Змістовий модуль 1. Теорія поведінки споживача
Тема 1: Предмет і метод мікроекономіки
Задачі
Завдання 1. Як, на ваш погляд, вирішуються споконвічні питання економіки – “Що виробляти”, “Як виробляти?” і “Скільки виробляти і по якій ціні продавати?” – в умовах ринкового господарства?
Завдання 2. Згідно з американською статистикою лише 5 з 10 нових компаній успішно проходять весь життєвий цикл фірми і демонструють реальні результати. Інші 5 компаній збанкрутуються. В чому ж полягає секрет успіху в бізнесі?
Завдання 3. Сьогодні цілий ряд вчених-економістів стверджують, що “підприємницькі здібності” поряд з “працею, землею і капіталом” є фактором виробництва. Чи згодні ви з такою точкою зору і чому?
Завдання 4. Радянський період історії України (1919 – 1991 рр.) іноді називають “великим економічним експериментом”, який продемонстрував недосконалість командно-адміністративної системи господарювання. Чи згодні ви з такою точкою зору і чому?
Завдання 5. Сучасні “корифеї” економічної теорії наполягають на все визначаючому характері концепції “обмеженості ресурсів”, згідно з якою суспільство не має можливості виробляти і споживати стільки продукту, скільки бажає. Як ви вважаєте, чи може існувати інший підхід до проблеми забезпечення потреб суспільства?
Тести
1) Що з перерахованого нижче вивчає мікроекономіка: а) виробництво в масштабі усієї економіки; б) чисельність зайнятих у господарстві; в) загальний рівень цін; г) виробництво молока та динаміка його ціни;
2) Основним питанням економіки є: а) що виробляти? б) як виробляти? в) кому продавати? г) за якою ціною продавати? д) вірно все
3) Видом економічної системи є: а) фінансова система; б) екологічна; в) командно-адміністративна; г) страхова.
4) Основним мотивом поведінки економічних суб’єктів є: а) максимізація вигоди; б) допомога ближньому; в) мінімізація ризику; г) виробництво споживчих товарів. 5) Україна прямує до (виберіть найбільш влучну модель економіки): а) соціально орієнтованої економіки; б) змішаної економіки; в) соціалістичної економіки. 6) Зміст перехідної економіки полягає у: а) реформуванні соціалістичних виробничих відносин; б) проведенні приватизації; в) проведення “шокової терапії”; г) підготовці інституційних і економічних умов для трансформації господарської системи до ринку.
7) Що не відноситься до рис командно-адміністративної економіки: а) суспільна власність на всі матеріальні ресурси; б) централізований розподіл ресурсів; в) співвідношення в НД засобів виробництва і засобів споживання; г) державний план має законодавчу силу.
8) Елементарними суб'єктами мікроекономічної господарської діяльності є: а) ринки визначених товарів і послуг; б) домашні господарства (родини); в) органи державного економічного контролю; г) підприємства. д) вірно б) та г).
9) Дослідження економіки на рівні цілісної економічної системи називається: а) мікроекономіка; б) економіка природокористування; в) макроекономіка; г) страхова справа.
10) Дослідження економіки на рівні окремого суб’єкта ринкових відносин називається: а) мікроекономіка; б) економіка ресурсів; в) макроекономіка; г) банківська справа.
11) Предметом мікроекономіки є: а)поведінка економіки в цілому; б)поведінка індивідуальних господарських суб'єктів у різних ринкових в)поведінка споживачів на ринках товарів і послуг; г)поведінка фірм на ринках товарів і ресурсів.
12)Мікроекономіка досліджує: а) поведінку окремих економічних суб'єктів, котрі приймають рішення в умовах обмеженості ресурсів; б)поведінку виробників, котрі приймають рішення щодо виробництва в умовах обмеженості ресурсів; в)поведінку споживачів, котрі приймають рішення щодо покупок в умовах обмеженості доходу; г)прийняття державою рішень щодо виробництва благ в умовах обмеженості ресурсів.
13)Мікроекономіка: а) оперує поняттями сукупного рівня виробництва, зайнятості та доходу; б) досліджує поведінку споживачів і фірм у різних ринкових структурах; в) вивчає поведінку окремих секторів економіки; г) вивчає поведінку індивідуальних економічних суб'єктів у відкритій
14)Мікроекономіка вивчає, як ринковий механізм визначає: а) ціни товарів; б) ціни послуг; в) ціни економічних ресурсів; г) будь-які ціни. д) все вірно.
15)До мікроекономічних відноситься проблема взаємозв'язку: а) інфляції та безробіття;б) ціни та обсягу попиту на товар; в) доходу та заощаджень; г) процентної ставки та попиту на гроші.
16)Яка з наступних проблем є мікроекономічною? а) вплив грошового пропонування на інфляцію; б) вплив урядових видатків на рівень зайнятості; в) вплив дефіциту товарів на заощадження; г) вплив зміни ціни нафти на виробництво автомобілів. 17)До проблем, які вивчаються мікроекономікою, не відноситься: а) ефективне використання ресурсів; б) необмежені виробничі ресурси; в) максимальне задоволення потреб; г) рідкісність благ.
|