Показники дозволяють описати і проаналізувати здатність підприємства відповідати за своїми поточними зобов’язаннями. В основу алгоритму розрахунку цих показників покладено ідею зіставлення поточних активів (оборотних засобів) з короткотерміновою кредиторською заборгованістю. У результаті розрахунку визначається, чи в достатній мірі підприємство забезпечене оборотними засобами, необхідними для розрахунків з кредиторами за поточними операціями. Оскільки різні види оборотних засобів мають різний ступінь ліквідності, розраховують кілька коефіцієнтів ліквідності.
| З позиції обігу засобів діяльність підприємства є процесом трансформації одних видів активів у інші. Ефективність поточної фінансово-господарської діяльності може бути оцінена тривалістю операційного циклу, яка залежить від оборотності засобів у різних видах активів. За інших рівних умов, прискорення оборотності свідчить про підвищення ефективності. Тому основними показниками цієї групи є показники ефективності використання матеріальних, трудових і фінансових ресурсів: фондовіддача, коефіцієнти оборотності засобів у запасах і розрахунках.
| З допомогою даних показників оцінюється склад джерел фінансування і динаміка співвідношення між ними. Аналіз базується на відмінності джерел засобів за рівнем собівартості, ступенем доступності, рівнем надійності, ступенем ризику тощо.
| Показники групи призначені для оцінки загальної ефективності вкладання коштів у дане підприємство. На відміну від показників другої групи тут абстрагуються не від конкретних видів активів, а аналізують рентабельність капіталу в цілому. Тому головними показниками є рентабельність авансованого капіталу і рентабельність власного капіталу.
| У рамках даного аналізу виконуються просторово-часові зіставлення показників, що характеризують місце підприємства на ринку цінних паперів: дивідендний дохід, дохід на акцію, цінність акції тощо. Цей фрагмент аналізу виконується, головним чином, у компаніях, що зареєстровані на біржах цінних паперів і реалізують там свої акції. Підприємства, що мають тимчасово вільні грошові засоби і бажають вкласти їх у цінні папери, також орієнтуються на показники даної групи
|