Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Заходи по забезпеченню безпеки праці та виробничої санітарії
 

У даному підрозділі, на підставі аналізу шкідливих і небезпечних виробничих чинників у виробничому приміщенні, розробляються конкретні інженерно-технічні заходи щодо зниження або усунення їх впливу на обслуговуючий персонал, а також розглядаються питання виробничої санітарії та забезпечення працівників засобами індивідуального захисту (ЗІЗ). У підрозділі наводиться один розрахунок, який узгоджується з керівником по розділу «Охорона праці» після переддипломної практики і за наявності результатів аналізу шкідливих і небезпечних виробничих чинників.

Всі заходи повинні пропонуватися від першої особи. Наприклад: «Роботою (проектом) передбачається з метою зниження дії…», «Для зниження дії інтенсивності теплового випромінювання на обслуговуючий персонал пропоную наступні заходи:. . .» і ін.

Загальноприйняті організаційні заходи (скорочений робочий день, збільшення тривалості відпустки, медогляди, засоби індивідуального захисту і ін.), а також вимоги посадових інструкцій по техніці безпеки для конкретних видів робіт і устаткування не є заходами щодо зниження дії шкідливих і небезпечних виробничих чинників.

При розробці пропозицій по зменшенню дії виробничих факторів необхідно керуватися вимогами нормативних документів, а вибір та обґрунтування інженерно-технічних, санітарно-гігієнічних засобів, систем та пристроїв наведені в учбовій, учбово-методичній, науково-технічній и довідковій літературі для різноманітних видів виробництв, обладнання і технологічних процесів. Так, наприклад, при розрахунку нормативної освітленості (на робочих місцях, в проходах, аварійної), вибирають систему освітлення, тип освітлювачів і ламп, визначають їхню кількість та розміщення.

У випадку перевищення рівнів звукового тиску в приміщенні, порівняно з нормативним, передбачають заходи з поліпшення шумового режиму: екранування обладнання або наприклад принтерів, облицювання стелі та стін шумопоглинальним матеріалом (навести технічну характеристику) і ін.

Інженерно-технічний розрахунок, що підтверджує запропонований захист від впливу домінуючого шкідливого або небезпечного фактора, наводиться після переліку усіх запропонованих заходів окремим пунктом.

 

3.2.1 Засоби індивідуального захисту

 

Вибір засобів індивідуального захисту та розрахунок їх річної потреби проводиться на підставі вибору професії, для якої передбачається такий вибір, за «Класифікатором професій ДК 003-95», а потім за кодом обраної професії вибирають засоби (ЗІЗ) на підставі «Норм безплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту працівникам..» конкретного виду виробництва, наприклад НПАОП 27.0-3.01-08 для металургів. ЗІЗ вибираються і розраховуються відповідно до штатного розкладу для однієї або декількох основних професій у відповідності з темою роботи (проекту) та спеціальністю дипломника за погодженням з керівником розділу.

При виконанні дипломних робіт слід також надати увагу організації та конструкції робочого місця, яка має забезпечувати відповідність всіх елементів робочого місця ергономічними вимогам ДСТУ ISO 9241-(3-9):2004; ГОСТ 12.2.032-78; ГОСТ 12.2.033-78 та НПАОП 0.00-1.28-10. Необхідно мати на увазі, що режим праці і відпочинку працюючих з ЕОМ визначається у залежності від виконуваної категорії роботи. Тому необхідно визначити належність виконуваних робіт до однієї з трьох груп трудової діяльності:

- А - діяльність, яка характеризується виконанням одноманітних, ритмічних, легких у виконанні операцій, що не вимагають значної розумової напруги;

- Б - діяльність, пов'язана із здійсненням повторюваних логічних операцій;

- В - творчі види діяльності, що вимагають прийняття у процесі роботи рішень за відсутністю заздалегідь відомого алгоритму.

Річна потреба в засобах індивідуального захисту наводиться у вигляді таблиці ( приклад оформлення таблиця 3.1).

 

Таблиця 3.1- Річна потреба в засобах індивідуального захисту

 

№ з/п Код Професійна назва роботи Кількість працюючих за штатним розкладом Найменування спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту Строк носіння (місяці) Річна потреба
8121.2 Бригадир рудного двору Костюм бавовняний
Черевики шкіряні
Рукавиці комбіновані 7 днів
Каска захисна з підшоломником
Окуляри захисні до зносу
Респіратор пилозахисний до зносу
Взимку додатково:    
Куртка утеплена
Штани утеплені
Валянки

 

3.2.2 Санітарно-побутові приміщення та пристрої

 

Для вибору і розрахунку санітарно-побутових приміщень і пристроїв спочатку треба визначити групу і підгрупу виробничого процесу згідно санітарно-гігієнічній характеристиці в проектованому цеху (відділенні, дільниці), тобто за яких умов проходить виробничий процес (наявність надлишків тепла, вологи, пилу, шкідливих речовин і ін.). Після визначення групи виробничих процесів за табличними даними ДБН В.2.2-28:2010, вибирається відповідний склад побутових приміщень та пристроїв.

При відомому штатному розкладі проводиться їх розрахунок. Якщо відомостей про штатний розклад немає, то наводяться тільки розрахункові коефіцієнти та нормативи.

Слід пам’ятати, що розрахунок гардеробних проводиться за загальною кількістю працюючих в цеху (відділенні, дільниці) плюс 5% резерву, а решта приміщень і пристроїв - за кількістю працюючих у найчисельнішу зміну. Приблизний текст даного пункту може бути таким:

«Виробничий процес в ...... цеху (ділянці) по санітарно-гігієнічній характеристиці, згідно ДБН В.2.2-28:2010 [...] відноситься до групи .......

Для групи ...... передбачений наступний склад побутових приміщень: гардеробні, душові, умивальні, пункти харчування, вбиральні, пункти питного водопостачання, медичний пункт (тобто треба перерахувати, що саме необхідно для даної групи).

Гардеробні призначені для зберігання домашнього та спецодягу (вуличного одягу) і розраховуються по загальній кількості працюючих з урахуванням 5% резерву.

Решта приміщень розраховується за кількістю працюючих у найчисельнішу зміну.

Кількість сіток в душових прийнято з розрахунку одна душова сітка на … особи. Кількість кранів в умивальних розраховано за нормою…кран умивальника на … осіб і ін.

Душові та умивальні розміщені суміжно з гардеробними. Для харчування працюючих є їдальня (або буде), де кількість посадкових місць розраховують за нормою 1 місце на … людини.

Для поповнення втрат вологи і мінеральних солей в … цеху розміщені питні фонтанчики, автомати з підсоленою газованою водою. У теплий період робітники забезпечуються білково-вітамінним напоєм. Джерела питного водопостачання віддалені від робочих місць не далі 75 м. Кількість джерел водопостачання розраховується з норми 1 питний пристрій на … людину. Вбиральні віддалені від робочих місць не далі 75 м. Кількість санітарних приладів у них визначається по нормі 1 санітарний прилад для обслуговування … осіб.

Працюючі в цеху цілодобово обслуговуються медичним пунктом … категорії».Дата добавления: 2015-08-31; просмотров: 484. Нарушение авторских прав


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2020 год . (0.003 сек.) русская версия | украинская версия