Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Оцінка результатів пред'явлення для впізнання.

У процесі розслідування різних категорій кримінальних справ слідчого досить часто доводиться пред'являти для впізнання людей, предмети, трупи та інші об'єкти. Мета цієї дії полягає в тому, щоб встановити, явліется чи об'єкт (людина, предмет і т.д.) тим же самим, сприймав раніше впізнаючий у зв'язку з подією, що мають відношення до розслідуваної події, чи ні. Результати пред'явлення для впізнання можуть бути використані для встановлення деяких обставин злочину, наприклад диференціація дій кожного з двох грабіжників на місці злочину. Отримані дані можуть використовуватися для викриття обвинуваченого або свідок брехливий.
Розглядаючи закономірності, яким підпорядковується процес ідентифікації, слід зазначити, що ідентифікованим об'єктом буде той одиничний, конкретний об'єкт, який підлягає опізнання. Він повинен мати яскраво вираженою індивідуальністю і відносно стійкими розпізнавальними ознаками. Причому ці ознаки повинні бути настільки виражені і індивідуально визначені, щоб людина без будь - яких спеціальних науково - технічних засобів міг би сприйняти і запам'ятати їх. Пізнання може бути здійснено на основі зорових, відчутних і слухових відчуттів. Можливо, що впізнання відбудеться в результаті поєднання інформації, складається з комплексу всіх цих відчуттів. Результат пред"явлення для впізнання може бути позитивним, коли впізнаю­чий заявляє про впізнання і показує не тільки загальні прикмети і ознаки, а й особливі, на яких ґрунтувалося впізнання. Результат пред"явлення для впізнання може бути й негативним. Це може трапитись, коли, на­приклад, з моменту спостереження пройшло багато ча­су; особа, яку впізнають, різко змінила свою зовніш­ність; впізнаючий боїться помсти; або для впізнання пред"явлено іншу особу тощо.Дата добавления: 2015-08-12; просмотров: 923. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.015 сек.) русская версия | украинская версия