Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Завдання 13. Перевірте свої знання, накресливши схему на підставі вивченої теми „Пам’ять”.
Висновок до завдання 9. Талановитість і пам¢ять не паралельні поняття, оскільки одна талановитість без пам¢яті була б полководцем без війська, художником без фарби. Тому на запитання про те, чому в однієї людини пам¢ять краща від іншої, або чому одна людина розумніша за іншу, можна сказати: це поки що фізіологічна таємниця, тому що можливості пам¢яті лише частково відображають природжені властивості людського мозку. Але безперечне значення, особливо для вищих проявів пам¢яті, має загальний рівень ерудиції людини, що дозволяє пов¢язувати кожний новий факт із знаннями, які вже є.

 

Матеріали при підготовці до четвертого семінарського заняття

Мислення

Завдання 1. Згадайте інтелектуальні риси особистості та перевірте, наскільки вони властиві вашому мисленню.

Щоб мати уявлення про властивості свого інтелекту, слід зробити певну низку завдань.

Для перевірки швидкості своїх мисленнєвих процесів зробіть тести інтелекту, якнайшвидше даючи правильну відповідь:

1. Розв’яжіть анаграми та виключте зайве слово:

атсін, хад, тоівовкр, вкоін.

2. Вставте пропущену букву і пропущене число.

1 В 5 ?

А 3 Д ?

Для перевірки глибинимислення розв’яжіть просту задачу на продовження ряду: 1, 8, 16, 25 …?

Перевірте власну імпульсивність мислення. Завдання: на аркуші паперу в клітку намалюйте квадрат 8Х8. Позначте його як для гри в „морський бій” (тобто а, б, ..; 1,2, ...). Далі в клітинці В 2 поставте крапку, потім викресліть хрестиком яку завгодно клітинку в квадраті (результати обговорюватимуться на семінарському занятті).

Власну самостійність мислення можна перевірити так:

- знайдіть якомога більше способів використання коробок із картону (якщо у вашому розпорядженні їх багато і вони різні) (перевірка за Торренсом);

- До неба прикріплені мотузки, які звисають на Землю. Які можуть бути наслідки? Що трапиться? (перевірка за Торренсом);

- Людське життя вдалося продовжити до 250 років. Що буде? Які наслідки?

Чим більше ви назвете способів використання коробок з картону, побачите наслідків після прикріплення мотузок до неба та продовження життя людини до 250 років, тим швидше ваше мислення можна охарактеризувати як самостійне. Перевірте гнучкістьмислення за методикою Лачінса.

Завдання 1. Розв’яжіть 10 простих арифметичних задач. У кожній задачі пропонується за допомогою трьох посудин різної місткості відміряти потрібну кількість рідини. На посудинах немає ніяких рисок. Задачі розв’язуються письмово. На одну задачу виділяється не більше двох хвилин (див. таблицю).

Таблиця

 

№ задачі Задача Об’єм посудин у літрах Потрібна кількість рідини
-

 

Ті, хто зміг розв’язати цю задачу, належать до групи флексибільних (людей з високою гнучкістю мислення), а ті, хто не зміг розв’язати, – до групи ригідних (людей з інертним мисленням).

Завдання 2. Як можна пронести воду в решеті?

Завдання 3. Два батька й два сини знайшли три апельсини, розділили порівну. Скільки прийшлося на кожного?

Завдання 4. Як з трьох сірників зробити чотири, не ламаючи їх?

Перевірте вашу здатність до рефлексивного аналізу ситуацій (рефлексії), розв’язавши дві задачі:

Задача 1. Хлопчик узяв у руку маленьке пташенятко і запитав мудру людину: „Що в мене в руці – живе чи неживе?” Він був упевнений, що дати правильну відповідь не можна: якщо відповідь буде – „неживе”, хлопчик покаже живого птаха, якщо „живе”, він птаха задушить у руці. Що відповів мудрець?

(Психологія: Підручник / Ю. Л. Трофімов, В. В. Рибалка, П. А. Гончарук та ін.; за ред. Ю. Л. Трофімова. – 3-тє вид., стереотип. – К.: Либідь, 2001. – С. 303-309).

Переконайтесь, що вмієте нестандартно мислити, тобто для вашого розуму характерна така якість як нестандартність.

Задача. Двоє наблизились до річки. У безлюдного берега стояв човен, в якому могла поміститися тільки одна людина. Обидва вони переправилися через річку на цьому човні і продовжили свій шлях. Як вони це зробили?


Поможем в написании учебной работы
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Дата добавления: 2015-08-31; просмотров: 320. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.014 сек.) русская версия | украинская версия
Поможем в написании
> Курсовые, контрольные, дипломные и другие работы со скидкой до 25%
3 569 лучших специалисов, готовы оказать помощь 24/7