Визначення швидкості пари і діаметру колони
Визначимо швидкість пари у верхній (w в) і нижній (w н) частинах колони. Для сітчастих тарілок швидкість пари можливо розрахувати за рівнянням:
м/с.
Орієнтовний діаметр колони визначають з рівняння витрат:
.
Як правило, незважаючи на різницю в розрахованих діаметрах укріплювальної і вичерпної частин колони (внаслідок різниці швидкостей і витрат парів), виготовляють колону одного діаметру, рівного більшому з розрахованих. Якщо швидкість пари у верхній і нижній частині колони мало відрізняються одна від одної, то використовують в розрахунках середню швидкість парів:
м/с.
Приймаємо середній масовий потік пари в колоні Gпара рівним:
.
Середні температури пара визначаємо за діаграмою t – x,y. а) в верхній частині колони находимо °С за певного , б) в нижній частині колони находимо °С за певного . Середня густина пари: а) в верхній частині колони кг/м3; б) в нижній частині колони кг/м3; Середня густина пари в колоні:
кг/м3.
Находимо температуру в верхній частині колони при yD, і в кубі-випарнику при xW (за діаграмою рівноваги t – x,y). За знайденими температурами визначаємо густину рідкого компоненту 1 r 1 кг/м3 і рідкого компоненту 2 r 2 кг/м3. Густина фізичних сумішей рідин підкоряється закону адитивності:
,
де хоб – обємна доля компонента в суміші. Якщо густини рідких компонентів суміші близькі, то можливо прийняти середню густину рідини в колоні:
кг/м3.
За каталогом у довіднику «Колонні апарати» вибираємо стандартний розмір обичайки колони D мм. Нижче наведені нормальні ряди діаметрів колон (в м), прийняті в хімічній та нафтопереробній промисловості: В хімічній промисловості – 0,4; 0,5; 0,6; 0,8; 1,0; 1,2; 1,4; 1,6; 1,8; 2,2; 2,6; 3,0; В нафтопереробній промисловості – 1,0; 1,2; 1,4; 1,6; 1,8; 2,0; 2,2; 2,4; 2,6; 2,8; 3,0; 3,2; 3,4; 3,6; 3,8; 4,0; 4,5; 5,0; 5,5; 6,0; 6,4; 7,0; 8,0; 9,0. При цьому швидкість пари в колоні буде:
м/с.
За каталогом для колони діаметром D мм обираємо сітчасту однопотокову тарілку з наступними конструктивними розмірами: Діаметр отворів в тарілці d 0 мм, Шаг між отворами t мм, Вільний перетин тарілки F c %, Висота переливного порогу h пер мм, Ширина переливного порогу b мм, Робочий перетин тарілки S т м2. Швидкість пари в робочому перетині тарілки:
м/с.
|