Figure XX: Risks Impact on Kernel Supply Chain
*Sugar business of Kernel is expected to be sold in 2013/2014 FY Source: KNU analysis
· Lack of seed supply from local suppliers · The high pressure of the competitors · Reduce in EBITDA margin after starting in new businesses
· Weaker than anticipated demand Supply chain disruption risk. Повний виробничо-збутовий ланцюг підвищує ефективність, хеджуючи цінові ризики компанії та генеруючи додатковий прибуток від ефекту синергії. Проте певні форс-мажорні обставини, такі як знищення посівних площ, нестача засобів для перевезення та зберігання товарів та ін., можуть призвести до поширення впливу ризику на наступні ланки ланцюжка, спричиняючи кумуляцію критичних для компанії збитків. Так, наразі існує ризик зриву поставок соняшникової олії внаслідок нестачі вагонів для її транспортування, що надає Укрзалізниця. Полтавський МЕЗ (одне з підприємств Кернел) стверджувало про можливість зупинки виробничих потужностей у раі продовження ситуації.
· Закупівельні ціни: дефіцит на внутрішньому ринку призведе до зростання цін на сировину (Кернел закупав 94,4% соняшникового насіння та 78,4% зерна від власної потреби у 2012 FY) та звуження маржі. Цей вплив нівелюється у разі квотування експорту внаслідок насичення внутрішнього попиту та високої ймовірності отримання Кернелом таких квот (див дод. Х); · Завантаженість елеваторів:якщо падіння врожаю на фермах Кернела та у її потенційних постачальників буде критичним, це призведе до зниження оборотності мережі елеваторів та зростання собівартості товарів. · Ціни реалізації:на світових ринках із значною вагою українських товарів (Sunflower oil (54%), Corn (14%), Barley (12%)) падіння її пропозиції може спричинити зростання світових цін (еластичність світових цін за урожайністю соняшника та кукурудзи склали -1,06 та -0,52), що частково компенсує падіння маржі.
Отже, погодні ризики не мають критичного впливу на Кернел, що підтверджується відсутністю стійкого зв’язку між урожайністю та EBITDA Margin. У 2013/2014 FY відбуважться суттєве зниження урожайності соняшника (на 13,8% в Україні та 16,48% в Росії), що матиме негативний вплив на маржу компанії. Regulatory risks. Українська нормативно-правова база в агросекторі є недосконалою та динамічною. Дії влади часто обмежують ефективність учасників цього ринку та знижують їх привабливість в очах інвесторів. Так, з метою задоволення внутрішнього попиту держава може ввести експортні мита та квоти, застосувати інструменти цінового контролю, з метою підтримки курсу національної валюти ч.м.рр введено необхідність конвертації 50% валютної виручки. Також після 2016 року очікується відкриття ринку земель, що призведе до суттєвої перебудови бізнес-моделі агрокомпаній. Проте ймовірність встановлення регулятором негативних для компанії обмежень оцінюється як малоймовірна, так як Кернел завжди отримував квоти у необхідному обсязі, має довгострокові контракти на оренду земель тощо. Other risks. Щодо інших ризиків, що підвищують невизначеність щодо динаміки розвитку Кернел є: ► зовнішні ризики, які не піддаються контролю з боку компанії: · трансляційні ризики – ризик можливих втрат від девальвації гривні (Кернел історично мав коротку валюту позицію на рівні 200-400 млн USD), що підкріплюється необхідністю компаній конвертувати валютну виручку. VaR становить 41,3 млн USD (11,41% EBITDA) · ризик конвергенції світових та українських цін на зерно та олію · підвищення конкуренції у галузі (доля ринку ХХ за останні роки зросла на ХХ%) ► внутрішні ризики, що можуть контролюватися з боку компанії: · зниження мобільності капіталу внаслідок значних капіталовкладень у майбутньому · підвищення собівартості продукції внаслідок зростання цін на добрива, паливо тощо.
|