Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Перший антракт
 

Засідав виконавчий комітет Другої Фундації. Для нас це просто голоси. Ні місце зустрічі, ні особи присутніх не мають на даний момент жодного значення.

Ми маємо справу з психологами і навіть не з ними, а зі вченими з психологічною орієнтацією. Тобто з людьми, чиї фундаментальні концепції наукової філософії докорінно відрізняються від будь-яких концепцій, які тільки можна уявити. Психологія вчених, заснована на аксіомах звичайної фізичної науки, має найбільш далекий стосунок до психології. Тому краще мені не водити невидющого, коли я сам сліпий.

Зауважимо лише, що рада вчених мужів прекрасно розуміла хід думок одне одного завдяки спиранню на загальну теорію, вивірену багаторічною практикою. Як нам відомо, в довгих промовах не було особливої ​​потреби: їх міг замінити уривок однієї фрази. Жест, вигук, міміка, навіть пауза в потрібний момент містили в собі достатній багаж інформації.

Таким чином, ми дозволили собі сміливість зробити переклад невеликої частини цієї конференції на мову, звичну для людей, із дитинства орієнтованих на найпростіші категорії наукової філософії, хоча і ризикуємо втратити деякі тонкощі.

Серед усіх голосів виділявся один, що належав особі, відомій просто як Перший Оратор.

- Тепер уже годі сумніватися, - промовив він, - що перший шалений натиск Мула зупинено.Не можу ствердити, що робота нашої організації багато важила в цій ситуації. Вочевидь, він уже майже знайшов нас за допомогою енергії мозку тієї людини з Першої Фундації, яку звали «психологом» і яка була вбита за хвилину до того, як повідомити Мулу своє відкриття. Події, підсумком яких стало це вбивство, повністю збіглися з розрахунками в Третій Фазі. Хто продовжить?

Судячи з тембру голосу, продовжив П'ятий Оратор. Його мова була досить понурою:

- Тепер уже очевидно, що ситуація була некерованою.Ми занадто вразливі для масового нападу, особливо якщо ним керує такий ментальний феномен, як Мул. Невзабарі він завоював Першу Фундацію і став знаменитістю, а якщо бути точним, то рівно через півроку був на Тренторі. Ще через півроку був би тут, і тоді його шанси проти нас неймовірно зросли б - до 96,3 ± 0,05%.Ми витратили купу часу на аналіз факторів, які зупинили його, і, звичайно, недаремно. Наслідки його фізичних відхилень і розумової унікальності явні. Проте, тільки прорахувавши Третю Фазу, ми змогли встановити аномальність його дій за присутності людини, яка має до нього прихильність. І тільки-но присутність такої людини в потрібний момент змінила його поведінку, то можна стверджувати, що саме це зіграло нам на руку. Наші агенти переконані, що психолога Мула вбила дівчина, якій Мул довіряв із сентиментальних міркувань. Він не контролював її просто тому, що їй подобався.

З того самого дня, отримавши попередження, ми стримуємо Мула неортодоксальними методами, ризикуючи всім історичним Планом Селдона.

Перший Оратор трохи помовчав, надавши всім можливість добре усвідомити сказане П'ятим Оратором, потім підбив підсумки:

- Таким чином, ситуація вкрай нестабільна.Початковий План Селдона знаходиться на межі краху, і я повинен наголосити, що ми проявили себе аж ніяк не з найкращого боку в цій справі. Маю на увазі відсутність будь-якого прогнозування. Отож нам тепер загрожує небезпека остаточного зриву Плану Селдона. Час працює не на нас. Вважаю, що існує лише одне вирішення проблеми, хоча воно й ризиковане: ми повинні дозволити Мулу в певному сенсі нас знайти.

Перший Оратор знову помовчав, прислухаючись до реакції присутніх.

- Я повторюю: в певному сенсі.

 


Поможем в написании учебной работы
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Дата добавления: 2015-06-29; просмотров: 224. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.013 сек.) русская версия | украинская версия
Поможем в написании
> Курсовые, контрольные, дипломные и другие работы со скидкой до 25%
3 569 лучших специалисов, готовы оказать помощь 24/7