Методика незакінчених речень
Завдання для учнів: закінчити речення. 1. Я вважаю, що гарний учень - це той, хто... Я вважаю, що поганий учень - це той, який... 2. Більше за все я люблю, коли вчитель... Більше за все я не люблю, коли вчитель... 3. Я люблю школу за те, що... Я не люблю школу за те, що... 4. Мені цікаво на уроках, коли... Мені нецікаво на уроках, якщо... 5. Я обираю складні завдання, оскільки... Я віддаю перевагу легким завданням, тому що... 6. Коли я був маленьким, я вважав, що в школі... 7. Якщо б я був вчителем... (Коротаева Е.В. Хочу, могу, умею! Обучение погруженное в общение. М, 1997. С. 196).
Анкета визначення в учнів ступеня ризику залучення їх До вживання наркогенних речовин
Відповідь з якою ви згодні, підкресліть
Сумабалів від 5 до 15 балів означає, що ризик залучення до наркогенних речовин вірогідно існує. Від 16 до 32 - ризик є реальний, не виключене епізодичне вживання. Якщо 'сума балів перевищує 33, підліток перебуває в досить небезпечній ситуації ризику (Класний керівник у сучасній школі: Метод. посібник. К, 1996. С148-151). Анкета "Рівень навчальної та міжособиетісної взаємодії між учнями"
Завдання учням:Визначте своє ставлення до наступних фраз. А - згоден, Б - мабуть, так, В - так, згоден, Г -абсолютно справедливо.
1. В класі є правила, що визначають життя класу. 2. Рішення в класі найчастіше приймаються усіма учнями. 3. Я намагаюся працювати на уроці тільки із найближчими друзями. 4. Я прагну до того, щоб навчальні результати були кращі, ніж у однокласників. 5. Учнів не дуже непокоїть майбутнє класу як колективу. 6. Я однаково добре співробітничаю з будь-ким із однокласників на уроках. 7. Кожний учень у класі готовий допомогти мені у рішенні різних проблем. 8. У всіх наших учнів різні інтереси. 9. Усі учні знають один одного дуже добре. 10. Часто виникають невеликі сварки із-за деяких учнів. 11. Всі учні зацікавлені в успіху свого класу. 12. Життя класу визначається поведінкою тих учнів, яких любить вчитель. 13. Учні не знають один одного достатньо добре. 14. Хочу в цьому класі вчитися далі, закінчити школу. 15. Учні в класі не стурбовані тим, що роблять їх однокласники, як вони вчаться. 16; Ми називаємо один одного за іменами, прізвиська не даємо. 17. Деякі учні об'єдналися у групи. 18. Мені не подобаються деякі однокласники. 19. Я з радістю йду до школи, щоб зустрітися з однокласниками.. 20. У нас дійсно добрий клас.
Обробка анкети. За кожну відповідь А - 1 бал, Б —2 бали, В - З бали, Г - 4 бали. Підрахувати загальну суму відповідей на питання 1, 2. 6, 7, 9, 11, 14, 16, 19, 20. Підрахувати загальну суму питань, що залишилися (3, 4, 5, 8, 10, 12, 13, 15, 17, 18). Із другої суми відняти суму перших відповідей. До отриманого результату додати 50. Якщо отриманий результат: • більше 40,то рівень взаємодії між учнями практично ідеальний; • від 40 до 30, то в класі переважають добрі стосунки, рівні взаємовідносини між однокласниками, клас наближається до стадії формування колективу; • від 30 до 20, достатньо типова ситуація для більшості учнівськихкласів:наявні мікро групи,які не ворогують одна з одною, однак і не спрямовані на тісну взаємодію; • від 20 до 10, рівень взаємодіїзадовільний, однак учні час від часу потребують корекціївзаємин; • менш 10, ситуація в класі напружена, заважає нормальному навчально-виховному процесу, учні потребують серйозної гоихолого-педагогічнсї корекції взаємин. (Коротаева Е.В. Хочу, могу, умею! Обучение погруженное в общение. М, 1997. С. 190-191).
|