуючих свою спільну діяльність, складських підприємств і транспортних терміналів на основі добровільної централізації окремих функцій. Підприємства котрі входять в концерни мають можливість створювати господарчі асоціації з іншими підприємствами без узгодження з керівниками органами концерна.

Господарча асоціації можуть бути створені як об’єднання складських підприємств і терміналів для спільного виконання однієї або декількох виробничо-господарських функцій на основі об’єднання учасниками частки своїх фінансових і матеріальних ресурсів для координації діяльності і розвиток кооперації. Участь в асоціації не впливає на відомчу належність її підприємств і не обмежує їх прав до входу до інших асоціацій або інших форм об’єднань.

Асоціація може встановлювати порядок надання взаємних послуг своїх підприємств, а також порядок спільних послуг клієнтам підприємств-учасників асоціації. В окремих випадках асоціація поспільному рішенню учасників, може компенсувати підвищені витрати або збитки підприємства, котрі входять у її склад.

У рамках функціонування асоціацій і незалежно від створення повинна використовуватись орендна і лізингова форма у взаємовідношеннях транспортних терміналів і складських підприємств, посередницьких організацій. В цьому випадку складські підприємства видають терміналам у оренду або на початках лізингу частку належних їм складських потужностей, а термінали використовують їх на основі угоди на аренду або контракта зі складськими підприємствами, або відповідними посередницькими організаціями. Термінал – орендатор може повністю або частково викупити орендоване майно. Умови і порядок викупу визначається угодою аренди.

Досвід господарської практики за кордоном дозволяє вважати, що об”єднання посередницьких організацій з транспортними терміналами можливо і доцільно у складі акціонерних суспільств.

В міру розвитку на перспективу інтегрованих структур найбільш великі підприємства посередники будуть освоювати термінальні технології. По одній з них клієнти доставляють вантаж на склад, а персонал склада виконує необхідне сортування вантажу по транспортним засобам. По іншій схемі, котра має назву „навантаження з площадки”, клієнти самі сортирують свій вантаж, доставляють його за допомогою персонала склада до залізничних вагонів або контейнерам, на котрих завчасно вказаний адрес призначення. Така схема частіш використовується при недостатній ємності складів, но вона може бути раціональною тільки в тому випадку, коли клієнти погоджуються самостійно виконати значний обсяг сортування проміж двома названими схемами роботи терміналів існує значна різниця у якості сервіса і в обсязі витрат. В першій схемі якості сервіса – найвища но і витрати самі великі, так як сортування є трудомісним процесом.

Можуть бути і інші варіати відносно сервіса і витрат, так як, перевізний состав, котрий рухається в визначений район, розміщується у сортувальної рамки. При цій схему кількість навантаження скорочується для клієнта. При перевантаженні з місцевого транспорта на міжнародній і назад використовуються автомобілі зі змінними контейнерами. Такий метод може використовуватись коли необхідність перевантаження вантажів невеликої кількості в процесі їх руху. Це дозволяє скоротити витрати і в той же час забезпечити хороший сервіс.

В тому випадку, коли посередницькі підприємства орієнтовані на термінальні технології, вони повинні враховувати характерні елементи в діяльності терміналів.

Основним є те, що термінальні технології потребують наявність зручних механічних пристроїв для завантаження і розвантаження транспортних засобів, сортування і складування вантажів у спеціально відокремлених місцях, а також для транспортування у межах терміналу. На деякі термінали вантажі прибувають у змішаних відправленнях і потребують сортування до того, як вони будуть об”єднані по напрямам подальшого руху. Тому слідує, що однієї з передумов успішної праці терміналів є наявність достатніх площ і обладнання, здатніх забезпечити на сучасному технологічному рівні функціювання терміналів.

Крім цього, велике значення в технології роботи терміналів має наявність контейнер них площадок, котрі виглядають як комплекс пристроїв.

Споруд і обладнання необхідного для розстановки, підбори, сортування контейнерів по напрямам відправлень (або вантажоотримувачам) і збереження контейнерів, механізмів для навантаження і розвантаження контейнерів, термінали, як правило в значній кількості оснащені вантажопідємними засобами. При станціях, котрі відкриті для прийома і відправлення контейнерів великої ваги, є казкові крани які дають змогу переробляти всю ширину контейнерної площадки. Вони дозволяють виконувати пряме перевантаження прибуваючих контейнерів з платформ-контейнеревозів на автотранспорт або виконувати розвантаження на площадку і навантаження з площадки на автотранспорт. Площа контейнерної площадки розмічена на осередки таким чином, щоб можливо було вести планомірний облік контейнерних місць, це дозволяє швидко знаходити контейнер, необхідний для продовження з ним вантажних операцій. Можливо також при навантаженні здійснювати прямий варіант, коли навантаження виконується безпосередньо з автомобілю на платформу контейнеровіза і зворотнє, без використання контейнерної площадки. Термінали і склади посередників повинні бути пристосовані для прогресивних методів обробки вантажів, забезпечуючи економічність і підвищення якості обслуговування виробничих і торгівельних підприємств, також необхідна узгодженість технології відношень їх з відправниками та отримувачами.

Робота терміналів і посередників будується в відповідності з узгодженням з відправниками в плані навантаження та черговістю відправлення вантажів. Це сприяє виконанню прямого транспортування від одного відправника до декількох отримувачам. Важливою вимогою співпраці з отримувачем, котрі мають велику кількість постачальників. Для цього потрібна взаємодія посередників і представників їх клієнтів, щоб реалізувати можливості підвищення ефективності термінального обслуговування.

Створення інтегрованих структур дає змогу подальшого розвитка транспортно-експедиційних центрів, або транспортно-вантажних центрів. Під останнім слід розуміти великий регіональний комплекс інженерно-технічних споруд по здійсненню доставки вантажів і наданню вантажовідправником і вантажоотримувачем транспортно-експедиційних послуг. Він може забезпечити взаємодію різних видів транспорта на основі управління сукупністю вантажно-розвантажувальних, підвозно-розвізних, складських, перевалю вальних робіт і транспортування вантажів на території регіона. Він може охоплювати не тільки складські приміщення, котрі знаходяться у віданні термінала, но і залучених їм для використання складів посередницьких організацій, а також матеріальні склади промислових підприємств.

В них виконуються прилизно такі ж операції як в терміналах, тобто сортування, пакування, складування, збереження, пакетування, контейнеризація, постачання і транспортування вантажів. Однако такі центри більш потужні, характеризуються конкретною зоною економічних інтересів, товаропотоків, потоків інформації, потоків транспортування. Він пов”язаний з великою кількістю товаровиробників.

Такі центри раціонально створювати в пунктах накопичення вантажів, а також при організації змішання перевезень на залізнично-водному транспорті. Також сприяє їх розвитку наявність в регіоні розвинутої товаропровідної мережі торгівлі і матеріально-технічного забезпечення, великої котре в транспортних послугах, розвитої мережі доріг.

Головними функціями транспортно-вантажних центів слід вважати концентрацію вантажопотоків, виконата розвоза і збіра вантажів, забезпечення стика між місцевими сполученнями і сполученнями на дальній відстані., розміщення вантажопотоків на більш екологічних видах транспорту, а також створення умов для найкращого обслуговування в сфері матеріально-технічного забезпечення і торгівлі. Для цього потрібно прискорення і підвищення якості виконання замовлень по перевезенню вантажів, оптимізація використання транспортних заслбів, удосконалення інформаційних потоків при управлінні вантажними перевезеннями, використання спільних банків даних в логістичних ланцюгах партнерів, що забезпечить їм перваги при логістично створених вантажних перевезеннях. Як ми бачимо існують різні види посередницьких організацій, котрі надають логістичні послуги пов”язані з транспортуванням, експедуванням, складуванням та іншим. Система логістичних посередників постійно розвивається під впливом вимог ринкової кон”юнктури і в інтересах більш ефективного обслуговування ринка і функціювання його посередників. Особливо характерной рисой є збільшення кількості і різновидів посередницьких організацій, поєднання ними різних функцій універсилізації та спеціалізації.

Торговельно-посередницькі структури за кордоном об”єднують, як великі так і дрібні підприємства, котрі спеціалізуються на окремих видах послуг, а також і окремих брокерів, агентів, комісіонерів, виконуючих інформаційно-контактні функції, оперативні доручення замовників. Універсальні і спеціалізовані по видам продукції посередницькі фірми мають, як правило регіональні відділення, створюються асоціації посередників. Функціональною основою по взаємовідношеннях промислових фірм і посередницьких підприємств є комплекс надаваємих послуг. Вони розміщують замовлення на виробництво, приймають участь у рекламуванні виробляємої продукції і плануванні виробництва промислових фірм структур в забезпеченні постачальників і споживачів логістичними послугами по складській переробці продукції, уніфікації, покуванню та інше.

До посередницьких організацій в логістичній системі США відносять: внутрішні і міжнародні транспортні і експедиційні агенства; незалежних агентів, брокерів; асоціації вантажовідправників і транспортних підприємств проміж покупцем і продавцем продукції, призначених до транспортування.деякі вчені вважають, що тенденції подальшого розвитку логістичних посередників уявляє собою створення компаній поєднуючих посередників, і постійне поширення функцій (Посередники в логістичній системі США/ персани.- М.: НИИМС, 1989).

По мірі прояви цих тенденцій зтикаються інтереси промислових компаній і посередників. Збільшення функцій посередників викликає побоювання у замовників відносно їх залежності від сторонніх організацій, скорочення сфери власної господарської діяльності і отримання прибутку. Тому, окремі промислові компанії створюють спеціалізовані дочірні фірми для виконання логістичних посередницьких послуг.

Оптові бази і оптові контори промислових підприємств або фірм в цілому виконують функції, котрі притаманні незалежним посередникам, однак посередники є більш наближені до споживачу, крім того торгові підприємства виробників мають діло в основному з однорідними товарами, в той час як посередники з різноманітною по характеру і різноманітності фірми діяльності посередницькі організації мають суттєву перевагу по зрівнянню з системой торгівельних структур промислових фірм.

Важливим моментом подальшого розвитку посередницьких структур є розвиток інтеграційних форм їх функціювання, котрі виникають на договірній або акціонерній основі, охоплюючи окремі або більшість послуг, надаваємих посередниками. Ці інтеграційні форми і методи отримали в останні роки широкий розвиток і виявляються в контрактних зв”язках промислових фірм з незалежними торгівельними посередниками, в створенні асоціацій виробничих споживачів і виробників по господарчим зв”язкам, в структурізації горізонтальних зв”язків посередницьких організацій. Перспективним є розвиток інтеграційних зв”язків споживачів і виробників на основі створення промислових мереж, що дає змогу скоротити витрати, вартість обробки запасів і управлінські витрати. Все це можливо отримати за рахунок спільної закупівельно-збутової діяльності.

Безумно, на організацію логістичної і оптово-торгівельної діяльності впливає робота державних органів управління. Це виявляється в використанні фінансово-кредитних важелів, в реалізації постанов і законів.

Для кращого освоєння ринка збуту, як в межах країн, так і за їх кордонами створюються стратегічні господарські центри (США, Японія), а також центри по закупівлі продукції, координуючи роботу відділів забезпечення промислових фірм з постачальниками виробляємої продукції. Всі вони також надають різні види логістичних послуг.

 

 







Дата добавления: 2015-12-04; просмотров: 253. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!




Картограммы и картодиаграммы Картограммы и картодиаграммы применяются для изображения географической характеристики изучаемых явлений...


Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...


Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...


Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Деятельность сестер милосердия общин Красного Креста ярко проявилась в период Тритоны – интервалы, в которых содержится три тона. К тритонам относятся увеличенная кварта (ув.4) и уменьшенная квинта (ум.5). Их можно построить на ступенях натурального и гармонического мажора и минора.  ...

Понятие о синдроме нарушения бронхиальной проходимости и его клинические проявления Синдром нарушения бронхиальной проходимости (бронхообструктивный синдром) – это патологическое состояние...

Опухоли яичников в детском и подростковом возрасте Опухоли яичников занимают первое место в структуре опухолей половой системы у девочек и встречаются в возрасте 10 – 16 лет и в период полового созревания...

Признаки классификации безопасности Можно выделить следующие признаки классификации безопасности. 1. По признаку масштабности принято различать следующие относительно самостоятельные геополитические уровни и виды безопасности. 1.1. Международная безопасность (глобальная и...

Прием и регистрация больных Пути госпитализации больных в стационар могут быть различны. В цен­тральное приемное отделение больные могут быть доставлены: 1) машиной скорой медицинской помощи в случае возникновения остро­го или обострения хронического заболевания...

ПУНКЦИЯ И КАТЕТЕРИЗАЦИЯ ПОДКЛЮЧИЧНОЙ ВЕНЫ   Пункцию и катетеризацию подключичной вены обычно производит хирург или анестезиолог, иногда — специально обученный терапевт...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2025 год . (0.012 сек.) русская версия | украинская версия