Задача № 3. Розрахувати чисельність змінного персоналу радіотелевізійної передавальної станції, розподілити його за змінами та за кваліфікацією.
Розрахувати чисельність змінного персоналу радіотелевізійної передавальної станції, розподілити його за змінами та за кваліфікацією.
Умови розміщення обладнання в технічних спорудах, які необхідні для розрахунку змінного персоналу, наведені в табл. 3. Таблиця 3 ― Умови розміщення обладнання в технічних спорудах
Нормативи на поточне обслуговування й технічне утримання передавачів включають витрати часу на весь комплекс обладнання. Розрахунок чисельності змінного персоналу провадиться за нормами обслуговування (Н i) в люд.-год. на одну годину роботи комплексу обладнання. Час роботи обладнання береться з урахуванням підготовки обладнання до роботи й закінчення чергування, який дорівнює одній годині на добу. Телевізійні передавачі працюють двома сеансами, а УКХ-ЧМ ― одним. Чисельність змінного персоналу Рзм розраховується за формулою:
, шт. од., (5)
де Н i — норматив на поточне обслуговування в люд.-год. на годину роботи комплексу обладнання РПС та РТС (додаток Б, табл. Б1); ti — час роботи комплексу обладнання за місяць (припускається, що навантаження за місяцями є рівномірне), год.; Фрч — фонд робочого часу одного працівника за місяць в годинах (за 40-годинного робочого тижня Фрч = 165,4 год., за 36-годинного Фрч = 149,2 год.); Квід — коефіцієнт, який враховує резерв на відпустки; Квід = 1,08 за 24-денної відпустки працівників. Дістана внаслідок розрахунку кількість працівників заокруглюється. Потім за нормативами чисельності інженерно-технічних працівників упроваджуються посади працівників зміни (додаток Б, табл. Б3). Кількість змін залежить від навантаження. При роботі телевізійних передавачів понад 3,5 тис. годин за рік, а УКХ-ЧМ передавачів — понад 6,5 тис. год. за рік необхідно організувати чотири зміни. В цьому разі забезпечується цілодобове чергування. Коли на РПС та РТС навантаження менше — створюються три зміни.
|