Розділ І. Життя і здоров’я людини
Тема: Формула безпечної життєдіяльності. Тема уроку 4: Формула безпечної життєдіяльності. Практична робота: “Повідомлення до служб порятунку”. Т.а. зі “Вступу” та “Розділу І”. Мета: формувати в учнів поняття “безпека” та “небезпека”; змоделювати ситуації, безпечні й небезпечні для дітей, та формувати правильне ставлення до них; закріпити знання телефонних номерів служб порятунку. Виховувати відповідальність, зосередженість, обачливість та поміркованість дій. Обладнання: підручник та робочий зошит “Основи здоров’я” Т.В. Воронцова, В.С. Пономаренко, І.А. Репік, таблиці з висловами, кольоровий папір, картки з завданнями до тематичної атестації. Оцінювання за допомогою картонних кружечків-жетонів: 1-3 червоних – блискуча відповідь (10-12 балів); 1-3 сині – правильна відповідь (7-9 балів); 1-3 зелені – неточна відповідь (4-6 балів). Визначити найдружнішу групу. Хід уроку І. Організаційний момент. Почнемо наш урок з того, що ви в парах обговорите або продовжите речення: «Я був свідком небезпечної ситуації… (пожежі, аварії, бійки, крадіжки тощо)». ІІ. Актуалізація опорних знань. Зараз ми з Вами перевіримо домашнє завдання, але не у всіх, у всіх я перевірю, коли зберу зошити. Один учень підготував кросворд, де ключовим словом є “здоров’я”; другий – спробує дати відповіді на питання, що залишилися на “скрині знань”, третій – зачитає з додаткової літератури виписані прислів’я, загадки про здоров’я. ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Сьогодні ми не випадково почали урок з пригадування безпечних ситуацій з нашого життя. В усі часи існування людства старше покоління передавало наступному знання і навички уникнення небезпек. У прадавні часи – це навички захисту від диких звірів, несприятливих погодних умов і стихійних лих. Згодом люди навчилися непогано захищати себе від природних небезпек, але натомість з’явилися небезпеки, пов’язані з життєдіяльністю самих людей. Це – небезпеки на дорогах, у побуті, на виробництві, а також екологічні небезпеки, які виникають через те, що люди забруднюють навколишнє середовище, роблять його непридатним для свого життя, небезпечним для свого здоров’я. Тому в наш час варто говорити не лише про безпеку життя, а й про безпеку діяльності людини, тобто про безпеку її життєдіяльності.
ІV. Вивчення нового матеріалу. Безпека – це коли не існує загрози твоєму життю, здоров’ю і добробуту. Небезпека виникає тоді, коли з’являється загроза твоєму життю, здоров’ю і добробуту. 1. Гра “Асоціації” (10 хв.). · Запишіть на дошці слова: дім, двір, дорога, громадський транспорт, ліс, річка, кінотеатр. · Діти називають небезпеки, які асоціюються з їхнім життям. 2. Робота в групах: · Об’єднайте учасників у три групи (01, 02, 03). · Запропонуйте відкрити підручник на с. 16 за допомогою блок-схеми визначити порядок дій в одній із наведених ситуацій. 3. Демонстрація. Вчитель або підготовлені помічники демонструють прийоми, які допомагають вгамувати бурхливі емоції і попередити виникнення паніки. V. Узагальнення та систематизація знань. Тематична атестація. Клас ділиться на 2 підгрупи. Кожна група виконує свою роботу. Варіант Рівень 1. Збереже здоров’я той, хто: c займається спортом; c курить; c часто засмучується, нервує; c любить подорожувати. 2. Щоб не перевантажувати зір, треба: c читати лежачі; c давати відпочинок очам; c довго дивитися телевізор; c робити гімнастику для очей. 3. З наведених літер скласти слова, які є основними фізичними якостями людини: ласи - (сила) идкшвість - (швидкість) валтривиість - (витривалість) кучгність - (гнучкість) нритспість - (спритність) 4. Що означають номери телефонів?
Рівень 5. Напишіть формулу здорового способу життя. 6. Вставте необхідні слова: Погане здоров’я, хвороби є причиною відставання у _____, слабкої _____, поганого ____. Захворіти можна не тільки промочивши ноги чи з’ївши морозиво, але і від сильних ________, постійної _______. Використати такі слова: зріст, успішність, настрій, переживання, перевтома. Рівень 7. Як треба діяти, якщо ви потрапили у небезпечну ситуацію на вулиці? 8. Що означає “бути здоровим”? 9. Складіть прислів’я про здоровий спосіб життя:
Хто Си ся
Ма той На би
|