Студопедия — ЗАНЯТТЯ 13
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

ЗАНЯТТЯ 13






Тема. Число і цифра 5. Орієнтування у просторі.

Мета:формувати уявлення про число і цифру 5; ознайомити з ут-

воренням числа 5 шляхом додавання одиниці; вправляти

в назвах суміжних чисел; продовжувати учити лічби в ме-

жах 5; закріпити вміння орієнтуватися в просторі; вихову-

вати самостійність, ініціативу.

Матеріали: демонстраційний: фланелеграф, плоскі фігурки їжаків

і яблук (кожної по п’ять), картка із цифрою 5; паровоз,

п’ять вагонів;

роздавальний: конверт із геометричними фігурами (круг-

жовтого кольору, квадрат — червоного, прямокутник —

коричневого, два трикутники — синього, три овали —

жовтого, п’ять квадратів — синього, п’ять кругів — чер-

воного), картки із цифрами 1—5, картка із цифрою 5 для

розфарбовування, олівці.

Хід заняття

1. Психогімнастика.

2. Утворення числа 5. Гра «Знайди дорогу».

— Одного разу Сорока зустріла Їжака, який ніс яблука. Сороці

теж схотілося почастувати яблуками своїх друзів і вона запитала

Їжака, де він їх назбирав. Їжак намалював шлях до яблук, але

Сорока не знає, як ним користуватися. Допоможемо їй?

Вихователь пропонує дітям узяти конверт із геометричними

фігурами та за їхньою допомогою вказати напрямок шляху для

Сороки. У даному завданні закріплюються просторові відношення.

— Покладіть перед собою круг жовтого кольору; праворуч —

квадрат червоного кольору; над квадратом — два трикутники си-

нього кольору; ліворуч трикутників — три овали жовтого кольору;

під овалом — один прямокутник коричневого кольору.

— Сорока нам дуже вдячна, адже тепер вона обов’язково знай-

де яблуню.

3. Гра «Частування для їжачків».

Вихователь у ході бесіди викладає на фланелеграфі фігурки

їжачків і яблук. Діти працюють на місцях із роздавальним ма-

теріалом (геометричними фігурами).

— Скільки маленьких їжачків? (Чотири.) Викладіть перед

собою стільки синіх квадратиків.

— Скільки яблук приніс їжак? (Чотири.) Під кожним квад-

ратом викладіть червоний кружечок.

— Скільки їжачків? яблук? (Порівну, по чотири.)

— Повернулася з лісу їжачиха. На скільки збільшилася кіль-

кість їжаків? (На один.) Додайте один квадрат. Скільки їх стало?

(П’ять.)

— Чи вистачить усім їжакам яблук? Як зробити так, щоб

їжаків і яблук стало порівну? (Додати ще одне яблуко.)

Діти додають ще одне коло.

— На скільки число 5 більше, ніж число 4? На скільки число

4 менше, ніж число 5?

4. Фізкультхвилинка.

Довгоносий чорногуз

У болотечку загруз.

Будем його рятувати,

За хвостика витягати.

Щоб не плакав чорногуз,

Раз, два, три, чотири, п’ять,

Будем ніжки обмивать.

Хай летить собі на волю

І шукає кращу долю.

Ми йому допомагали

І в той час відпочивали.

А тепер нам час сідати,

Будем далі працювати.

5. Знайомство із цифрою та числом 5.

— Як, не вимовляючи жодного слова, показати, що у вас п’ять

предметів?

Вихователь вислуховує припущення дітей.

— Звичайно, за допомогою цифри 5.

Вихователь демонструє цифру 5 і пропонує дітям знайти серед

інших карток картку із цифрою 5.

— Проведіть пальчиком по контуру цифри, «напишіть» її

в повітрі.

Вихователь викладає на фланелеграф паровоз і чотири

вагони.

— Скільки вагонів у потязі? Скільки буде вагонів, якщо я до-

дам іще один?

— Яке число більше (менше)? На скільки?

— Назвіть цифри по порядку від 1 до 5. Назвіть число, на-

ступне за числом 4. (5.) Як воно змінилося порівняно із числом 4?

(Збільшилося на 1.)

— Обведіть на своїх картках тонку цифру кольоровим олів-

цем, а товсту заштрихуйте (зразок див. у додатку на с. 121).

6. Закріплення знань про число і цифру 5.

— Скільки у вас пальців на правій руці? На лівій?

— На якій більше (менше)? (Порівну. На правій стільки ж,

скільки й на лівій.)

— Покладіть ліву долоньку на аркуш паперу, обведіть паль-

чики. Назвіть кожний.

Якщо дитина лівша, то дається відповідна вказівка.

Потім вихователь знову показує іграшку сороки.

— Сорока поспішає в гості до своїх друзів: ведмедика, зайчи-

ка та їжачка. Скільки яблук для частування їй необхідно взяти?

(Чотири.)

— А скільки всього буде друзів, якщо вони зберуться разом?

7. Підсумок заняття.

— Із яким новим числом ми сьогодні ознайомилися?

— Якою цифрою воно позначається?

Грудень 2 тиждень

 

Тема. Число і цифра 5. Склад числа 5.

Мета:розглянути склад числа із двох менших чисел; продовжу-

вати вправляти в лічбі предметів у межах 5, в умінні спів-

відносити кількість предметів із числами 1—5; учити вико-

нувати словесну інструкцію; закріпити знання про геомет-

ричні фігури (трикутник, квадрат, багатокутник); розви-

вати увагу; виховувати працьовитість, відповідальність.

Матеріали: демонстраційний: фланелеграф, п’ять фігурок курчат, кар-

тки із цифрами 1—5; набори карток для вправи «Полічи

іграшки»; п’ять карток із зображенням літака, п’ять кар-

ток із зображенням вертольота, набір геометричних фігур

(круг, квадрат, трикутник, овал, прямокутник);

роздавальний: картки із цифрами 1—5, чотири круги жов-

того кольору, один круг червоного кольору, два квадрати

жовтого кольору, три — червоного, три трикутники зеле-

ного кольору, один — червоного, один — жовтого, трафа-

рет, аркуш паперу, олівці.

Хід заняття

1. Психогімнастика.

2. Склад числа 5. Гра «Веселі курчата».

Вихователь викладає на фланелеграфі фігурки п’яти курчат.

Діти під час роботи використовують набір карток із цифрами від

1 до 5.

— Скільки всього курчат? Покажіть відповідну цифру.

— Скільки в одного курчати лапок?

— А скільки лапок у двох курчат?

— Скільки в одного курчати дзьобиків? А в трьох?

У другій частині гри діти працюють із геометричними фігура-

ми. Одна дитина викладає геометричні фігури на фланелеграфі,

решта працюють на своїх місцях.

Завдання дітей — позначити дії за допомогою кругів, квад-

ратів, трикутників. У ході таких вправ формується уявлення про

склад числа 5.

а) Курчата гуляли в саду. Четверо курчат сховалися під дзві-

ночками, одне — біля яблуні.

Ж Ж Ж Ж Ч

б) Курчата прибігли до мами-квочки. Двоє сховалися під

ліве крильце, а троє — під праве.

Ж Ж Ч Ч Ч

в) Коли на вулиці пішов дощ, всі курчата побігли ховатися

під листочками. Викладіть перед собою всі трикутники.

З З З Ж Ч

Скільки курчат сховалося під зеленими листочками? (Три.)

А під червоними? (Одне.) Під жовтими? (Одне.)

3. Вправа «Полічи іграшки».

У завданні закріплюється склад числа 5. На фланелеграфі

викладено в ряд картку із зображенням одного літака і чотири

картки із зображенням вертольота (можна використовувати карт-

ки і з іншим предметним зображенням).

— Скільки іграшок у ряді?

— Скільки літаків? вертольотів?

Під час лічби предметів вихователь звертає увагу на узгоджен-

ня числівників з іменниками (один літак; один, два, три, чоти-

ри — усього чотири вертольоти).

Вихователь викладає на фланелеграфі два літаки і три верто-

льоти.

— Скільки всього прдеметів у ряді? З яких двох чисел утвори-

лося число 5?

Далі вихователь просить назвати будь-який варіант складу

числа 5.

4. Фізкультхвилинка.

Вийшли крихітки-курчата,

З ними — курочка чубата.

— Ко-ко-ко! — зацокотіла.

Будем гратись, дітки милі.

Ось маленькі курчата стоять,

Вони крильцями всі лопотять.

Вгору швидко їх піднімають

І легенько їх опускають.

Щоб здоровими зростати —

Будем спинки розминати.

Курчата за мамою всі поспішають,

Зернятка смачненькі

В травиці шукають.

Вже набридло нам шукати,

Треба трошки пострибати.

А в дворі, біля воріт,

Спав на лаві кіт-воркіт.

Очі витріщивши: «Няв!» —

Доганять курчаток став.

Та нікого не спіймав!

5. Закріплення знань про геометричні фігури.

У завданні закріплюються знання про геометричні фігури,

уміння знаходити закономірність.

Вихователь викладає на фланелеграфі ряд геометричних фі-

гур: великий квадрат, великий трикутник, великий круг, малень-

кий прямокутник.

— Скільки зображено геометричних фігур?

— Чим вони схожі, чим відрізняються? (Три фігури великі,

одна маленька.)

— Як ви думаєте, що треба зробити в цьому завданні? (Ви-

брати зайву фігуру.)

— Яка фігура зайва? (Маленький прямокутник.) Чому?

Можна запропонувати інші варіанти розкладання фігур, на-

приклад: великий круг, великий овал, великий квадрат, малень-

кий круг (зайвими можуть бути великий квадрат (форма) або ма-

ленький круг (розмір); маленький трикутник, маленький круг,

маленький прямокутник, великий квадрат (зайвими можуть бути

великий квадрат (розмір) або маленький круг (форма).

6. Весела хвилинка. Гра «Не помились».

Вихователь читає вірш. Просить дітей уважно послухати

й відповісти на запитання.

Із куща ліщини білка

Нахилила дітям гілку.

З’їжте, любі, смакоти,

Щоб скоріше підрости.

На тобі, маленький синку,

Три і два даю в торбинку.

Їх одразу не гризи,

Спершу, скільки всіх, скажи.

— Скільки горішків дала білочка? (Два і три.) Скільки всього

вийшло? (П’ять.)

Якщо це завдання викличе труднощі, можна скористати-

ся фланелеграфом і геометричними фігурками для докладного

пояснення.

7. Підсумок заняття.

— Із якою цифрою ви сьогодні ознайомились?

— Що вам сподобалося виконувати на занятті?

Грудень 3 тиждень







Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 1438. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...

Теория усилителей. Схема Основная масса современных аналоговых и аналого-цифровых электронных устройств выполняется на специализированных микросхемах...

Индекс гингивита (PMA) (Schour, Massler, 1948) Для оценки тяжести гингивита (а в последующем и ре­гистрации динамики процесса) используют папиллярно-маргинально-альвеолярный индекс (РМА)...

Методика исследования периферических лимфатических узлов. Исследование периферических лимфатических узлов производится с помощью осмотра и пальпации...

Роль органов чувств в ориентировке слепых Процесс ориентации протекает на основе совместной, интегративной деятельности сохранных анализаторов, каждый из которых при определенных объективных условиях может выступать как ведущий...

Дезинфекция предметов ухода, инструментов однократного и многократного использования   Дезинфекция изделий медицинского назначения проводится с целью уничтожения патогенных и условно-патогенных микроорганизмов - вирусов (в т...

Машины и механизмы для нарезки овощей В зависимости от назначения овощерезательные машины подразделяются на две группы: машины для нарезки сырых и вареных овощей...

Классификация и основные элементы конструкций теплового оборудования Многообразие способов тепловой обработки продуктов предопределяет широкую номенклатуру тепловых аппаратов...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.011 сек.) русская версия | украинская версия