Аргумент «Науковими відкриттями Ейнштейн зобов’язаний своєму... донкіхот-ству!» підтверджено прикладом
А Саме в єдиній теорії поля колеги вбачали ознаку його донкіхотства. Б Не випадково Ейнштейн вважав найбільш науковою якістю людського мислення фан-тазію. В Слід вирватися з обіймів «нормального» мислення, щоб мислити розумно. Г Дон Кіхот... осягнув натомість щось незмірно більше, важливіше і триваліше. 2. У заголовку «Більший за самого себе» відображено думку А Немає речей менш знаних, ніж речі загальновідомі. Б Моральні якості видатної людини мають більше значення, ніж суто інтелектуальні досягнення. В Шедеври світової літератури дістали привілей бути в усіх на вустах, навіть не дохо-дячи до серця. Г І що цікаво: чим мізерніший траплявся читач, тим сердечніше він потішався над Дон Кіхотом. 3. Донкіхотством не можна вважати готовність А незважаючи на слабосилість, ставати супроти тріумфу неправди; Б віддавати перевагу моральним цінностям, поза якими все втрачає свій сенс; В ставити свою честь і славу вище за добробут і саме життя; Г не втрачати чуття реальності й отримувати від життя пироги й млинці. 4. Ознаки стилю, характерні для тексту, подано в рядку А уживання термінів, спеціальної фразеології, логічність, точність, обґрунтованість викладу; Б повтори, пристрасність викладу (захоплення), наявність окличних речень, питань, ужи-вання суспільно-політичної лексики, емоційно забарвлених слів, фразеологізмів; В широке уживання побутової лексики, емоційно забарвлених і просторічних слів, не-повних речень; Г переважання стилістично нейтральних мовних засобів, уживання канцелярської лек-сики, відсутність емоційно забарвлених слів, гранично точний виклад.
Завдання 2. Відредагуйте й запишіть речення. 1. Легкова з офіційними лицями мала виїзжати у одинадцять ранку. 2. Після успішної 4 кругосвітньої подорожі мандрівники на решті повернулися до дому. 3. Залізнодорожна касса була закрита на переучот. 4. Друзі допомогли нам перемогти усі виниклі трудності.
Завдання 3. Уявіть ситуацію: вам запропонували взяти участь в обговоренні теми «У чому цінність людського життя». Викладіть власне розуміння цієї проблеми в творі-роздумі, ско-риставшись поданим висловом: «Людина не вічна на цій землі. А справи, які залишає по со- бі, – ото корінь життя людського» (І. Цюпа). Оберіть самостійно тип і стиль мовлення. Орієнтовний обсяг роботи — 1 – 1,5 сторінки. ВАРІАНТ № 16 Завдання 1. Прочитайте текст і виконайте завдання 1—4 до нього.
|