Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Порядок ліцензування страховиків





Ліцензування – видача, переоформлення та анулювання (відкликання) ліцензій, видача дублікатів ліцензій, ведення ліцензійних справ.

Ліцензування страхової діяльності здійснюється Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.

Для отримання ліцензії на здійснення страхової діяльності заявник відповідно до Ліцензійних умов подає до Нацкомфінпослуг заяву та інші документи, перелік яких передбачено Законами України "Про страхування" і "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг".

Заява про видачу ліцензії разом з усіма документами та описом (переліком) поданих документів, що подаються для отримання ліцензії повинні бути наскрізне пронумеровані, прошнуровані та засвідчені відбитком печатки та підписом керівника заявника і подаватись у швидкозшивачі. Опис (перелік) поданих документів повинен містити посилання на номери сторінок згідно з наскрізною нумерацією.

Заяву про видачу ліцензії разом з усіма необхідними документами заявники направляють поштою, подають особисто або через уповноважену особу до Нацкомфінпослуг.Датою подання документів є дата відбитка календарного штемпеля поштового відділення зв'язку, що обслуговує відправника. У разі надання документів безпосередньо до Нацкомфінпослуг датою подання документів є дата їх реєстрації структурним підрозділом Нацкомфінпослуг, на який покладено обов'язок здійснювати реєстрацію вхідної кореспонденції.

Рішення про видачу ліцензії або про відмову у її видачі, а також рішення про залишення заяви про видачу ліцензії без розгляду приймається Нацкомфінпослуг як колегіальним органом.

Не пізніше тридцяти календарних днів з дня надходження заяви (дати реєстрації в Нацкомфінпослуг) та всіх необхідних документів від заявника Нацкомфінпослуг має прийняти рішення про видачу ліцензії, про відмову у видачі ліцензії або рішення про залишення заяви про видачу ліцензії без розгляду.

Повідомлення про прийняття Нацкомфінпослуг рішення про видачу ліцензії та про прийняття рішення про внесення інформації про заявника до Реєстру (для заявників, що не отримали статусу фінансової установи) або про відмову у видачі ліцензії надсилається (видається) заявникові в письмовій формі протягом трьох робочих днів з дати прийняття відповідного рішення.

Заявник протягом тридцяти календарних днів з дня направлення йому повідомлення про прийняття рішення про видачу ліцензії подає до Нацкомфінпослуг документ, що підтверджує внесення плати за видачу ліцензії. Кабінет Міністрів України встановлює розмір плати за видачу ліцензій на провадження конкретних видів страхування.Нацкомфінпослуг оформлює ліцензію не пізніше ніж за п'ять робочих днів з дня надходження документа, що підтверджує внесення плати за видачу ліцензії.

Ліцензія – документ державного зразка, який засвідчує право фінансової установи здійснювати страхову діяльність з конкретного виду страхування протягом визначеного строку за умови виконання ліцензійних умов.

Ліцензії на здійснення страхової діяльності є безстроковими.Після отримання відповідної ліцензії страховик має право здійснювати страхову діяльність на всій території України. Предметом безпосередньої діяльності страховика може бути лише страхування, перестрахування і фінансова діяльність, пов'язана з формуванням, розміщенням страхових резервів та їх управлінням.

Страховики, які отримали ліцензію на страхування життя, не мають право займатися іншими видами страхування. Ліцензії на проведення страхування життя видаються без зазначення в них строку дії. Ліцензії на здійснення інших видів страхування видаються на конкретний строк. Страховик (перестраховик) України має право приймати ризики в перестрахування лише з тих видів добровільного і обов'язкового страхування, на проведення яких він отримав ліцензію. Ліцензія на конкретний вид обов'язкового страхування видається, якщо страховик має досвід здійснення добровільного страхування не менше ніж два роки.

Здійснення страхової діяльності після закінчення строку дії ліцензії або її анулювання (відкликання) не допускається. Якщо після закінчення строку дії ліцензії на конкретні види страхування, страховик має намір продовжити провадити зазначені в ліцензії види страхування, то він зобов'язаний отримати нову ліцензію.

Підставами для прийняття рішення про відмову у видачі ліцензіїє:

- недостовірність даних (інформації) у документах, поданихзаявником для отримання ліцензії;

- невідповідність заявника згідно з поданими документами цим Ліцензійним умовам;

- невідповідність поданих документів, що додаються дозаяви, вимогам законодавства.

У разі відмови у видачі ліцензії на підставі виявлення недостовірних даних (інформації) у документах, поданих для видачі ліцензії, заявник може подати до Нацкомфінпослуг нову заяву про видачу ліцензії не раніше ніж через три місяці з дати прийняття рішення про відмову у видачі ліцензії.

У разі відмови у видачі ліцензії на підставі невідповідності заявника цим Ліцензійним умовам він може подати до Нацкомфінпослуг нову заяву про видачу ліцензії після усунення причин, що стали підставою для відмови у видачі ліцензії. Рішення про відмову у видачі ліцензії може бути оскаржене в судовому порядку.

Заява про видачу ліцензії залишається без розгляду, якщо:

- заява підписана особою, яка не має на це повноважень;

- документи оформлені з порушенням вимог цих Ліцензійних умов;

- документи подані не в повному обсязі.

Заявник після усунення причин, що були підставою для винесення рішення про залишення заяви про видачу ліцензії без розгляду,заявник може повторно подати заяву про видачу ліцензії, яка розглядається в установленому порядку.







Дата добавления: 2015-03-11; просмотров: 503. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!




Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...


ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...


Теория усилителей. Схема Основная масса современных аналоговых и аналого-цифровых электронных устройств выполняется на специализированных микросхемах...


Логические цифровые микросхемы Более сложные элементы цифровой схемотехники (триггеры, мультиплексоры, декодеры и т.д.) не имеют...

Что такое пропорции? Это соотношение частей целого между собой. Что может являться частями в образе или в луке...

Растягивание костей и хрящей. Данные способы применимы в случае закрытых зон роста. Врачи-хирурги выяснили...

ФАКТОРЫ, ВЛИЯЮЩИЕ НА ИЗНОС ДЕТАЛЕЙ, И МЕТОДЫ СНИЖЕНИИ СКОРОСТИ ИЗНАШИВАНИЯ Кроме названных причин разрушений и износов, знание которых можно использовать в системе технического обслуживания и ремонта машин для повышения их долговечности, немаловажное значение имеют знания о причинах разрушения деталей в результате старения...

Потенциометрия. Потенциометрическое определение рН растворов Потенциометрия - это электрохимический метод иссле­дования и анализа веществ, основанный на зависимости равновесного электродного потенциала Е от активности (концентрации) определяемого вещества в исследуемом рас­творе...

Гальванического элемента При контакте двух любых фаз на границе их раздела возникает двойной электрический слой (ДЭС), состоящий из равных по величине, но противоположных по знаку электрических зарядов...

Сущность, виды и функции маркетинга персонала Перснал-маркетинг является новым понятием. В мировой практике маркетинга и управления персоналом он выделился в отдельное направление лишь в начале 90-х гг.XX века...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2025 год . (0.013 сек.) русская версия | украинская версия