Знайдіть єдину вірну відповідь. 1. Які із наведених прав дає привілейована акція своєму власнику?
1. Які із наведених прав дає привілейована акція своєму власнику? а) отримання частки прибутку у вигляді дивіденду; б) участь в управлінні акціонерним товариством; в) отримання частки майна підприємства при ліквідації; г) відповідь а) і б); д) немає правильної відповіді.
2. Приватні засновники створюючи підприємство мають на меті: а) покращення соціального статусу; б) отримання максимального прибутку; в) вирішення екологічних проблем; г) правильні відповіді: а),б) і в);
3. Одним із принципом функціонування підприємств є: а) економічна відокремленість; б) наявність конкурентного середовища; в) економічна відповідальність за кінцеві результати своєї діяльності; г) немає правильної відповіді.
4. Сільськогосподарське підприємство у класифікації підприємств відповідає критерію: а) розмір підприємства; б) форма власності; в) характер діяльності; г) галузева належність.
5. Який з перелічених заходів не відноситься до позитивного впливу малих підприємств на економіку країни? а) сприяння розвитку конкуренції в економіці; б) збільшення можливостей членів суспільства здійснювати реальний економічний вибір; в) збільшення кількість безробітних в країні; г) оперативність в реагуванні на зміну попиту.
6. За критерієм – форма власності, підприємства розподіляють на: а) малі, середні, великі; б) промислові, сільськогосподарські; в) одноосібні, господарські товариства, кооперативи; г) приватні, державні, змішані, спільні.
7. Критерієм класифікації малих підприємств може виступати: а) кількість робітників на підприємстві; б) вартість капіталу підприємства; в) розмір земельної ділянки; г) правильні відповіді а) і б); д) правильні відповіді а), б) і в).
8. Визначення курсової вартості акцій необхідно для: а) участі акціонера в управлінні товариством; б) отримання дивідендів; в) визначення ринкової ціні акції; г) немає правильної відповіді.
9. Курс акції по відношенню до номінальної її вартості може бути: а) нижчим; б) вищим; в) рівним; г) правильні відповіді а), б) і в).
10. Перевага індивідуального підприємництва перед колективними формами бізнесу полягає в: а) простоті створення і ліквідації; б) податкових перевагах; в) конфіденційності і незалежності у бізнесі; г) усе перераховане вище;
д) немає правильної відповіді. 11. До недоліків індивідуального підприємства не належить: а) обмеженість фінансових ресурсів; б) необмежена відповідальність власника за борги; в) можлива відсутність управлінських здібностей у підприємця; г) простота створення і ліквідації підприємства.
12. Господарське товариство з обмеженою відповідальністю: а) несе ризик збитків у межах вартості зроблених учасниками внесків; б) забезпечує приплив капіталу у фірму; в) відповідає за борги, що перевищують розмір власних внесків; г) усе перераховане вище; д) немає правильної відповіді.
13. Основною причиною провалу в бізнесі є: а) відсутність інтересу з боку власників фірми; б) погане керування; в) високий ступінь конкуренції; г) немає правильної відповіді.
14. Основні переваги акціонерного товариства: а) можливість мобілізувати значні обсяги капіталу; б) захист акціонерів від фінансової відповідальності; в) забезпечення вкладникам ліквідності їхніх інвестицій; г) усе відповіді вірні; д) немає правильної відповіді.
15. Головною групою осіб, що мають пріоритет у структурі фірми, є: а) акціонери; б) рада директорів фірми (правління); в) президент фірми та його посадові особи; г) жодна з перерахованих груп.
16. Правами акціонерів є: а) вкладення капіталу у фірму; б) голосування; в) одержання дивідендів; г) ознайомлення з документацією компанії; д) усі перераховані права разом.
17. Головною особливістю державних підприємств є: а) створення підприємства за рішенням уповноваженого державою органу; б) перебування майна у власності держави; в) приналежність майна підприємству на праві господарського ведення (чи на праві оперативного керування); г) усе перераховане вище; д) нічого з перерахованого вище.
18. Причиною утворення і розвитку фірм є: а) об’єднання людей, машин і технологій; б) результат реалізації господарських угод; в) наявність виробничих процесів для створення товарів і послуг; г) усе перераховане вище; д) нічого з перерахованого вище.
19. Хоча великі фірми здатні одержувати ефект від масштабу діяльності в галузі і досягати переваг у витратах в порівнянні з більш дрібними фірмами, малі фірми мають можливості вижити у визначених умовах. До умов виживання малих фірм у подібних галузях не відноситься: а) мінімально ефективний обсяг виробництва при відносно невеликому рівні випуску; б) здатність уникнути скорочення прибутковості при кожному наступному збільшенні обсягу виробництва на відміну від великих фірм; в) можливість вибирати споживчі ніші на основі товарної спеціалізації; г) більш висока ефективність і мінімальна бюрократизація в порівнянні з великими фірмами; д) не має правильної відповіді.
20. Найбільший ефект від збільшення масштабів діяльності дає наступний приклад злиття фірм: а) нафтопереробна фірма з’єднується з нафтовидобувною фірмою; б) шоколадна фабрика здобуває фірму, що випускає картопляні пластівці; в) компанія по вирощуванню бавовни з’єднується з прядильною фабрикою; г) завод по виготовленню кришталевих виробів з’єднується з іншим аналогічним кришталевим заводом.
|