Показники прибутковості (рентабельність).
Аналіз рентабельності компанії дозволяє визначити прибутковість вкладення коштів у компанію та раціональність їхнього використання. 1. Коефіцієнт валового прибутку. Коефіцієнт валового прибутку — це валовий прибуток, поділений на обсяг продажів, що показує, яка частина загальної виручки від продажів залишилася після вирахування вартості проданих товарів. Виручка від продажів мінус собівартість проданих товарів називається валовим прибутком. В цілому, чим вище валовий прибуток, тим краще.
2. Коефіцієнт операційного прибутку. Операційний прибуток — аналітичний показник, що дорівнює обсягу прибутку до вирахування відсотків за позиковими коштами та врахування інших неопераційних доходів і сплати податків. Даний показник розраховується на основі фінансової звітності компанії і використовується інвесторами для оцінки прибутковості основної діяльності компанії.
3. Коефіцієнт чистого прибутку (коефіцієнт рентабельності продажів).
4. Рентабельність власного капіталу. Рентабельність власного капіталу (ROE) – показує прибутковість на вкладений капітал у формі звичайних акцій.
5. Рентабельність власного капіталу Du Pont (ROE Du Pont). Даний коефіцієнт показує теж саме що й попередній, але з врахуванням оборотності активів. 6. Рентабельність активів. Рентабельність активів (ROA) - це комплексний показник, що дозволяє оцінювати результати основної діяльності компанії. Він виражає віддачу, що приходиться на одну грошову одиницю активів компанії. При аналізі необхідно звернути увагу на те, чи одержувала компанія прибуток чи збиток з кожної грошової одиниці, вкладеної в активи, а також, який ступінь прибутковості вкладень у майно і яка ефективність використання активів компанії. Компанії, які вимагають великих початкових інвестицій, як правило, мають більш низьку рентабельність активів.
7. Рентабельність активів Du Pont. Рентабельність активів Du Pont є фінансовим коефіцієнтом, що показує, наскільки рентабельність активів залежить як від оборотності активів, так і від прибутку. Du Pont метод покриває ці дві компоненти фондовіддачі з тим, щоб визначити вплив кожної з них на рентабельність компанії.
|