Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Програми фільтри
Доверь свою работу кандидату наук!
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Кожну мить на нас , як людських істот, звалюється величезний потік інформації. І наш підсвідомий розум вибирає із загального потоку і надає нам, нашій свідомості саме ту інформацію, яка вписується у нашу підсвідому програму, а потім реалізується у нашу модель всесвіту. Щось він викривляє, щось просто опускає (деякі речі).

Підсвідомий розум пропускає інформацію крізь своєрідні програми – фільтри:

- нейрофізіологічний,

- соціальний,

- особистісний.

Нашій свідомості дістається лише маленький струмок із загального потоку. В результаті між тим, що відбувається у світі і тим, що являє собою наш особистий досвід цього світу т.б. наша модель світу – існує велика різниця.

Розглянемо детальніше нейрофізіологічний фільтр.

Нейрофізіологічний фільтр – це

· зір,

· слух,

· сприйняття дотиком,

· нюх,

· смак,

(5 органів відчуття) за допомогою яких ми перетворюємо інформацію у світі фізичних явищ. Так як наші органі відчуття мають поріг сприйняття, те що ми сприймаємо лише свідомо – це те що потрапляє у межі порогу сприйняття. Усе інше, що за межами порогу сприйняття, - сприймається несвідомо (людина має лише свідомі межі сприйняття, для несвідомості меж не має). Межі обумовлені тими органами сприйняття, які ми використовуємо у повсякденному житті.

Підсвідомо можливості сприйняття та пізнання оточуючого світу безмежні (дослідження М.В.Броннікова - чорні пов’язки, велосипед).

Людина не просто сприймає світ своїми органами відчуття, а перетворює неосяжну енергію реальності, чисту енергію у щось знайоме тобто створює цей світ матеріальних речей та понять.

Цей перший фільтр наданий нам при народженні і являє собою філогенетичну програму сприйняття та створення фізичного світу. Цей фільтр об’єднує нас - людських істот, як членів особистого виду.

 

Соціальний фільтр – це сукупність чинників, які об’єднують людей у певні соціальні групи (народ, націю, суспільство, колектив):

· мова,

· національні звичаї,

· обряди, релігія,

· історія народу та держави.

Соціальні накази допомагають нам використовувати увесь накопичений досвід тієї соціальної групи до якої ми належимо.

Але ж вони створюють і обмеження – нам важко буде зрозуміти людину із іншої соціальної групи.

Але як показує досвід соціальні обмеження легко подолати (можливість розмовляти на різних мовах за рахунок навчання).

Індивідуальний фільтр – цей фільтр формується поступово по мірі розвитку і становлення людської індивідуальності т.б. із миті нашого народження –

· думки,

· переконання,

· почуття,

· емоції,

· риси характеру,

· звички,

· інтереси,

· симпатії та антипатії,

· способи поведінки,

· реакції на ті або інші події

· відношення до себе та до інших людей, до людей в загалі,

· до багатьох речей у цьому світі.

Наші переживання складаються у особистісну історію, вони визначають наше життя.

Індивідуальні накази – це саме той аспект підсвідомої програми з яким нам і належить працювати.

 Дата добавления: 2015-07-04; просмотров: 229. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.015 сек.) русская версия | украинская версия