Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Функції керівництва і лідерства по В. Зигерту і Д. Лангу
Доверь свою работу кандидату наук!
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Проблеми менеджменту отримали серйозний розвиток в роботах німецьких дослідників В. Зигерта і JI. Ланга. Вони ставлять основною задачею гуманістичні критерії визначення ефективності організаційного лідерства і розглядають функцію управління як задачу розвитку особи. «Руководіть- значить приводити співробітників до успіхів і самореалізації».

На їх думку, якщо люди навчаться розуміти, визнавати один одного і співробітничати, то такий розвиток організації приведе до дійсної гуманізації праці.

B. Зігерт і Л. Ланг надають в роботі велику увагу функціям лідерства, серед яких відзначають наступні:

1. Підбір людей в організації.

2. Мотивація і стимулювання праці.

3. Встановлення порядку проведення ділових нарад, групових обговорень і дискусій.

4. Організація інформаційних каналів на підприємстві.

5. Профілактика конфліктів, зняття напруги.

6. Організація взаємодії і співпраці.

7. Організація робочого часу управлінських кадрів і ін.

Щоб можна було без серйозних перешкод здійснювати ефективне і якісне управління колективом, психологічні чинники повинні постійно знаходитися в полі зору і уваги керівників.

В. Зигерт і Л. Ланг надають велику увагу психологічній підготовці керівників, зокрема формуванню їх практичного психологічного мислення. Звідси витікає найважливіша задача- формувати внутрішню готовність (установку) до пошуку і решению психологічних питань в колективі. Психологічна готовність робить регулюючий вплив на поведінку і діяльність лідера. В даному випадку визначальне значення має безперервну освіту і самоосвіту, безперервне виховання і самовиховання організаційних лідерів.

Реалізація всіх основних функцій опосредуется морально-етичними якостями лідера. Такі загальнолюдські якості, як справедливість, порядність, чесність, принциповість, об'єктивність і ін., стають вирішальними в організації життя колективів, особливо у формуванні їх моральної атмосфери.Теорія управління, запропонована Зігертом і Лангом, більшою мірою орієнтована на людину.

«Правила» нової теорії управління звучать так:

1. Приймати і поважати людину у всій його єдності.

2. Відповідальність підприємців і керівників за благополуччя співробітників повинна виявлятися не на словах, а на ділі.

Нова теорія управління зробила відчутний вплив на конкретні сфери управління. А розвиток організації завжди припускає розвиток людини разом з метою розвитку підприємства.Дата добавления: 2015-08-12; просмотров: 366. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.017 сек.) русская версия | украинская версия
Поможем в написании
> Курсовые, контрольные, дипломные и другие работы со скидкой до 25%
3 569 лучших специалисов, готовы оказать помощь 24/7