Аналіз результатів дослідження
Емпіричне дослідження даної проблеми було проведене на базі дитячого навчального закладу № 521: група «Білочка» – 22 дитини, група «Дзвіночок» – 23 дитини та група «Умка» – 23 дитини. Всього 68 дітей, віком від 5 до 6 років. За результатами дослідження виявлено різні рівні тривожності у дошкільників 5-6 років (див. табл. 3.1-3.3). Так, у групі «Білочка» виявлено всі рівні тривожності (див. табл. 3.1). Таблиця 3.1 Показники рівня тривожності у досліджуваних групи «Білочка»
Як видно з табл. 3.1, у 6 дітей наявний високий рівень тривожності, що становить 27 % від загальної кількості діток у цій групі; 12 дітей з середнім рівнем тривожності, що становить 54,5 % від загальної кількості діток у цій групі; 4 дитини з низьким рівнями тривожності, що становить 18,5 % від загальної кількості діток у цій групі. Отримані дані свідчать, що в групі «Умка» також наявні всі рівні тривожності (див. табл. 3.2). Таблиця 3.2 Показники рівня тривожності у досліджуваних групи «Умка»
Аналіз показників табл. 3.2 свідчить, що в групі «Умка» 5 дітей з високим рівнем тривожності, що становить 21,7 % від загальної кількості діток у цій групі; 17 дітей з середнім рівнем тривожності, що становить 73,9 % від загальної кількості діток у цій групі; 1 дитина з низьким рівнями тривожності, що становить 4,4 % від загальної кількості діток у цій групі. Дещо іншими виявилася показники у групі «Дзвіночок» (див. табл. 3.3). В цій групі виявлено: 5 дітей з високим рівнем тривожності, що становить 21,7 % від загальної кількості діток у цій групі, та 18 дітей з середнім рівнем тривожності, що становить 78,3 % від загальної кількості діток у цій групі. Таблиця 3.3 Показники рівня тривожності у досліджуваних групи «Дзвіночок»
Як видно з табл. 3.3, у групі «Дзвіночок» не виявлено жодної дитини з низьким рівнем тривожності. Кількісні показники рівней тривожності досліджуваних дітей подано на рис. 3.1-3.3. Рис. 3.1. Кількісні показники високого рівня тривожності дітей Наступний рис. 3.2 демонструє кількісні показники середнього рівня тривожності у кожній групі. Рис. 3.2. Кількісні показники середнього рівня тривожності дітей Кількісні показники низького рівня тривожності серед досліджуваних подано на рис. 3.3. Рис. 3.3. Кількісні показники низького рівня тривожності дітей Слід відмітити, що показники індексу тривожності (ІТ) кожної дитини (група «Білочка», «Дзвіночок», «Умка») представлено в додатках В, С та Д. Визначені показники індексу тривожності були основою для виявлення рівня тривожності у дітей загалом в кожній групі (див. рис. 3.4). Рис. 3.4. Показники рівня тривожності у дітей загалом в кожній групі Також ми брали до уваги і показники рівня тривожності в дитячому садочку, оскільки тривожність дитини може визначати той емоційний стан, який дитина переживає перебуваючи в дитячому садочку, а відповідно саме це місце було вибране нами для проведення дослідження, тому не враховувати його як ситуативний фактор неможливо (див. таб. 3.4). Таблиця 3.4
|