Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Translate the article about the the world-famous Ukrainian surgeon, scientist and philosopher Mykola Amosov.
Доверь свою работу кандидату наук!
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Микола Михайлович Амосов народився 6 грудня 1913 року в селі Ольхові Вологодської області. У 1939 році закінчив Архангельський медичний інститут. З 1952 року очолював клініку грудної хірургії Українського інституту туберкульозу та грудної хірургії. З 1982 року директор інституту серцево-судинної хірургії в місті Києві.

Він давно став легендою. Це підтверджує не лише міжнародне визнання його досягнень, а й вибір сучасних українців, які поставили його на друге місце серед видатних українців (М. Амосов поступився лише Ярославу Мудрому).

Саме Микола Амосов одним із перших в СРСР почав проводити операції на серці, першим вшив мітральний клапан із нейлоновими стулками, які були вирізані із сорочки, купленої у США.

На його рахунку тисячі врятованих людей. Згадуючи про його діяльність, в першу чергу говорили про його ставлення до пацієнта: “Ставитись до хворого як до свого родича”.

Амосов був не лише талановитим хірургом та вченим, а й вимогливим керівником – лікарі згадують, що такого суворого аналізу причин смерті пацієнта, як за керівництва М. Амосова, більше не було. Розмови про статистику смертей в інших медичних закладах відкидались: “Не шукайте, де гірше, шукайте, де краще”, закликав Амосов своїх колег. Багато лікарів відверто боялись Миколу Михайловича, а його обходи називали “королівським полюванням.” Однак, звіти лікарів, започатковані ним, тривають й досі – медики стверджують, що це дисциплінує.

Амосов вважав, що не слід поспішати з лікуванням – організм сам може впоратися. А от до народної медицини ставився доволі скептично. Завжди вважав 10 заповідей Бога дуже важливими.

 Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 514. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.016 сек.) русская версия | украинская версия