Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

А. Файоль про п'ять функцій керівництва
В зарубіжних дослідженнях функцій керівництва і лідерства відома класична або адміністративна школа. Біля витоків цього напряму стояв керівник крупної французької вугледобувної компанії Анрі Файоль. Анрі Файоль, француз за походженням, був за освітою гірським інженером і посідав різні посади у французькому горнометаллургическом синдикаті, у тому числі тридцять років пропрацював на посаді директора синдикату. Його часто називають батьком сучасного менеджменту за внесок, внесений в розвиток науки управління.

Класична школа менеджменту розробляла проблеми, роботи всієї організації, що стосуються, як єдиного цілого, а також ідеї, щодо лідерських якостей добре підготовлених адміністраторів.

В своїй теорії він виділяє наступні п'ять функцій керівника:

1. Передбачення і планирование- «вивчення плану майбутнього і накидань плану дії».

2. Організація: «вибудовування структури підприємництва, як матеріальної, так і людської».

3. Розпорядження: «підтримка активності в середовищі персоналу».

4. Координація: «працювати разом, тісно зв'язаними, об'єднавши зусилля і гармонійно діючи».

5. Контроль: «спостереження за тим, щоб все відбувалося відповідно до встановлених правил і зроблених розпоряджень».

При добрій організації управління керівник повинен знати все, але робити всього він сам не може, його функції і функції персоналу чітко розподілені.

Що стосується умов здійснення організаційного лідерства, то Файоль підкреслював значення влади і єдиноначальності. Більш того, Файоль чітко розділяє формальну владу, пов'язану з посадою і не обов'язково забезпечуючу лідерський авторитет, і владу, засновану на лідерських якостях: «В начальнику розрізняють авторитет влади на основі статуту і особистий авторитет, заснований на розумі, знаннях, досвіді, етичній силі, розпорядливості, заслугах і т.д. В доброму начальнику особистий авторитет повинен бути необхідним доповненням до влади, що належить йому по статуту».

А. Файоль був прихильником авторитарних методів ухвалення рішень і лідерства. Він вважав, що керівник повинен повною мірою володіти авторитарною владою і нести персональну відповідальність за свої рішення.

Завдяки Анрі Файолю управління стало признаватися самостійною і специфічною діяльністю людей, у результаті виникла нова галузь науки - «психологія управління».


Поможем в написании учебной работы
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Дата добавления: 2015-08-12; просмотров: 274. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.021 сек.) русская версия | украинская версия
Поможем в написании
> Курсовые, контрольные, дипломные и другие работы со скидкой до 25%
3 569 лучших специалисов, готовы оказать помощь 24/7