Навчальна мета. 1.1. Оволодіти знаннями про «Біоетику»як наукову дисципліну, її мету, завдання, значення знання «Біоетики» для лікарів різного профілю.
1.1. Оволодіти знаннями про «Біоетику»як наукову дисципліну, її мету, завдання, значення знання «Біоетики» для лікарів різного профілю. 1.2. Засвоїти основні поняття, визначення та терміни «Біоетики» 1.3. Ознайомитися з основними етапами розвитку «Біоетики» 1.4. Ознайомитися з основними положеннями основ нооетики.
Вихідні знання та вміння 2.1. Знати: 2.1.1. Визначення, предмет,завдання,теоретичні основи біомедичної етики. 2.1.2. Історію розвитку, методи та принципи «Біоетики». 2..1.3. Предмет і теоретичні основи нооетики. 2.2. Вміти: 2.2.1. Сформулювати визначення, назвати види та етапи становлення біоетики. 2.1.2. Висвітлити філософські основи біоетики як її теоретично – методологічну базу. 3. Питання для самопідготовки 3.1. Біомедична етика (біоетика) як навчальна дисципліна. 3.2. Чинники виникнення біоетики,визначення поняття. Сучасна біоетика. 3.3. Головні об’єкти вивчення «Біоетики». Сфери біоетики. 3.4. Біомедична етика як філософська галузь медицини. Філософські засади біоетики. 3.5. Визначення терміна «етика», як філософської дисципліни (мораль, моральність). 3.6. Мораль та право, взаємовідношення. Моральний вибір, моральна відповідальність. 3.7. Деонтологічна етика,теорії деонтологічної етики. 3.8. Спорідненість біоетики з деонтологією в медицині. 3.9. Мета та завдання біомедичної етики в системі охорони здоров’я. 3.10. Основні принципи «Біоетики». 3.11. Історія та етапи становлення медичної етики. 3.12. Основні напрямки розвитку біоетики. 3.13. Професійна медична етика. 3.14. Предмет, теоретичні основи нооетики. 3.15. Біоетика і становлення національної системи охорони здоров’я в Україні.
Ключові терміни і поняття Етика
|