Укладачі: А.П. Чернишов, М.М. Коньок
Чернігівський національний педагогічний університет Імені Т.Г.Шевченка А.П. Чернишов, М.М. Коньок
ДЕТАЛІ МАШИН ПАСОВІ ТА ЛАНЦЮГОВІ ПЕРЕДАЧІ Посібник для самостійної роботи студентів
Чернігів – 2010 УДК 621.817 ББК К 44 Д 38 Рецензенти Гетта В.Г. кандидат педагогічних наук, професор кафедри основ матеріалознавства та трудового навчання Чернігівського національного педагогічного університету; Ховрич М.О. кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри основ матеріалознавства та трудового навчання Чернігівського національного педагогічного університету. Укладачі: А.П. Чернишов, М.М. Коньок Д 38 Деталі машин. Пасові та ланцюгові передачі. Посібник для самостійної роботи студентів. Для студентів індустріально-педагогічного факультету / Укл. Чернишов А.П., Коньок М.М. – Чернігів: ЧНПУ, 2010. – 60 с.
Рекомендовано до друку Вченою радою індустріально-педагогічного факультету Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка (протокол №5 від 3 березня 2010 року)
ЗМІСТ ВстуП.......................................................................................... 4
І. ПАСОВІ ПЕРЕДАЧІ.................................................................. 5 1.1.Загальні відомості................................................................... 5 1.2. Елементи пасових передач.................................................... 6 1.3. Пружне ковзання паса та кінематика пасової передачі....... 10 1.4.Сили та напруження у вітках пасової передачі..................... 11 1.5. Вибір та розрахунок параметрів пасової передачі.............. 14 1.6. Розрахунок пасових передач на тягову здатність 1.7. Особливості розрахунку плоскопасових передач............... 18 1.8. Особливості розрахунку клинопасових 1.9. Задача 1.................................................................................. 26 1.10. Задача 2................................................................................ 32
ІІ. ЛАНЦЮГОВІ ПЕРЕДАЧІ........................................................ 38 2.1. Загальні відомості.................................................................. 38 2.2. Основні розрахункові параметри ланцюгових передач....... 42 2.3. Критерії працездатності та розрахунок 2.4. Задача 3.................................................................................. 48
ЛІТЕРАТУРА................................................................................ 55
ЗАВДАННЯ №1. Розрахунок пасових передач........................... 56
ЗАВДАННЯ №2. Розрахунок ланцюгової передачі.................... 58
Вступ В курсі “Деталі машин і підйомно-транспортні машини” поряд з вивченням теорії та лабораторними заняттями студенти самостійно виконують розрахункові роботи. Самостійна робота сприяє закріпленню знань з курсу, засвоєнню правил, норм і методів розрахунку, набуттю навичок користування довідковою літературою і стандартами, практичному використанню знань, отриманих при вивченні дисциплін фізико-математичного і загальноінженерного циклів. У відповідності з існуючими програмами, об’єктом розрахунків є механічні передачі, вузли та деталі, що обслуговують передачі. Вони застосовуються в приводах підйомно-транспортних, сільськогосподарських, будівельних та інших машинах, а також в приводах верстатів і технологічного обладнання з ремонту та обслуговування автотракторної техніки. Всі розрахунки виконуються в одиницях СІ. Для зручності розрахунків можна використовувати необхідні одиниці довжини (мм) і напруження (Н/мм2). Точність розрахунку – два знаки після коми (для ділильних діаметрів – чотири знаки).
|