Большие полушария головного мозга 9 страница
Бастауыш сынып мұғалімі: Қысқа мерзімді жоспар
Пәні:Математика
Сыныбы: 2
| Сабақ тақырыбы:Белгісіз қосылғышты табуға берілген есепті теңдеудің көмегімен шешу.
| Сабақтың мақсаты:
| 1.Есептерді теңдеу құра отырып шешу жолын ұғындыру. Сөз есептерге теңдеу құру арқылы шешуді үйрену 2.Сауатты түрде шапшаң орындау арқылы балалардың ойлау қабілетін дамыту. Ұқыпты орындап, қатесіз жазуға, теңдеуді сауатты құра білуге дағды қалыптастыру. 3.Балаларды топпен ұйымдаса жұмыс істей білуге, еңбексүйгіштікке тәрбиелеу.
| Негізгі идеялар:
| Топтық және жұптық жұмыстар жасай отырып, бірлесе отырып білім алуын қамтамасыз ету, сын тұрғысынан ойланту.
| Әдіс тәсілдер
| Сұрақ-жауап,түсіндіру, ауызша жылдам есептеу.
| Күтілетін нәтиже
| Топтаса, жұптаса жұмыс жасауға дағдыланады. Өзін-өзі реттеп оқуға үйренеді
|
| Мұғалім іс-әрекеті
| Оқушы іс-әрекеті
| Ресурстар, көрнекі құралдар
| 2 м
| Ұйымдастыру кезеңі.Психологиялық дайындық.
| Бір-бірімен, мұғаліммен амандасады,
Психологиялық дайындық.
| Суреттер,
| 5 мин
| Өткен сабақты пысықтау.Үй тапсырма сын тексеру.
| 137-бет №7
| Оқуылық,тақата
| 5 мин
| Жаңа сабақ. Есеп шарты бойынша теңдеу құру.Оқулықпен жұмыс
| №1Сурет бойынша есеп құрастырады.
| Оқулық,плакат
Сурет. Қима сандар. кесте
| 5м
| №2.Есептердің шартын сұрағын, шешуін және жауабын салыстыру.
| 3 түрлі жолмен шығарады.
| Оқулық
| 2 м
| Сергіту сәті
| Музыкамен жасайды.
|
| 4 м
| №3.Қосудың ең тиімді тәсілмен орындау.
| №3 Тиімді тәсілмен шығарады.
| Оқулық
| 7 м
| №4.Теңдеулерді шешеді.
| Тең болатын сандарды жазады.
| Оқулық
| 4м
| №5Сандарды кестеге цифрлармен жаз
№6 3-топқа 3-жолдын беру.
| Сандардың ондығы,бірлігін бөліп жазады.
|
|
| Үйге тапсырма:
| 139бет №6
| Оқулық
| 3 мин.
| Бағалау.
Рефлексия
| Бағалау парақшасы
| Бағалау парақшалары
| | | | | |
Бастауыш сынып мұғалімі: Қысқа мерзімді жоспар
Пәні:Математика
Сыныбы: 2
| Сабақ тақырыбы:Белгісіз қосылғышты табуға берілген есепті теңдеудің көмегімен шешу.
| Сабақтың мақсаты:
| 1.Есептерді теңдеу құра отырып шешу жолын ұғындыру. Сөз есептерге теңдеу құру арқылы шешуді үйрену 2.Сауатты түрде шапшаң орындау арқылы балалардың ойлау қабілетін дамыту. Ұқыпты орындап, қатесіз жазуға, теңдеуді сауатты құра білуге дағды қалыптастыру. 3.Балаларды топпен ұйымдаса жұмыс істей білуге, еңбексүйгіштікке тәрбиелеу.
| Негізгі идеялар:
| Топтық және жұптық жұмыстар жасай отырып, бірлесе отырып білім алуын қамтамасыз ету, сын тұрғысынан ойланту.
| Әдіс тәсілдер
| Сұрақ-жауап,түсіндіру, ауызша жылдам есептеу.
| Күтілетін нәтиже
| Топтаса, жұптаса жұмыс жасауға дағдыланады. Өзін-өзі реттеп оқуға үйренеді
|
| Мұғалім іс-әрекеті
| Оқушы іс-әрекеті
| Ресурстар, көрнекі құралдар
| 2 м
| Ұйымдастыру кезеңі.Психологиялық дайындық.
| Бір-бірімен, мұғаліммен амандасады,
Психологиялық дайындық.
| Суреттер,
| 5 мин
| Өткен сабақты пысықтау.Үй тапсырма сын тексеру.
| 137-бет №7
| Оқуылық,тақата
| 5 мин
| Жаңа сабақ. Есеп шарты бойынша теңдеу құру.Оқулықпен жұмыс
| №1Сурет бойынша есеп құрастырады.
| Оқулық,плакат
Сурет. Қима сандар. кесте
| 5м
| №2.Есептердің шартын сұрағын, шешуін және жауабын салыстыру.
| 3 түрлі жолмен шығарады.
| Оқулық
| 2 м
| Сергіту сәті
| Музыкамен жасайды.
|
| 4 м
| №3.Қосудың ең тиімді тәсілмен орындау.
| №3 Тиімді тәсілмен шығарады.
| Оқулық
| 7 м
| №4.Теңдеулерді шешеді.
| Тең болатын сандарды жазады.
| Оқулық
| 4м
| №5Сандарды кестеге цифрлармен жаз
№6 3-топқа 3-жолдын беру.
| Сандардың ондығы,бірлігін бөліп жазады.
|
|
| Үйге тапсырма:
| 139бет №6
| Оқулық
| 3 мин.
| Бағалау.
Рефлексия
| Бағалау парақшасы
| Бағалау парақшалары
| | | | | |
Бастауыш сынып мұғалімі: Қысқа мерзімді жоспар
Пәні:Математика
Сыныбы: 2
| Сабақ тақырыбы:Қосу және азайту 45+23,68-23
| Сабақтың мақсаты:
| Санның ондық құрамы жайындағы білімге сүйеніп,разрядтан аттамай екі таңбалы сандарды қосу және азайту әдістерін қолдану;екі таңбалы сандарды қосу және азайту әдістерін талдайды және қорытынды жасайды,топта кестелік қосу және азайту мысалдарын қайталау.
| Негізгі идеялар:
| Топтық және жұптық жұмыстар жасай отырып, бірлесе отырып білім алуын қамтамасыз ету, сын тұрғысынан ойланту.
| Әдіс тәсілдер
| Сұрақ-жауап,түсіндіру, ауызша жылдам есептеу.
| Күтілетін нәтиже
| Топтаса, жұптаса жұмыс жасауға дағдыланады. Өзін-өзі реттеп оқуға үйренеді
|
| Мұғалім іс-әрекеті
| Оқушы іс-әрекеті
| Ресурстар, көрнекі құралдар
| 2 м
| Ұйымдастыру кезеңі.Психологиялық дайындық.Мақсатымыз – білім алу, Міндетіміз – еңбек ету, Еңбек ету арқылы «5»- ке қол жеткізу. ІІ. Ұйымдастыру кезеңі: Қазір біз математика сабағы. Күндегіден ерекше сабақ. Сабаққа барлығымыз дайынбыз ба? Көңіл күйлерің қалай? Онда жақсы көңіл күймен сабағымызды бастайық.
| Бір-бірімен, мұғаліммен амандасады,
Психологиялық дайындық.
| Суреттер,
| 5 мин
| Өткен сабақты пысықтау.Үй тапсырма сын тексеру.Математикалық диктант.Сандарды ондық пен бірл. Қосындысы түрінде жазады.
| 141-бет №7
| Оқуылық,тақата
| 5 мин
| Жаңа сабақ. Бүгінгі біздің тақырыбымыз. 45+23 және 68 - 23 жағдайларындағы қосу және азайту. Сабағымызда жазбаша қосу және азайту тәсілдермен танысып, әртүрлі тәсілдермен есептер шығарамыз. Барлығымыз дәптерімізді ашып бүгінгі күн ретін, тақырыпты жазып алайық. № 1. Оқулықтағы өрнектердің мәндерін табуға оқушыларға ұсынамын, одан кейін тақтаға 45+23 өрнегін жазамын. 40+20= 60 5+3= 8 60+8=68 45+23= (40+5)+(20+3) = 68 - Қосындының мәнін табу үшін алғашқы үш өрнекті пайдалануға бола ма? Оқушылар қорытынды жасайды: осы қосындының мәні 1 және 2 - өрнектер: 40+20 және 5+3 мәндерінің қосындысына тең.
| №1Сурет бойынша есеп құрастырады.
| Оқулық,плакат
Сурет. Қима сандар. кесте
| 5м
| №2. Ауызша орындалады. Оқушылар алгоритмді қолданып, өрнек мәнін табуды өздері түсіндіреді және екі таңбалы сандарды қосу әдісі туралы қорытынды жасайды: Екі таңбалы сандарға қосу амалын қолданғанда бірліктерді,бірліктерге және ондықтарды ондықтарға қосады.
| 3 түрлі жолмен шығарады.
| Оқулық
| 2 м
| Сергіту сәті
| Музыкамен жасайды.
|
| 4 м
|
№3.4. Осы тапсырма бойынша жұмыс ауызша жүргізіледі. Қандай өрнектер дің көмегімен 68 - 23 мысалын шығару ға болатынын анықтауды оқушыларға ұсынамын. Оқушылар №3, 4 - шешу алгоритмдерін пайдаланып, екі таңбалы сандарды азайту әдісі туралы қорытынды жасайды:
|
№3
| Оқулық
| 4м
| №5 Топтық тапсырма
| Түсіндіре отырып тақтада шығарады.
|
|
| №6Есептерді шығар.
| 1-ші шебер 23 қамшы өрді
2-ші шебер-?2қамшы артық өрді
Ш:(23+2)+23=48
Ә)1-ші шебер-23қамшы өрді
2-ші шебер-?артық
(48-23)-23=2(қамшы)
|
|
| Үйге тапсырма:
| 143бет №7
| Оқулық
| 3 мин.
| Бағалау.
Рефлексия
| Бағалау парақшасы
| Бағалау парақшалары
| | | | | |
Бастауыш сынып мұғалімі: Қысқа мерзімді жоспар
Пәні:Математика
Сыныбы: 2
| Сабақ тақырыбы:Жазбаша қосу және азайту.
| Сабақтың мақсаты:
| Амалдың сәйкесалгоритмін пайдаланып,қосу мен азайту амлдарынорындайды;әр түрлі геометриялық фигуралардың периметрін қарастырады және анықтайды;топта кестелік қосу және азайту дағдыларын бекітеді.
| Негізгі идеялар:
| Топтық және жұптық жұмыстар жасай отырып, бірлесе отырып білім алуын қамтамасыз ету, сын тұрғысынан ойланту.
| Әдіс тәсілдер
| Сұрақ-жауап,түсіндіру, ауызша жылдам есептеу.
| Күтілетін нәтиже
| Топтаса, жұптаса жұмыс жасауға дағдыланады. Өзін-өзі реттеп оқуға үйренеді
|
| Мұғалім іс-әрекеті
| Оқушы іс-әрекеті
| Ресурстар, көрнекі құралдар
| 2 м
| Ұйымдастыру кезеңі.Психологиялық дайындық.Мақсатымыз – білім алу, Міндетіміз – еңбек ету, Еңбек ету арқылы «5»- ке қол жеткізу. ІІ. Ұйымдастыру кезеңі: Қазір біз математика сабағы. Күндегіден ерекше сабақ. Сабаққа барлығымыз дайынбыз ба? Көңіл күйлерің қалай? Онда жақсы көңіл күймен сабағымызды бастайық.
| Бір-бірімен, мұғаліммен амандасады,
Психологиялық дайындық.
| Суреттер,
| 5 мин
| Өткен сабақты пысықтау.Үй тапсырма сын тексеру.Тірек-білімді еске түсіру.
| 143-бет №7
| Оқуылық,тақата
| 5 мин
| Жаңа сабақ. Бүгінгі біздің тақырыбымыз жазбаша қосу және азайту.№1 есепті түсіндіре отырып шығару.Жазу үлгісін көрсету.
| №1 Жазу үлгісіндегі есепті қалай шығаратынын түсінеді.
| Оқулық,плакат
Сурет. Қима сандар. кесте
| 5м
| №2.Жазбаша азайту үлгісі.
| Азайту жазу үлгісін түсінеді.
| Оқулық
| 2 м
| Сергіту сәті
| Музыкамен жасайды.
|
| 8 м
| №3.Тақтада орындату.
| Өз бетерінше тақтамен жұмыс жасайды.
| Оқулық
| 8м
| Топтық тапсырма
| Әр топ А4 парақшадағы есептерді шығарады.Баған түрінде шығарады.
|
|
| №45+3 және 4+2;8-3,6-2 сандарын пайаланып екі таңбалы теңдіктер құру.
| Тақтамен жұмыс
| Тақта
|
| Үйге тапсырма:
| 145бет Логикалық есеп
| Оқулық
| 3 мин.
| Бағалау.
Рефлексия
| Бағалау парақшасы
| Бағалау парақшалары
| | | | | |
Бастауыш сынып мұғалімі: Қысқа мерзімді жоспар
Пәні:Математика
Сыныбы: 2
| Сабақ тақырыбы:Қосу және азайту.26+34,60-24;
| Сабақтың мақсаты:
| Санның ондық құрамы жайындағы білімге сүйеніп,ондықтармен және бірліктермен амалдар орындайды және разрядтан аттап екі таңбалы сандарды ауызша қосу және азайту әдістерін пайдаланады;екі таңбалы сандарды қосу және азайту алгоритмдерін пайдаланып,әр түрлі шешу әдістерін түсіндіреді;топта екі таңбалы сандарды жазады және салыстырады
| Негізгі идеялар:
| Топтық және жұптық жұмыстар жасай отырып, бірлесе отырып білім алуын қамтамасыз ету, сын тұрғысынан ойланту.
| Әдіс тәсілдер
| Сұрақ-жауап,түсіндіру, ауызша жылдам есептеу.
| Күтілетін нәтиже
| Топтаса, жұптаса жұмыс жасауға дағдыланады. Өзін-өзі реттеп оқуға үйренеді
|
| Мұғалім іс-әрекеті
| Оқушы іс-әрекеті
| Ресурстар, көрнекі құралдар
| 2 м
| Ұйымдастыру кезеңі.Психологиялық дайындық.Мақсатымыз – білім алу, Міндетіміз – еңбек ету, Еңбек ету арқылы «5»- ке қол жеткізу. ІІ. Ұйымдастыру кезеңі: Қазір біз математика сабағы. Күндегіден ерекше сабақ. Сабаққа барлығымыз дайынбыз ба? Көңіл күйлерің қалай? Онда жақсы көңіл күймен сабағымызды бастайық.
| Бір-бірімен, мұғаліммен амандасады,
Психологиялық дайындық.
| Суреттер,
| 5 мин
| Өткен сабақты пысықтау.Үй тапсырма сын тексеру.Тірек-білімді еске түсіру. Ауызша есептеу Кел ойнайық!
| 145-бет Логикалық жаттығу.
Ауызша есептейді.
| Оқуылық,тақата
| 5 мин
| Жаңа сабақ. №1,2 тапсырмалар қосындылар салыстырылады.2-тап қосу әдістері түсіндіріледі
| №1 Жазу үлгісіндегі есепті қалай шығаратынын түсінеді.
| Оқулық,плакат
Сурет. Қима сандар. кесте
| 5м
| №3,4 Түсіндіре отырып шығару. Өрнектер салыстырылады.Ортақ белгілері анықталады.
| Азайтудың тәсілдерін түсінеді.
| Оқулық
| 2 м
| Сергіту сәті
| Музыкамен жасайды.
|
| 8м
| Топтық тапсырма
| Әр топ А4 парақшадағы есептерді шығарады.Баған түрінде шығарады.
|
| 5 мин
| №6 Есептерді салыстырНе байқадың?.
| Оқушылар есептердің өзара кері екендігі жайында қорытынды жасайды.
Домбара-40 дана
Қобыз-?,16-і кем
40+(40-16)=64(аспап)
Жауабы:барлығы 64 аспап
| Тақта
| 5 м
| Топпен жұмыс.
| Сандарды өсу ретімен жазады.өзара салыстырады.
Балапанға көмектес.
|
|
| Кел ойнацық»
| Аялдаманы хабарла
|
|
| Үйге тапсырма:
| 147бет №6 (2)
| Оқулық
| 2 мин.
| Бағалау.
Рефлексия
| Бағалау парақшасы
| Бағалау парақшалары
| | | | | |
Бастауыш сынып мұғалімі: Қысқа мерзімді жоспар
Пәні:Математика
Сыныбы: 2
| Сабақ тақырыбы:Жазбаша қосу және азайту.
| Сабақтың мақсаты:
| Оқушыларға баған түрінде қосуды және азайтуды үйрету. Қосу және азайту амалын орындағанда бірліктен бірлікті, ондықтан ондықты азайтатыны немесе қосатыны туралы түсінік беру.Оқушылардың ой-өрісін, білімін жетілдіру,математика пәніне деген қызығушылығын дамыту.Оқушыларды алғырлыққа, шапшаңдыққа, еңбек сүйгіштікке тәрбиелеу.
| Негізгі идеялар:
| Топтық және жұптық жұмыстар жасай отырып, бірлесе отырып білім алуын қамтамасыз ету, сын тұрғысынан ойланту.
| Әдіс тәсілдер
| Сұрақ-жауап,түсіндіру, ауызша жылдам есептеу.
| Күтілетін нәтиже
| Топтаса, жұптаса жұмыс жасауға дағдыланады. Өзін-өзі реттеп оқуға үйренеді
|
| Мұғалім іс-әрекеті
| Оқушы іс-әрекеті
| Ресурстар, көрнекі құралдар
| 2 м
| Ұйымдастыру кезеңі.Психологиялық дайындық.Мақсатымыз – білім алу, Міндетіміз – еңбек ету, Еңбек ету арқылы «5»- ке қол жеткізу. ІІ. Ұйымдастыру кезеңі: Қазір біз математика сабағы. Күндегіден ерекше сабақ. Сабаққа барлығымыз дайынбыз ба? Көңіл күйлерің қалай? Онда жақсы көңіл күймен сабағымызды бастайық.
| Бір-бірімен, мұғаліммен амандасады,
Психологиялық дайындық.
| Суреттер,
| 5 мин
| Өткен сабақты пысықтау.Үй тапсырма сын тексеру.Тірек-білімді еске түсіру. Ауызша есептеу Кел ойнайық!
| 147-бет №7
| Оқуылық,тақата
| 5 мин
| Жаңа сабақ. №1,2 тапсырмалар баған түрінде түсіндіремін.
| №1 Жазу үлгісіндегі есепті қалай шығаратынын түсінеді.
| Оқулық,плакат
Сурет. Қима сандар. кесте
| 5м
| №3,Баған түрінде түсіндіре отырып шығару.
| Тақтада орындайды.
| Оқулық
| 2 м
| Сергіту сәті
| Музыкамен жасайды.
|
| 8м
| №4Кесінді сызады
| Кесінді сызып,олардың қосындысын табады.
|
| 5 мин
| №5 Есепті шығар
| Оқушылар есептердің өзара кері екендігі жайында қорытынды жасайды.
Тоқаш-12
Таба нан-8
Ш:(12+8)-5=15
Ж:15 дана
| Тақта
| 5 м
| Топпен жұмыс.№6
| Берілген теңдіктерді пайдаланып қосынды жазады.
|
|
| Үйге тапсырма:
| 149бет №6 (ә)
| Оқулық
| 2 мин.
| Бағалау.
Рефлексия
| Бағалау парақшасы
| Бағалау парақшалары
| | | | | |
Бастауыш сынып мұғалімі: Қысқа мерзімді жоспар
Пәні:Математика
Сыныбы: 2
| Сабақ тақырыбы:Қосу және азайту.27+36;63-27
| Сабақтың мақсаты:
| Қосу және азайту амалдарын баған түрінде орындаудың үлгісін көрсетіп беру, амалдар алгоритімдерінің сәйкес кезеңдері және орындалатын іс - әрекеттерге яғни алгоритімге машықтандыру; екі амалмен шығарылатын есептер дағдыларын қалыптастыру;Жаңа техноло- гия элементтерін пайдалана топпен, жұппен электрондық оқулықпен жұмыс жасай отырып білім сапасын арттыру; Тапсырмалар арқылы ой белсенділігін, шығармашылық қабілеттерін дамыту, қызығушылықтарын қалыптастыру;Оқушыларды халықтық педагогика негізінде сүйіспенші лікке, ұқыптылыққа, тиянақтылыққа, адамгершілікке тәрбиелеу.
| Негізгі идеялар:
| Топтық және жұптық жұмыстар жасай отырып, бірлесе отырып білім алуын қамтамасыз ету, сын тұрғысынан ойланту.
| Әдіс тәсілдер
| Сұрақ-жауап,түсіндіру, ауызша жылдам есептеу.
| Күтілетін нәтиже
| Топтаса, жұптаса жұмыс жасауға дағдыланады. Өзін-өзі реттеп оқуға үйренеді
|
| Мұғалім іс-әрекеті
| Оқушы іс-әрекеті
| Ресурстар, көрнекі құралдар
| 2 м
| Ұйымдастыру кезеңі.Психологиялық дайындық. Талаптанып, Қанаттанып, Өмір сырын ұғамыз. Білім алып, Тұлғаланып, Азамат боп шығамыз. - Балалар, бұл суреттер қай ертегіден? - Мақта қыз бен мысық. - Бүгін ерекше сабақ болғалы тұр. «Мақта қыз бен мысық» ертегісіне саяхатқа шығып, мысыққа көмектесуіміз керек.
| Бір-бірімен, мұғаліммен амандасады,
Психологиялық дайындық.
| Суреттер,
| 5 мин
| Өткен сабақты пысықтау.Үй тапсырма сын тексеру.Тірек-білімді еске түсіру. Ауызша есептеу
| 149-бет №6
| Оқуылық,тақата
| 5 мин
| Жаңа сабақ. №1,2 тапсырмаларды қосудың әр түрлі тәсілімен түсіндіремін.
| №1,2 Қосудың тәсілдерін түсінеді.
| Оқулық,плакат
Сурет. Қима сандар. кесте
| 5м
| №3.Кесінді сызу.
| 3см+1дм 1см және 4дм 3см-3дм 9см кесінділерді сызады.
| Оқулық
| 2 м
| Сергіту сәті
| Музыкамен жасайды.
|
| 8м
| №4 Түсіндіре отырып,шығарады.
| 27+36=(20+30)+(7+6)
73+17=(70+10)+(3+7)
84-25=(70-20)+(14-5)
| Тақта
| 5 мин
| №5 Есепті шығар
| Оқушылар есептердің өзара кері екендігі жайында қорытынды жасайды.
Ұл бала -5
Қыз бала-? 2-еуі кем
Немерелер-13
Ш:(5-2)+5+13=21
Кері есеп құрастырады.
| Тақта
| 5 м
| Топпен жұмыс.№6
| Ондықтарды арттырып,кемітеді.
| Оқулық
|
| Шығармашылық тапсырма
| Балапанға көмектес
| Оқулық
|
| Кел ойнайық! Көкеніс жина
| Есеп шығарады.
| Плакат
|
| Үйге тапсырма:
| 149бет №6 (ә)
| Оқулық
| 2 мин.
| Бағалау.
Рефлексия
| Бағалау парақшасы
| Бағалау парақшалары
| | | | | |
Бастауыш сынып мұғалімі: Қысқа мерзімді жоспар
Пәні:Математика
Сыныбы: 2
| Сабақ тақырыбы:Жазбаша қосу және азайту
| Сабақтың мақсаты:
| Қосу және азайту амалдарын баған түрінде орындаудың үлгісін көрсетіп беру, амалдар алгоритімдерінің сәйкес кезеңдері және орындалатын іс - әрекеттерге яғни алгоритімге машықтандыру; екі амалмен шығарылатын есептер дағдыларын қалыптастыру;Жаңа техноло- гия элементтерін пайдалана топпен, жұппен электрондық оқулықпен жұмыс жасай отырып білім сапасын арттыру; Тапсырмалар арқылы ой белсенділігін, шығармашылық қабілеттерін дамыту, қызығушылықтарын қалыптастыру;Оқушыларды халықтық педагогика негізінде сүйіспенші лікке, ұқыптылыққа, тиянақтылыққа, адамгершілікке тәрбиелеу.
| Негізгі идеялар:
| Топтық және жұптық жұмыстар жасай отырып, бірлесе отырып білім алуын қамтамасыз ету, сын тұрғысынан ойланту.
| Әдіс тәсілдер
| Сұрақ-жауап,түсіндіру, ауызша жылдам есептеу.
| Күтілетін нәтиже
| Топтаса, жұптаса жұмыс жасауға дағдыланады. Өзін-өзі реттеп оқуға үйренеді
|
| Мұғалім іс-әрекеті
| Оқушы іс-әрекеті
| Ресурстар, көрнекі құралдар
| 2 м
| Ұйымдастыру кезеңі.Психологиялық дайындық.
| Бір-бірімен, мұғаліммен амандасады,
Психологиялық дайындық.
| Суреттер,
| 5 мин
| Өткен сабақты пысықтау.Үй тапсырма сын тексеру.Тірек-білімді еске түсіру. Ауызша есептеу.1-ден 10-ға дейінгі сандарды түзу сызықтың бойына орналасқан үш санның қосындысы 18-ге тең болатындай етіп,дөңгелектердің ішіне орналастырыңдар.
| 151-бет №7
| Оқуылық,тақата
| 5 мин
| Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.№1-2тапсырма. Оқулықтағы түсіндірме мәтінмен жұмыс.
| №1,2 Қосудың тәсілдерін түсінеді.
27
| Оқулық,плакат
Сурет. Қима сандар. кесте
| 8м
| №3.Шығару жолын толық түсіндіре отырып,тақтада жазаша орындалады.
| Тақтада шығарады.
| Оқулық
| 2 м
| Сергіту сәті
| Музыкамен жасайды.
|
| 8м
| №5 Есепті шығар:
| Домбыра тартты-3адам
Ән салды-7 адам
Биледі-6адам
3+7+6=16(адам)
Ж:барлы.ы 16адам.
| Тақта
| 5 м
| Топпен жұмыс.№6
| 7+6=13 және 2+3=5 теңдіктерін құрастырып екі таңбалы сандарға ееп құрастырады.
| Оқулық
| 5 м
| Шығармашылық тапсырма
|
| Оқулық
|
| Үйге тапсырма:
| 153бет №4
| Оқулық
| 2 мин.
| Бағалау.
Рефлексия
| Бағалау парақшасы
| Бағалау парақшалары
| | | | | |
Картограммы и картодиаграммы Картограммы и картодиаграммы применяются для изображения географической характеристики изучаемых явлений...
|
Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...
|
Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...
|
Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...
|
Типы конфликтных личностей (Дж. Скотт) Дж. Г. Скотт опирается на типологию Р. М. Брансом, но дополняет её. Они убеждены в своей абсолютной правоте и хотят, чтобы...
Гносеологический оптимизм, скептицизм, агностицизм.разновидности агностицизма Позицию Агностицизм защищает и критический реализм. Один из главных представителей этого направления...
Функциональные обязанности медсестры отделения реанимации · Медсестра отделения реанимации обязана осуществлять лечебно-профилактический и гигиенический уход за пациентами...
|
Пункты решения командира взвода на организацию боя. уяснение полученной задачи; оценка обстановки; принятие решения; проведение рекогносцировки; отдача боевого приказа; организация взаимодействия...
Что такое пропорции?
Это соотношение частей целого между собой. Что может являться частями в образе или в луке...
Растягивание костей и хрящей. Данные способы применимы в случае закрытых зон роста.
Врачи-хирурги выяснили...
|
|