Практичний блок. 1. Малими визнаються підприємства, в яких середньооблікова чисельність працюючих за звітний рік не перевищує ____________ осіб
2.1. Тестові завдання 1. Малими визнаються підприємства, в яких середньооблікова чисельність працюючих за звітний рік не перевищує ____________ осіб, а обсяг валового доходу від реалізації продукції (робіт, послуг) за цей період не перевищує суми, еквівалентної ______________: а) 25 осіб та 100 000 грн.; б) 50 осіб та 500 000 євро; в) 100 осіб та 500 000 євро; г) 50 осіб та 100 000 євро.
2. За формою власності не буває підприємств: а) приватних; б) державних; в) змішаних; г) родинних. 3. До господарських товариств не належатьпередбачає: а) акціонерні товариства; б) командитні товариства; в) товариства з додатковою відповідальністю; г) товариства з частковою відповідальністю. 4. Не має права втручатися в господарську діяльність інших суб’єктів об’єднання така форма об’єднань підприємств: а) концерн; б) корпорація; в) асоціація; г) консорціум. 5. Колективний договір –це угода між: а) акціонерами щодо розподілу прибутків; б) профспілкою підприємства та адміністрацією; в) засновниками товариства з обмеженою відповідальністю; г) колективом підприємства та галузевим міністерством. 6. Інфраструктура підприємства – це: а) внутрішній устрій і взаємозв’язок складових частин; б) форма організації виробничого процесу яка відбивається у розмірах підприємства, кількості та складі відділів, а також робочих місць; в) сукупність організаційно-правових форм, що відображають відношення та пов’язують їх в одне ціле; г) сукупність внутрішніх та зовнішніх суб’єктів господарювання, які пов’язані з підприємством. 7. Первинний підприємницький капітал - це: а) кошти на формування основних фондів; б) кошти на формування оборотних фондів; в) кошти на формування основних і оборотних фондів; г) кошти на формування основних фондів і мінімальної потреби в оборотних коштів.
8. В чому відмінність командитного товариства від товаристватовариства з обмеженою відповідальністю? а) участю у управлінні; б) порядок створення; в) мера відповідальності.
9. Підприємницька діяльність можлива: а) в різних формах власності; б) у всіх формах власності, окрім державної; в) у всіх формах власності, окрім державної і загальної організації, діяльність яких не спрямована на отримання доходу.
10. Чи може державний службовець займатися підприємництвом? а) так; б) ні; в) крім працівників правоохоронних органів; г) крім працівників виконавчої влади. 2.2. Надайте характеристику організаційно-правовим формам підприємницької діяльності.
2.3. Задачі:
1. Підприємець В.В.Іванов має власне невелике підприємство, що надає послуги з ремонту житлових приміщень (квартир), офісів. На фірмі працює 20 робітників високої кваліфікації. Вартість матеріальних активів (основного й обігового капіталів) – 263 000 грн. Поточні зобов'язання у вигляді кредиторської заборгованості – 90 000 грн. Річний валовий дохід підприємця 480 000 грн. На поточному рахунку В.В.Іванова накопичено 120 000 грн., а також цінних паперів на загальну суму 150 000 грн. Підприємець має зобов'язання некомерційного характеру (нерухомість під заставою) на суму 42 000 грн. З метою подальшого розвитку бізнесу виникла ідея залучити до участі в підприємницькій діяльності ще одного партнера з певним стартовим капіталом. Новий партнер погодився вкласти в справу власна капітал у розмірі 70 000 грн. З'ясувати: а) Яку організаційно-правову форму господарчого товариства (з повною або обмеженою відповідальністю) краще вибрати двом партнерам по комерційній діяльності? б) Яка можлива сума підприємницького ризику кожного з учасників залежно від обраної організаційно-правової форми господарчого товариства? в) Яку максимальну суму збитків понесе підприємець В.В.Іванов у випадку виникнення пожежі, затоплення або виходу з ладу комунікаційної системи з вини працівників фірми?
Змістовий модуль 3. Зовнішнє середовище господарювання підприємства
СЕМІНАРСЬКЕ ЗАНЯТТЯ №3 1. Основні питання для обговорення за темою заняття: 1. Макро- і мікро середовище господарювання підприємства. 2. Сутнісно-змістовна характеристика ринкового середовища господарювання підприємств та організацій. 3. Види ринків. 4. Функції зовнішнього середовища підприємства. 5. Методика аналізу елементів зовнішнього середовища.
|