Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Основні ролі менеджера по X. Мінцбергу
Доверь свою работу кандидату наук!
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Праця організаційного лідера включає:

1. Визначення мети і задач організації.

2. Управління ресурсами організації (матеріальними, грошовими, людськими)

3. Робота з інформацією, необхідною для ухвалення рішень.

4. Здійснення координації сумісних дій усередині організації і за її межами.

5. Ухвалення відповідальності за роботу організації в цілому. Якнайповніший перелік видів робіт, які виконують лідери

в організації, приведений в роботі «Робота менеджера: вигадки і факти» (1975). В цій роботі X. Мінцберг виділяє 10 специфічних видів робіт, з'єднаних в три групи по ознаці однорідності.

Міжособові ролі

Символічний глава. Лідер, що виконує роль головного керівника, виступає, перш за все, як символічна фігура, яка представляє організацію, будучи як би її прапором. В цій ролі на лідера покладаються обов'язки по:

1) виконанню церемоніалів;

2) відвідинам різних соціальних заходів;

3) участі в прийомах і т.д.

Лідер. Ця роль має на увазі психологічний вплив лідера на інших працівників організації. Звичайно це зв'язано:

1) з відповідальністю;

2) з формальними повноваженнями з приводу праці інших працівників. Лідерська поведінка багато в чому залежить від здатності використовувати ці повноваження з метою мотивування і активізації працівників для найефективнішого досягнення мети.

Зв'язуюча ланка. Ця роль зобов'язала лідера налагоджувати контакти з тими, хто формально йому не підкоряється. Це менеджери даної організації, споживачі, постачальники, офіційні урядові особи, менеджери з інших організацій. Форми контактів, які при цьому використовуються, самі різні: 1)переписка;

2) участь в нарадах;

3) телефонні переговори;

4) особисті контакти.

Інформаційні ролі відображають важливість сіті контактів, створюваних і підтримуваних лідерами.

Приймач інформації. Ця роль характеризує лідера як людину, що знаходиться в постійному пошуку інформації, необхідної для управління організацією і виконання відповідної роботи.

Розповсюджувач інформації. Ця роль означає, що лідер не тільки одержує, але і поширює інформацію по тих каналах зв'язку, які забезпечують рішення мети і задач організації або підрозділів. Зокрема, він пропонує інформацію своїм послідовникам, якщо у останніх немає іншого способу її отримання.

Представник в зовнішньому середовищі. Лідер передає інформацію про плани і політику організації з метою наладки зовнішніх контактів з іншими зацікавленими лицями і компаніями.

Ролі по ухваленню рішень включають таку поведінку лідера, яка носить назву підприємницького.

Підприємець. Лідеру нерідко доводиться ухвалювати рішення, пов'язані з початком нових проектів або використовуванням нових можливостей. Щоб понизити ступінь ризику, такі рішення часто реалізуються через цілу серію невеликих проектів, що дозволяють по ходу справи оцінити практичну користь змін, що робляться.

Знімаючий перешкоди. Лідер повинен вносити корективи в розвиток тієї або іншої ситуації, якщо існує загроза виходу її з-під контролю. Ухвалюючи відповідні рішення, він запобігає розростанню дрібних проблем в крупні.

Розподільник ресурсів. Дана роль необхідна для виконання запланованих робіт і досягнення мети. Від того, як лідер справляється з цією роботою, прямо залежать одержувані результати, оскільки ресурси завжди обмежені і треба ухвалювати компромісні рішення. Непрямим результатом ухвалення рішень є встановлення пріоритетів, тобто тих видів робіт або підрозділів, які в той або інший період часу роблять найбільший вплив на отримання запланованих результатів.

Провідний переговори. Ця роль відображає обов'язки лідера постійно погоджувати дії з іншими членами організації і зацікавленими особами з різних компаній.

Значення кожній з 10 ролей в роботі лідера залежить від виконуваної їм роботи і позиції, займаної в організації. Але сам зміст цих ролей показує, що управляючий персонал - це найважливіший ресурс організації, від якого залежить саме її існування, можливість зростання і розвитку. До людей, що відносяться до категорії управлінського персоналу, пред'являються специфічні вимоги відносно їх професійної компетентності і особових якостей.

Сучасні організаційні лідери повинні володіти знаннями і уміннями, які дозволяють їм працювати і виконувати свої функції в складних умовах:

1) розуміння природи управлінської праці і процесів управління;

2) знання посадових і функціональних обов'язків, способів і методів досягнення мети і підвищення ефективності роботи;

3) уміння використовувати сучасні засоби зв'язку і інформаційну технологію для роботи з інформацією і ухвалення рішень;

4) уміння мислити стратегічно і управляти в реальному масштабі часу. В процесі виконання своїх функцій лідер пов'язаний з широким кругом облич - колегами, послідовниками, керівниками. Щоб працювати з людьми, так різко що розрізняються по інтересах і статусі, лідер повинен мати специфічні особові якості, які усилюють довір'я і пошану тих, з ким він вступає в контакт.Дата добавления: 2015-08-12; просмотров: 309. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.017 сек.) русская версия | украинская версия