Практичний блок. 1. Самостійний господарюючий суб'єкт з правами юридичної особи, який на основі використання трудовим колективом майна виробляєвиробляє та реалізує продукцію
2.1. Тестові завдання: 1. Самостійний господарюючий суб'єкт з правами юридичної особи, який на основі використання трудовим колективом майна виробляєвиробляє та реалізує продукцію або надає послуги – це: а) галузь; б) сфера; в) підприємство; г) сектор. 2. Головне завдання підприємства полягає у: а) задоволенні потреб ринку з метою одержання прибутку; б) ефективному використанні основних фондів і оборотних засобів; в) підвищенні продуктивності праці й ефективному використанні системи мотивації праці; г) підвищенні якості продукції, що випускається. 3. Основним документом, що регулює діяльність підприємств в Україні є: а) статут, ліцензія; б) інструкції, затверджені міністерством; в) Податковий Кодекс Україні; г) Господарський Кодекс України. 4. Ключовими ознаками підприємства є: а) фінансово-економічна єдність та правовий статус; б) виробнича-технічна, територіальна та організаційно-соціальна єдність; в) виробничо-соціальна відокремленість; г) організаційно-соціальна і виробничо-технічна єдність, фінансово-економічна самостійність. 5. Наділення підприємства правами та реквізитами юридичної особи є ознакою: а) фінансово-економічної самостійності; б) форми власності; в) організаційно-соціальної єдності; г) способу утворення статутного фонду. 6. Поняття «фірма» є: а) тотожним терміну «підприємство»; б) визначенням «великого підприємства»; в) означенням багатопрофільної організації, яка може об’єднувати під однією назвою кілька юридичних осіб; г) означенням торгівельного підприємства.
7. Визначте неіснуючу теорію підприємств: а) неокласична; б) евристична; в) еволюційна; г) інтеграційна.
8. Господарська самостійність підприємства - цепередбачає: а) взаємозв’язок всіх складових підприємства; б) наявність єдиного органу управління; в) наявність адміністративної відособленості; г) можливість вибору напрямів господарської діяльності.
9. Підхід до підприємства засновано на відмінності двох видів виробничо-економічних відносин: між працівниками або підрозділами одного підприємства й відносинами між економічними суб'єктами, що не належать до одного підприємства у: а) інституціональна теорія; б) неокласична теорія; в) агентська теорія; г) теорія виживання.
10. Неокласична модель підприємства спирається на: а) уявлення про підприємство як сферу застосування ініціативи та наявних і доступних для залучення ресурсів; б) уявлення про підприємство як про цілісний об’єкт що виконує перетворення вихідних матеріальних, трудових і фінансових ресурсів у продукцію за допомогою набору деяких технологій, а також залучення цих ресурсів у виробництво; в) уявлення про підприємство як про один з об’єктів у середовищі подібних об’єктів, яку можна порівняти з біологічною популяцією.
2.2. Надайте характеристику моделям підприємств, заповнюючи таблицю:
2.3. Економічний кросворд
По горизонталі:
По вертикалі:
Змістовий модуль 2. Види підприємств, їх організаційно-правові форми
СЕМІНАРСЬКЕ ЗАНЯТТЯ №2 1. Основні питання для обговорення за темою заняття: 1. Договірні взаємовідносини та партнерські зв'язки в підприємницькій діяльності. 2. Класифікація та структура підприємств. 3. Характеристика організаційно-правових форм підприємств. 4. Вибір підприємницької ідеї та підприємницький ризик. 5. Сучасні проблеми активації підприємництва в Україні.
|