Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Рекомендації. до теми 6.4. «Визначення похибки віддаленого пункту підземної полігонометрії»





до теми 6.4. «Визначення похибки віддаленого пункту підземної полігонометрії»

В полігонометричному ході проведене повне зрівняння кутів і приріст координат. Потрібно визначити похибку координат будь-якої точки. Це завдання можна вирішити двома способами: суворим і приблизним способами. Суворий спосіб визначення похибки координат точок зрівняного полігонометричного ходу в маркшейдерській практиці застосовується рідко. В основному це приблизний спосіб.

Маркшейдерські зйомки виконуються бригадою, яка складається із маркшейдерів і гірничих робітників маркшейдерського відділу.

Підземні зйомки пов’язані із перебуванням та переміщеннями в зоні підвищеної небезпеки:

а) стиснуті умови і обмеження у виборі місця закріплення пунктів та установлення інструментів;

б) різноманітність і складність вимірювань у деяких виробках;

в) постійне змінення робочого місця і значне віддалення одного виконавця від другого;

г) робота із складними високоточними інструментами, що відволікає увагу від оточуючого середовища.

Безпечні умови робіт можуть бути забезпечені тільки в тому разі, коли усі, зайняті на зйомці будуть суворо виконувати загальні правила поведінки людей в шахті і заходи перестороги, пов’язані із специфікою виконання маркшейдерських робіт.

У віддалених, рідко відвідуваних виробках, а також у виробках, з підвищеним ступенем небезпеки (незадовільний стан, слабка вентиляція, інтенсивний транспорт тощо), зйомки повинні проводитися під безпосереднім керівництвом дільничного (головного) маркшейдера. В рідко відвідуваних людьми виробках газових шахт дільничний (головний) маркшейдер повинен мати при собі газововизначальний прилад.

У глухих виробках зйомка може проводитися тільки, коли працює вентилятор місцевого провітрювання і нормальному стані повітряного става. Особливу обережність слід виявляти, коли у вибої відсутні прохідники. На газових шахтах заходити у такий вибій і виконувати зйомки тільки після виміру метану за допомогою газововизначального приладу.

У виробках, обладнаних кінцевою (або безкінцевою) відкаткою, а також коли на приймально-відправних майданчиках зйомки дозволяються під безпосереднім керівництвом маркшейдера після повної зупинки транспорту. Підйомна машина (лебідка) повинна бути виключена і заблокована. Про роботу у вказаних виробках повинні бути проінформовані лебідчик, рукоятчик і нагляд дільниці. Відновити роботу транспортних засобів дозволяється тільки після особистого повідомлення маркшейдера про вихід із виробки усіх виконавців зйомки. Зйомку у виробках із кінцевою відкаткою слід виконувати в неробочі дні або під час зміни.

Під час зйомок у виробках, обладнаних конвеєрною доставкою, установку інструменту, виміри слід виконувати на стороні виробки для проходу людей.

Маркшейдерські пункти слід закріпляти в безпечних місцях. Перед закріпленням точки слід оглянути покрівлю і переконатися, що зависаючої породи немає і чи надійне кріплення виробки. Точки, по можливості, закріпляються в стороні від рейкової колії і тролейного проводу. Для закріплення точки у високій виробці необхідно користуватися драбиною або засобами, що попереджають падіння.

Перед установкою інструмента необхідно оглянути покрівлю і упевнитись у безпечному її стані.

Робочі, що освітлюють передні і задні сигнали, повинні стежити за приближенням електровозу і попереджати працюючого у інструмента. Коли габарити інструмента перебільшують прохід у виробці, треба заздалегідь зупинити транспорт рухом світильника упоперек виробки. Для пропускання електровозу потрібно усі виміри припинити, а інструмент прибрати у безпечне місце.

Слід уникати касання металевою рулеткою тролейного проводу. Забороняється міряти дліни рулеткою через працюючі машини і механізми.

Забороняється закріпляти точки, установлювати інструмент, находитися і виконувати виміри у зоні дії працюючих машин і механізмів. Для цього машини і механізми повинно виключити і заблокувати.

У газових шахтах забороняється розкриття і ремонт електричних приладів. Зйомку рекомендується вести у неробочу або ремонтну зміну.

 

 

Література:

1. В.И.Борщ-Компаниец, А.М.Навитный, Г.М.Кныш. Маркшейдерское дело. М.: Недра, 1985.

2. Д.Н.Оглоблин, Г.И. Герасименко, А.Г.Акимов и др. Маркшейдерское дело. М.: Недра, 1981.







Дата добавления: 2015-08-17; просмотров: 401. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!




Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...


Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...


Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...


Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Что такое пропорции? Это соотношение частей целого между собой. Что может являться частями в образе или в луке...

Растягивание костей и хрящей. Данные способы применимы в случае закрытых зон роста. Врачи-хирурги выяснили...

ФАКТОРЫ, ВЛИЯЮЩИЕ НА ИЗНОС ДЕТАЛЕЙ, И МЕТОДЫ СНИЖЕНИИ СКОРОСТИ ИЗНАШИВАНИЯ Кроме названных причин разрушений и износов, знание которых можно использовать в системе технического обслуживания и ремонта машин для повышения их долговечности, немаловажное значение имеют знания о причинах разрушения деталей в результате старения...

Правила наложения мягкой бинтовой повязки 1. Во время наложения повязки больному (раненому) следует придать удобное положение: он должен удобно сидеть или лежать...

ТЕХНИКА ПОСЕВА, МЕТОДЫ ВЫДЕЛЕНИЯ ЧИСТЫХ КУЛЬТУР И КУЛЬТУРАЛЬНЫЕ СВОЙСТВА МИКРООРГАНИЗМОВ. ОПРЕДЕЛЕНИЕ КОЛИЧЕСТВА БАКТЕРИЙ Цель занятия. Освоить технику посева микроорганизмов на плотные и жидкие питательные среды и методы выделения чис­тых бактериальных культур. Ознакомить студентов с основными культуральными характеристиками микроорганизмов и методами определения...

САНИТАРНО-МИКРОБИОЛОГИЧЕСКОЕ ИССЛЕДОВАНИЕ ВОДЫ, ВОЗДУХА И ПОЧВЫ Цель занятия.Ознакомить студентов с основными методами и показателями...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2025 год . (0.013 сек.) русская версия | украинская версия