Хід уроку. І. Організаційний момент.
І. Організаційний момент. Добрий день, я дуже рада вас бачити. Ми урок наш починаєм, З новим днем вас всіх вітаєм. Буть здоровим будем вчитись Тут головне – не помилитись Слухай вчителя, відповідай – І оцінки гарні май!
ІІ. Актуалізація опорних знань. Стаємо в коло і продовжуємо фразу: “Загартовуванню сприяє… (вид спорту)” ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Сьогодні ми продовжимо подорожувати Країною здоров’я. Послухайте казку. Колись до маленької дитини підійшов Чарівник і сказав: "Це тобі клубок ниток, в якому нитка твого життя. Якщо швидко розмотувати клубок, життя твоє пройде швидко, якщо повільно, воно буде йти повільно". Дитина взяла в руки клубок і... - Що було далі? - Як дитина вчинила? Придумайте закінчення до цієї казки (діти: вона його загубила, просто кинула і все, заплутала, порвала, швидко розкрутила і життя пройшло швидко, розкручувала повільно, щодня по рівній частині, бо хотіла жити якомога довше). Варіанти дуже цікаві, ви правильно зрозуміли, що життя – це безцінний дар, і його треба берегти. Для того, щоб жити довго, треба бути здоровим. Але люди чомусь не цінують того, що отримують від природи задарма. Ми навчилися зберігати одяг, речі, прикраси. А до свого здоров’я у людей ставлення зовсім інакше – здоров’я лише витрачається. Згадаймо мудрий афоризм: "Молодість – це скарб, що містить все". І справді, цієї пори в руках людини її майбутнє. Які ідеали вона обере, якими знаннями, силами, здоров’ям запасеться, наскільки загартує свою волю – таким і буде її подальше життя. Та й сучасність ставить перед нами дедалі вищі вимоги. Кожен прагне бути вродливим. Юнаки намагаються набути атлетичної статури, рельєфних м’язів і спритності. Дівчата намагаються стати стрункими, набути легкої ходи і граційних рухів. Отже, довге життя, фізична краса і працездатність нині є не забаганкою, а серйозною соціальною потребою. Необхідно продовжити вік людини, використавши величезний запас сил та енергії, закладений у її організмі, щоб вона зробила якомога більше як для себе, так і для суспільства. Для цього ми повинні стати сильними, спритними і витривалими. І в цьому нам допоможе загартовування. Сьогодні ми з вами і поговоримо, як правильно загартовуватись. 1. Що таке загартовування? 2. Як ви гадаєте, чому люди це роблять? Записуємо тему уроку в зошити.
ІV. Вивчення нового матеріалу. Мозковий штурм “Які ви знаєте процедури загартовування?” Загартовування – це система процедур і вправ, спрямованих на підвищення опору організму шкідливим впливам. Воно робить людину сильною та здоровою. Завдання загартовування полягає в тому, щоб привчити організм швидко й правильно реагувати на зміни навколишніх умов. Дуже велику роль загартовування відіграє в профілактиці застудних захворювань. Чим раніше людина розпочне загартовуватись, тим здоровішою і більш стійкою до різних захворювань вона буде. Загартовування може бути місцевим і загальним. Якщо процедури місцеві, загартовуються окремі частини тіла (наприклад, ноги або руки), якщо загальні – впливу зазнає все тіло чи більша його частина. Згадаємо, які є способи загартовування, заповнивши таблицю.
Яких правил потрібно дотримуватись при загартовуванні повітрям? 1. Повітряні ванни потрібно приймати не пізніше як за 1,5 години до і після прийняття їжі. 2. Повітряні ванни слід поєднувати з руховою активністю (ранкова гімнастика, рухливі ігри, катання на велосипеді, ігри з м’ячем тощо). 3. Вибирати для повітряних ванн місця, захищені від сильного вітру. 4. Не допускати перегріву та переохолодження організму. 5. Особливо цінними для здоров’я є повітряні ванни під деревами, на дачі, в селі, на лісовій галявині. Як ви вважаєте, чому?
Діти, ви в початкових класах вже вивчали, як потрібно загартовуватись. Згадаємо, яких потрібно дотримуватись принципів загартовування? Що вони означають? - Поступовість (поетапне підвищення тривалості загартовуючих процедур); - послідовність (перехід від слабких до сильніших подразників); - безперервність; - свідомість та активне ставлення до загартовування; - комплексне використання природних факторів загартовування.
|