Дослід 5. Дія інгібіторів корозії
В одну пробірку налийте 3-4 мл розчину з молярною концентрацією сульфатної кислоти 0,5 моль/л, а в іншу – таку саму кількість кислоти та 5-6 кристалів уротропіну. Збовтайте вміст другої пробірки до повного розчинення кристалів. До обох пробірок додайте гранульованого цинку. Порівняйте інтенсивність кислотної корозії металу в обох випадках та зробіть висновок. ______________________________________________________________________ ______________________________________________________________________ ______________________________________________________________________ Завдання для самоконтролю до теми " Корозія металів. Методи захисту від корозії"
1. Що називається корозією? Наведіть приклади руйнування металевих виробів внаслідок корозії. 2. Що таке інгібітор? Чим інгібітор відрізняється від каталізатора? 3. Чим визначається вибір захисту металу від корозії? 4. Які основні способи захисту металів від корозії ви знаєте? Наведіть приклади із власних спостережень. 5. Як впливає на корозію заліза його контакт з іншими металами? Який метал буде руйнуватися першим на ушкодженій поверхні лудженого, оцинкованого й нікельованого заліза? 6-15. Складіть схеми корозійних гальванічних елементів, що виникають внаслідок конструкційного контакту зазначених в умові металів у розчині з наведеним значенням рН: а) за наявності кисню, б) у відсутності кисню.
16-30. Назвіть метал, який можна використати: а) як анодне; б) як катодне покриття для захисту від корозії залізного виробу. Складіть схеми корозійних гальванічних елементів, які виникають під час атмосферної корозії внаслідок ушкодження кожного покриття та напишіть рівняння електродних процесів.
|