РОЗРАХУНОК ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ
В умовах ринкового механізму господарювання ефективність виробництва сільськогосподарських підприємств у великій мірі залежить від результативності і економічності роботи управлінських кадрів. При цьому об’єктивно виникає необхідність в аналізі рівня загальної ефективності системи менеджменту персоналу (таблиця 4). Таблиця 5.1 Ефективність системи управління персоналом (назва підприємства)
Охарактеризуйте рівень ефективності системи управління персоналом сільськогосподарського підприємства (період дослідження – три останні роки), попередньо визначивши: - загальні результативні показники; - показники результативності управлінської праці; - показники економічності управлінської праці. Сформулюйте основні напрямки удосконалення системи управління персоналом у сільськогосподарському підприємстві та розкрийте їх зміст. Форма контролю виконання - включення до звіту колективного договору, штатного розпису, положення про кадрову службу підприємства, положення про інші структурні підрозділи господарства,посадової інструкції керівника відділу кадрів, звіту про основні економічні показники діяльності господарства. При відсутності тих чи інших документів, розробіть їх проекти для впровадження на перспективу в господарстві. Розрахувати чисельність адміністративно-управлінського персоналу з використанням формули Розенкранца. Таблиця 5.2.
Таблиця 5.2 Ефективність діяльності адміністративно-управлінського персоналу (за формулою Розенкранца)
Розрахунок чисельності персоналу підрозділу з використанням формули Розенкранца має в загальному випадку наступний вид: де Коефіцієнт необхідного розподілу часу ( де Коефіцієнт фактичного розподілу часу (
де Розрахунок необхідно виконати в наступній послідовності: 1. Визначається сумарний час виконання організаційно-управлінських робіт ( 2. Розраховується коефіцієнт необхідного розподілу часу ( 3. Розраховується коефіцієнт фактичного розподілу часу ( 4. Визначається необхідна чисельність підрозділу по приведеній формулі. 5. Виконується порівняння необхідної чисельності з фактичної і робляться відповідні висновки про недолік персоналу чи його надлишок. В останньому випадку необхідно розробити заходи щодо їхнього скорочення з підрозділу і можливого працевлаштування в інших підрозділах підприємства. Пвп – час, необхідний для виконання виробничої програми:
де n – кількість номенклатурних позицій виробів у виробничій програмі; Ni – кількість виробів і-ї номенклатурної позиції; Пі – працеємність процесу виготовлення виробу і-ї номенклатурної позиції; Чзнв – час, необхідний для зміни величини незавершеного виробництва у відповідності з виробничим циклом виробів і-ї позиції номенклатури; Кв– коефіцієнт виконання норм часу. Використовуючи наведені в додатках аналітичні таблиці, що характеризують управлінську працю на підприємстві (базі практики) необхідно провести аналіз та характеристику даного виду роботи із перспективним розвитком та вдосконаленням управлінської праці на підприємстві, а також вдосконалення діяльності підприємства.
|