Розробка збалансованих раціонів харчування
для здорової й хворої людини»
Мета й завдання заняття: Мета заняття - навчити студентів: а) на підставі діючих фізіологічних норм харчування для населення України визначати добові потреби в харчуванні різних вікових і професійних груп населення, розподіляти їх по окремих прийомах їжі з урахуванням вимог раціонального режиму харчування; б) використовуючи діючі Збірники рецептур страв і кулінарних виробів, таблиці хімічного складу харчових продуктів, таблиці хімічного складу готових страв і кулінарних виробів розробляти раціони збалансованого харчування для різних категорій населення; У результаті проведення занять студент повинен уміти: а) визначати добові потреби в харчуванні різних вікових і професійних груп населення, використовуючи діючі фізіологічні норми харчування для населення України, розподіляти їх по окремих прийомах їжі з урахуванням вимог раціонального режиму харчування. б) розробляти раціони збалансованого харчування для різних категорій населення.
Методика виконання: 1. Використовуючи діючі Збірники рецептур страв і кулінарних виробів, таблиці хімічного складу харчових продуктів, таблиці хімічного складу готових страв і кулінарних виробів розрахувати (визначити) енергетичну, харчову й біологічну цінність різних харчових продуктів, страв, кулінарних виробів, скомплектувати їх по окремих прийомах їжі й скласти збалансовані добові раціони харчування (за завданням викладача). Розроблені раціони харчування оформити у вигляді таблиці 11. 1. Проаналізувати розроблені збалансовані раціони харчування з урахуванням вимог раціонального харчування, пропонованих до зазначеного контингенту населення. Для проведення аналізу дані звести в таблицю 12. Розроблені збалансовані раціони харчування повинні бути захищені у встановленому порядку.
Таблиця 11 - Енергетична, харчова й біологічна цінність розроблених збалансованих раціонів харчування (по окремих прийомах їжі й за добу в цілому) на «______» ___________________201 року
Таблиця 12 - Аналіз адекватності розробленого збалансованого добового раціону харчування фізіологічним потребам у харчуванні _________________________(указується контингент)
Контрольні питання: 1. Фізіолого-гігієнічні вимоги до режиму харчування? 2. Принципи комплектації страв для окремих прийомів їжі? 3. Як визначати добові потреби в харчуванні різних вікових і професійних груп населення? 4. Як розподіляти добові потреби в харчуванні по окремих прийомах їжі з урахуванням вимог раціонального режиму харчування? 5. Суттєвість методики розробки раціонів збалансованого харчування для різних категорій населення?
|