Студопедия — ЗАНЯТТЯ 15
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

ЗАНЯТТЯ 15






Тема. Додавання. Знак «+».

Мета:сформувати уявлення про додавання як об’єднання груп

предметів; ознайомити зі знаком «+»; закріпити знання

про розмір предметів, уміння користуватися методом на-

кладання та прикладання; розвивати увагу; виховувати

поважне ставлення до відповідей товаришів.

Матеріали: демонстраційний: фланелеграф, картки зі знаками «+»

і «=», плоскі фігурки посуду (чотири чашки, два блюд-

ця); два малюнки із зображенням двох предметів; обручі,

іграшки для гри «Знайди однакові предмети»;

роздавальний: геометричні фігури (чотири круги, два

квадрати), картки зі знаками «+» і «=», набір карток для

складання прикладів.

Хід заняття

1. Психогімнастика.

2. Гра «Збери посуд».

Вихователь звертає увагу дітей на знак «+», просить обвести

його пальчиком, «написати» в повітрі. Діти працюють на місцях

із роздавальним матеріалом, одна дитина — біля фланелеграфа

з демонстраційним.

— На полицю поставили дві чашки й одне блюдце. Позначте

кількість чашок за допомогою кружечків, кількість блюдець — за

допомогою квадратів.

— Що ми зробили з предметами? (Поставили поряд, склали

разом.)

— Який знак необхідно поставити між предметами у такому

разі? (Знак «+».)

— Скільки всього посуду? (Усього три предмети.)

— Поставте знак «=» і викладіть загальну кількість кружеч-

ків і квадратів.

Завдання можна повторити, використовуючи поєднання іншої

кількості предметів (у межах п’яти).

3. Вправа на складання прикладів.

Для закріплення дії додавання, а також для розвитку творчо-

го потенціалу запропонуйте дітям самостійно придумати завдан-

ня для прикладів за малюнками (зразки див. у додатку на с. 124).

Наприклад: біля моря плавало три кораблики, до них приплив іще

один. Скільки всього стало корабликів?

4. Фізкультхвилинка.

Вихователь пропонує дітям взяти у нього на столі по одному

предмету, зібратися в пари. У всіх дітей стрічки або мотузки різної

довжини. Щоб знайти собі пару, діти мають прикладати стрічки

різної довжини та знаходити однакові.

5. Закріплення складання прикладів на додавання.

На фланелеграфі викладено два малюнки із зображенням двох

предметів. Перед виконанням завдання вихователь веде бесіду

з дітьми.

— Скільки предметів на першому малюнку? (Два.)

— На другому? (Два.)

— Який знак стоїть між ними? (Знак «+».)

— Яку дію необхідно виконати? (Скласти, об’єднати.)

Після цього діти складають приклади, використовуючи ін-

дивідуальні картки.

6. Гра «Знайди однакові предмети».

Гра сприяє розвитку мовлення, спостережливості, уваги.

Вихователь пропонує розглянути предмети, розміщені в обручах

на килимку: (у першому обручі — іграшковий ведмедик, м’ячик,

кубик, прапорець; у другому обручі — іграшковий автомобіль,

повітряна кулька, лялька, м’ячик, такий самий, як і в першому

обручі).

— Полічіть предмети в кожному обручі. Що знаходиться

в першому обручі, у другому?

— Чи можете ви сказати, який предмет є і в першому, і в дру-

гому обручі?

7. Підсумок заняття.

— Який знак показує, що ми поєднуємо різні частини?

— Що найбільше сподобалося виконувати на сьогоднішньому

занятті?

Грудень 4 тиждень

Тема. Віднімання. Знак «–». Частина. Ціле.

Мета:формувати уявлення про віднімання (видалення з групи

предметів її частини); ознайомити зі знаком «–»; учити

читати запис прикладів із цифр; закріпити вміння викорис-

товувати знак «–» у розв’язанні прикладів, уміння склада-

ти ціле із частин; закріпити знання про геометричні фігури

(круг, квадрат, овал, трикутник, прямокутник); розвивати

спостережливість і уяву; виховувати працьовитість.

Матеріали: демонстраційний: м’яч (або м’яка іграшка), фланелеграф,

фігурки п’ятьох жабенят, набір фігур для складання при-

кладів, картки зі знаками «+», «–», «=», картки з малюн-

ками із геометричних фігур;

роздавальний: картки із цифрами 1—5, знаки «+», «–»,

«=», набори фігур для складання прикладів, п’ять трикут-

ників, три конверти з геометричними фігурами для гри

«Склади картинку».

Хід заняття

1. Психогімнастика.

2. Гра «Лічба ланцюжком».

У грі закріплюється кількісна або порядкова лічба в межах 10.

Гру можна проводити по колу з використанням м’яча або м’якої

іграшки. Одна дитина передає м’яч, називаючи число, друга бере

м’яч, називаючи наступне число тощо. Ускладнити гру можна, не

передаючи м’яч по колу, а кидаючи кожному з дітей, які стоять

у колі. Завдання того, хто зловив м’яч, — назвати наступне число

й кинути м’яч далі.

3. Знайомство з дією віднімання. Гра «День—ніч».

Вихователь супроводжує розповідь показом на фланелегра-

фі, діти працюють із геометричними фігурами. На фланелеграфі

викладається п’ять жабенят.

— Скільки жабенят? (П’ять.)

Вихователь пропонує дітям закрити очі при слові «Ніч!»

і забирає одне жабеня. При слові «День!» діти відкривають

очі. Вихователь звертає увагу на те, що змінилася кількість

жабенят.

— Жабенят стало менше чи більше? (Менше.) Викладіть пе-

ред собою стільки трикутників, скільки було жабенят спочатку.

— Що відбулося потім? (Сховали одне жабеня.)

— Що залишилося? (Чотири жабеняти.) Покажіть цю дію за

допомогою трикутників.

— А тепер запишемо цю дію за допомогою чисел і знаків.

Вихователь пропонує дітям викласти картки із цифрами 5 і 1.

— Чи можна між цими цифрами поставити знак «+»? Чому?

Яку дію виконує знак «+»? (Додавання.)

— А яку дію ми виконували? (Варіанти відповідей.)

Вихователь підводить дітей до загальноприйнятої назви цієї

дії — віднімання — і знайомить зі знаком «–».

— Для виконання цієї дії використовується знак «–». Це оз-

начає, що кількість предметів забирають (зменшують).

— Запис 5 – 1 = 4 буде читатися так: п’ять мінус один дорів-

нює чотири.

4. Фізкультхвилинка.

Є у мами п’ять малят,

П’ять зелених жабенят.

Ось вони — рядочком сплять,

Раз, два, три, чотири, п’ять!

Жабеняток рівно п’ять

Вийшло з дому погулять!

Спершу стали по одному,

Потім — в пари, стриб та стриб,

Хто без пари — геть побіг!

5. Закріплення уявлень про дії додавання та віднімання.

Вихователь викладає на фланелеграфі по черзі кружечки: три,

потім один, коментуючи дію.

а) — Скільки кружечків було? Скільки я додаю? Скільки

всього стало кружечків?

— Яку дію виконували? (Додавання.)

— Чому ви так вирішили? (Ми складали кружечки.)

— Отже, можемо скористатися знаком «+».

б) — Прочитайте запис цього прикладу.

Вихователь викладає на фланелеграфі два трикутники, знак

«+», один трикутник.

— Яка дія виконується в ньому? (Додавання.)

— Спробуйте самостійно скласти приклади, використову-

ючи набори з фігурками та картки зі знаками.

6. Закріплення уявлення про складання цілого із частин. Гра

«Склади картинку».

Вихователь ділить дітей на три команди. Кожній команді ви-

дається конверт із геометричними фігурами, з яких складається

певна картинка.

Вихователь пропонує розглянути, з яких геометричних фігур

складаються картинки, та скласти таку саму. Потім просить роз-

повісти про розташування тієї чи іншої фігури на малюнку.

7. Гра «Якої фігури не стало».

На фланелеграфі викладаються геометричні фігури в певному

порядку. Діти називають їх і запам’ятовують розташування. За

сигналом вихователя діти заплющують очі, вихователь забирає

одну або дві фігури. Розплющивши очі, діти мають визначити,

яких фігур не вистачає. Гра повторюється два-три рази.

8. Підсумок заняття.

— Із якою дією ви ознайомилися сьогодні?

— Який знак допомагає її виконати?

 

 

Січень 2 тиждень







Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 778. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Картограммы и картодиаграммы Картограммы и картодиаграммы применяются для изображения географической характеристики изучаемых явлений...

Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Анализ микросреды предприятия Анализ микросреды направлен на анализ состояния тех со­ставляющих внешней среды, с которыми предприятие нахо­дится в непосредственном взаимодействии...

Типы конфликтных личностей (Дж. Скотт) Дж. Г. Скотт опирается на типологию Р. М. Брансом, но дополняет её. Они убеждены в своей абсолютной правоте и хотят, чтобы...

Гносеологический оптимизм, скептицизм, агностицизм.разновидности агностицизма Позицию Агностицизм защищает и критический реализм. Один из главных представителей этого направления...

Характерные черты официально-делового стиля Наиболее характерными чертами официально-делового стиля являются: • лаконичность...

Этапы и алгоритм решения педагогической задачи Технология решения педагогической задачи, так же как и любая другая педагогическая технология должна соответствовать критериям концептуальности, системности, эффективности и воспроизводимости...

Понятие и структура педагогической техники Педагогическая техника представляет собой важнейший инструмент педагогической технологии, поскольку обеспечивает учителю и воспитателю возможность добиться гармонии между содержанием профессиональной деятельности и ее внешним проявлением...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.013 сек.) русская версия | украинская версия