Тема 15. Правове регулювання відносин, пов’язаних з використанням
ядерних джерел енергії (ЯДЕ) в космічному просторі(4 год.) · Доцільність спеціального національного і міжнародно-правового регулювання використання ЯДЕ в космосі. · Забезпечення безпеки при використанні ЯДЕ в космосі. · Допомога в ліквідації наслідків аварій космічних об’єктів з ЯДЕ на борту. · Проблеми юридичної відповідальності в зв’язку з використанням ЯДЕ в космосі.
Тема 16. Правові засади перевезення радіоактивних матеріалів та джерел іонізуючого випромінювання(5 год.) · Правові засади транспортування радіоактивних матеріалів та джерел іонізуючого випромінювання в Україні. · Міжнародні транспортні конвенції в галузі здійснення перевезень радіоактивних матеріалів. · Організація радіоактивних матеріалів та ДІВ. · Проблеми удосконалення законодавства України в сфері перевезень радіоактивних матеріалів.
Тема 17. Правове регулювання експорту та імпорту ядерних установок, обладнання, технологій, ядерних матеріалів, джерел іонізуючого випромінювання, спеціальних неядерних матеріалів та послуг у сфері використання ядерної енергії (3 год.) · Загальні принципи здійснення експорту та імпорту ядерних установок, обладнання, технологій, ядерних матеріалів, джерел іонізуючого випромінювання, спеціальних неядерних матеріалів та послуг. · Правові засади здійснення експорту та імпорту ядерних установок, обладнання, технологій, ядерних матеріалів, спеціальних неядерних матеріалів та послуг. · Умови здійснення експорту та імпорту джерел іонізуючого випромінювання. · Міжнародно-правові проблеми в зазначеній сфері.
Тема 18. Міжнародні організації в галузі мирного використання ядерної енергії (5 год.) · Загальна характеристика міжнародних організацій в галузі мирного використання ядерної енергії. · Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ). · Європейське співтовариство з атомної енергії (Євроатом). · Регламентуючі функції міжнародних організацій в сфері забезпечення ядерної та радіаційної безпеки.
Тема 19. Міжнародно-правове співробітництво в забезпеченні ядерної та радіаційної безпеки (4 год.) · Причини і фактори міжнародно-правового регулювання співробітництва держав в галузі використання ядерної енергії. · Загальна характеристика і основні напрями міжнародного співробітництва в сфері забезпечення ядерної та радіаційної безпеки. · Міжнародне співробітництво по забезпеченню безпечної експлуатації АЕС і наданню взаємодопомоги на випадок надзвичайної події (ядерної аварії). · Міжнародно-правове регулювання проблем, пов’язаних з обміном інформацією і проведенням досліджень та розробок в сфері забезпечення радіоекологічної безпеки.
СТРУКТУРА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН ЛЕКЦІЙ І СЕМІНАРСЬКИХ ЗАНЯТЬ
Загальний обсяг 108 год, в тому числі: Лекцій – 32 год. Практичні – 32 год. Самостійна робота- 44 год.
|