Витяг з Кримінального Кодексу України
Ст. 101. Умисне тяжке тілесне ушкодження. Умкене тяжке тілеснеушкодження, тобто умисне тілесне ушкодження, небезпечне для життя в момент заподіяння, або таке, що спричинило втрату будь-якого органу або втрату його функцій, душевнухворобу або інший розлад здоров'я, поєднаний з стійкою втратою працездатності не менш ніж на одну третину … карається позбавленням волі на строк від двох до восьми років. Ст.105. Необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження. Необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження карається позбавленням волі на строк до одного року або виправними роботами на той же строк. Ст. 107. Побої і мордування. Умисне нанесення удару, побоїв або вчинення інших насильницьких дій, які завдали фізичного болю, карається виправними роботами на строк до шести місяців, або штрафом... Ті ж самі діяння, що носять характер мордування, караються позбавленням волі на строк до трьох років. Ст. 125. Наклеп. Наклеп, тобто поширення завідомо неправдивих вигадок, що ганьблять іншу особу, карається позбавленням волі на строк до одного року, або виправними роботами на той же строк... Ст. 126. Образа. Образа, тобто умисне приниження честі і гідності особи, виражене у непристойній формі, карається виправними роботами на строк до одного року, або штрафом. Ст. 165. Зловживання владою або службовим станом. Зловживання владою або службовим станом, тобто умисне, з корисливих мотивів або іншої особистої заінтересованості, використання службовою особою свого службового стану всупереч інтересам служби, якщо воно завдало істотної шкоди державним чи громадським інтересам або охоронюваним законом правам та інтересам окремих громадян, карається позбавленням волі на строк до трьох років або виправними роботами на строк до двох років. Те ж саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки, карається позбавленням волі на строк до п'яти років. Ст.166. Перевищення влади або службових повноважень. Перевищення влади або службових повноважень, тобто вчинення службовою особою дій, які явно виходять за межі наданих їй законом прав і повноважень, якщо воно завдає істотної шкоди державним чи громадським інтересам або охоронюваним законом правам та інтересам окремих громадян, карається позбавленням волі на строк до трьох років або виправними роботами на строк до двох років. Перевищення влади або службових повноважень, якщо воно супроводжувалося насильством, застосуванням зброї або болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого, діями, карається позбавленням волі на строк від двох до восьми років.
Основи Законодавства України про охорону здоров'я (Витяг) Закон України від 19 листопада 1992 р. зі змінами і доповненнями, внесеними Законом України від 3 лютого 1993 р.
Ст. 59. Піклування про зміцнення та охорону здоров'я дітей та підлітків. Батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я своїх дітей, їх фізичний та духовний розвиток, ведення ними здорового способу життя. У разі порушення цього обов'язку, якщо воно завдає істотної шкоди здоров'ю дитини, винні у встановленому порядку можуть бути позбавлені батьківських прав. З метою виховання здорового молодого покоління з гармонійним розвитком фізичних і духовних сил держава забезпечує розвиток широкої мережі дитячих садків, шкіл-інтернатів, оздоровниць, таборів відпочинку та інших дитячих закладів. Дітям, які перебувають на вихованні в дитячих закладах і навчаються в школах, забезпечуються необхідні умови для збереження і зміцнення здоров'я та гігієнічного виховання. Умови навчально-трудового навантаження, а також вимоги щодо режиму проведення занять визначаються за погодженням з Міністерством охорони здоров'я України. Ст. 62. Контроль за охороною здоров'я дітей у дитячих виховних і навчальних закладах. Контроль за охороною здоров'я дітей і проведенням оздоровчих заходів у дитячих виховних і навчальних закладах здійснюють органи та заклади охорони здоров'я разом з органами та закладами народної освіти за участю громадських організацій (Основи Законодавства України про охорону здоров'я (Витяг)// Довідник класного керівника: Зб. документів. К., 1996. С.38-40). Інструктквко-методичний лист Міністерстваосвіти України
|