В. Квінн вважає, що всім творчим людям обов’язково притаманні дві риси – наполегливість та допитливість.
Психологи Петербурзької школи мають такий погляд на зазначену проблему.Творча людина – це завжди незвичайна, неординарна особистість, несхожа на інших людей. Типові відмінності таких людей проявляються найчастіше в такому:
Творча людина схильна не тільки критикувати ідеї інших, але й власні. Критика оточення з боку такої особистості викликає, як правило, негативну реакцію, тому у креативної особистості не завжди добрі стосунки з оточенням.
Творча особистість – це людина, яка прагне бути несхожою на інших, вона поводить себе не так, як інші, не боїться бути „білим граком”, з цієї причини оточуючі люди оцінюють таку особистість як дивну, незвичайну у своїх словах та вчинках, не зовсім нормальну (без потрібних на те підстав) та приписують їй відхилення у психіці.
Творча особистість не терпить, коли відчуває психологічний тиск, у таких умовах вона не може працювати нормально. Вона прагне чинити по-своєму, проявляє самостійність і не терпить, коли нею намагаються керувати, тому творчі люди часто чинять опір авторитетам, начальству, особливо тим, хто хоче ними маніпулювати у так званому авторитарному стилі, примушує діяти всупереч своїм переконанням.
Творчим людям притаманна якась дитячість, вони нерідко бувають дуже образливі, вперті, навіть вередливі. Психологічна природа цього явища до кінця не визначена.
Творчі люди не бояться привертати до себе увагу, бути в центрі, бути несхожими на інших. Навпаки, підвищена увага з боку оточення та висока оцінка діяльності стимулює їхню творчу діяльність.
(Психология: Учебник / В. М. Аллахвердов, С. И. Богданова и др.; Отв. ред. А. А. Крылов. – 2-е изд., перераб. и доп. – М.: Изд-во Проспект, 2004. – С. 240–243).
Завдання *10. Як обґрунтовано погляд про те, що зв’язок між високим інтелектом і творчістю слабкий?