На фоні антигіпертензивної терапії, яку проводять, і регулювання пологової діяльності за розкриття шийки матки на 2 - 4 см вводять такі медикаментозні речовини: 25 мг аміназину, 20 мг промедолу, 25 мг пентаміну і 30мг ганглерону внутрішньом'язово в одному шприці.
Виражений гіпотензивний і анальгетичний ефект має клофелін. Його використання певною мірою утруднюється складністю підбору оптимальної дози, а також можливістю виникнення різнопланових гемодинамічних реакцій, що має особливе значення при лікуванні вагітних і роділь з гіпертензивними формами гестозу, у яких е значні порушення мікроциркуляції, органного й системного кровообігу. В. В. Абрамченко (1999) пропонує дві методики введення кпофеліну під час пологів.
Перша методика. Проводять внутрішньовенну інфузію клофеліну в дозі 0,0030 - 0,0050 мг/кг/год. Середня тривалість перфузії становить 1,5-2 год. При цьому нормалізація AT (СТ = 110 - 115 мм рт. ст„ ДТ = 65 - 75 мм рт. ст.) настає на 14 - 17-й хвилині за рахунок зниження системного тонусу артеріальних судин і зниження ударної продуктивності серця. Внутрішньовенне введення відносно високих доз клофеліну (0,0030 - 0,0050 мг/кг/год) призводить. до погіршення стану плоду. Аналіз КТГ показав, що у 67% плодів спостерігається зменшення міокардіального рефлексу, вираженості осциляцій, а також мають місце gin І і gin II.
Друга методика. Проводять внутрішньовенну інфузію клофеліну в дозі 0,0010 - 0,0013 мг/кг/год. При цьому AT (як систолічний, так і діастолічний) зменшується в середньому на 15 - 20 мм рт. ст. Середня тривалість перфузії клофеліну становить 1,5-2 год. Зниження AT відбувається за рахунок певного зменшення системного артеріального тонусу за незмінності інших показників центральної гемодинаміки роділлі. Задовільний знеболювальний і помірний гіпотензивний ефекти не супроводжуються пригніченням скорочувальної діяльності матки і стану плода.