Завдання. Розробити структуру часових циклів первинного цифрового сигналу
Розробити структуру часових циклів первинного цифрового сигналу. Вибрати значення коефіцієнта накопичення, обґрунтувати вибір. Розрахувати тактову частоту агрегатного цифрового сигналу.
Методичні вказівки щодо виконання завдання і стисла теорія питання При розробці структури часових циклів приміть за основу стандартний цикл. Якщо розрахована кількість розрядів в кодовому слові не дорівнює 8, зробіть відповідну корекцію стандартного циклу. Структура часових циклів повинна бути зображена в такому виді, як це зроблено в [2] на мал. 19.2. Приведіть її стислий опис. Після виконання цього завдання виберіть значення коефіцієнтів накопичення приймальника циклового синхросигналу, вивчивши матеріал розд. 16.7. [2], розд. 2.5. [5] та ознайомившись з приведеними нижче поясненнями. В неадаптивному приймальнику з послідовно працюючими ланцюгами пошуку і утримання синхронізму середній час його відновлення визначається виразом: Тв = tнвих + tп + tнвх, (5)
де tнвих,tнвх - відповідно час накопичення по входу і виходу до синхронізму; tп - середній час пошуку синхросигналу. Оцінити середній час пошуку можна таким чином:
(6)
де к – кількість інформаційних позицій, обмежених двома сусідніми синхрословами; mс – кількість символів в синхрослові; То – часовий інтервал між двома сусідніми синхрословами. Приклад: В стандартному АЦО прийнято m = 8, а кількість канальних інтервалів дорівнює 32. В нульовому канальному інтервалі кожного парного циклу передається синхросигнал, який складається з семи розрядів (mc =m –1=8-1=7).
Так як синхрослово передається через цикл, То = 2 Тц = 0,25 мс. В кожному парному циклі розміщено 31х8 = 248 інформаційних позицій, а в кожному непарному – 32*8 = 256. Загальна кількість інформаційних позицій між двома сусідніми синхрословами К = 248+256 =504. Звідси
Із принципу дії приймальника синхросигналу слідує, що tнвих = То r вих , а t нвх = То r вх , де rвих і rвх – відповідно коефіцієнти накопичення по виходу із синхронізму і входу до синхронізму. Обґрунтуйте вибір коефіцієнтів накопичення. Врахуйте, що rвих не рекомендується вибирати менше чотирьох, а rвх - меншим двох. Перевірте щоб значення Тв, розраховане за формулою (5), не виявилося більше заданого. В іншому випадку прийміть заходи для його зменшення. Можливо, наприклад, використовувати приймальник синхросигналу з паралельно працюючими ланцюгами пошуку і утримання синхронізму або змінити структуру циклу з метою зменшення пошуку tп (див. формулу (6)). Тактову частоту первинного (компонентного) потоку розраховують за формулою Fт = 32 fд m, кГЦ (7)
Задача другого ступеню цифрового групоутворення полягає в об’єднанні кількох компонентних цифрових сигналів в агрегатний сигнал з відповідно більшою швидкістю передачі. Відомі два метода групоутворення: синхронне і асинхронне. Матеріали цього питання розміщені в розд. 17.1…17.5 [2] і розд. 5 [5]. В розроблюваній ЦСП рекомендується використовувати синхронне об’єднання, реалізація якого здійснюється більш простими технічними засобами. Тактову частоту агрегатного цифрового сигналу визначають по формулі
fт= fт1 М (1+r), де М – кількість об’єднаних компонентних сигналів; r – відношення кількості додаткових символів в циклі агрегатного сигналу до загальної кількості символів в циклі (r = 0,01…0,02).
|