Коронарно-ішемічний синдром характеризується чітким стенокардичним болем та електрокардіографічними ознаками ішемії серцевого м’яза. Інколи на цьому тлі може сформуватися інфаркт міокарда.
Церебральний синдром зумовлений ішемією мозку. Проявляється несподіваною втратою свідомості, корчами, мимовільними сечовипусканням і дефекацією. Інколи можуть виникати парези і паралічі. Така симптоматика часто є причиною встановлення помилкового діагнозу мозкового інсульту.
Абдомінальний синдром може виникнути внаслідок різкого збільшення печінки або при емболії нижніх гілок легеневої артерії. Проявляється він здебільшого раптовим різким болем у животі, напруженням м’язів передньої черевної стінки, нудотою та блюванням. Така картина захворювання може стимулювати клініку гострого живота і бути причиною помилкового рішення про необхідність невідкладної лапаротомії.
Інфаркт легень спостерігають у 50-60% випадків легеневих емболій. Найхарактернішими для нього є поява болю в грудній клітці на боці ураження, його посилення при диханні та наростання задишки. Біль має плевральне походження. Відзначають також кровохаркання, що з’являється через кілька днів після емболії. Температура тіла досягає високих цифр (38,0-40,0°С). Тахікардія – в межах 150-160 уд. за 1 хв. Інколи приєднується жовтяниця, пов’язана з розпадом гемоглобіну у вогнищі інфаркту.