Тема 1. Вступ до курсу «Історія туризму». Історія туризму як наука
1. Виникнення науки «Історії туризму»: передумови, причини, етапи розвитку. 2. Основні елементи «протуризма» і гостинності в архаїчну добу. 3. Знання стародавніх про Землю і перші спроби картографії. 4. Перші мандрівники стародавнього світу (Єгипет, Китай).
Тема 2. Історичні передумови виникнення та розвитку подорожей і туризму
1. Великі полководці стародавності. Значення завойовницьких походів. 2. Подорожі в стародавньому епосі. 3. Розвиток туристської інфраструктури в стародавності. 4. Мотиви перших подорожей, їх історичне значення.
Тема 3. Подорожі та мандрівки в давні часи
1. Синкретизм форм туризму а античній Греції і Єгипті. 2. Стан інфраструктури гостинності в античності і країнах Стародавнього Сходу. 3. Книги Геродота і Страбона як джерело з історії туризму і гостинності.
Тема 4. Походи та подорожі Середньовіччя
1. Подорожі в епоху раннього Середньовіччя. 2. Паломництво як основний вид подорожей у Середньовіччі. 3. Арабські мандрівники Середньовіччя. 4. Подорожі в період монголо-татарського іга. 5. Важливі географічні відкриття Хрестових походів и їх значення для розвитку системи туризму і гостинності. 6. Поява і розиток у епоху Середньовіччя освітнього туризму. Основні університети Європи. 7. Середньовічні карнавали як специфічна форма туристської анамації.
Тема 5. Розвиток туризму в Новий час
1. Відкриття й освоєння Америки. 2. Культурна спадщина доколумбової Америки. 3. Розвиток туризму в Україні та Росії в XVI – XVIII ст. 4. Навколосвітня подорожФ. Магеллана і її значення для становлення нового світогляду сучасників. 5. Василь Григорович-Барський – видатний український мандрівник. 6. Освоєння мандрівниками Сибіру і Далекого Сходу в XV-XIX ст. Значення їх відкриттів для сучасного туризму. 7. Перші готелі, ресторани і кав'ярнієвропейських столиць. Тема 6. Розвиток туризму у ХІХ – на початку ХХ ст. 1. Краєзнавство як основа туристської діяльності в Західній Україні наприкінці ХІХ – початку ХХ ст. 2. Формування транспортної інфраструктури наприкінці ХІХ – ХХ ст. 3. Розвиток гірського руху в Європі. 4. Особливості розвитку готельної справи у м. Києві у XIX ст. 5. Готельна справа у Харкові наприкінці XIX ст.: основні тенденції розвитку. 6. Діяльність Кримсько-Кавказького гірського клубу. 7. Просвітницько-краєзнавча діяльність Івана Франка.
Тема 7. Міжнародний туризм у ХХ ст. 1. Характеристика основних туристських напрямів у другій половині ХХ ст. 2. Міжнародні туристські організації. 3. Масовий туризм: становлення і розвиток. 4. Соціокультурне значення туризму.
|