Опитувальник. 1. Дитина дає кілька відповідей, коли йому ставлять запитання.
Розділ 1. Швидкість 1. Дитина дає кілька відповідей, коли йому ставлять запитання. 2. Дитина малює декілька картин, коли просять намалювати одну. 3. У дитини виникає кілька думок (ідей) про щось замість однієї. 4. Дитина ставить багато питань. 5. Дитина вживає велику кількість слів, висловлюючи свої думки. 6. Дитина працює швидко і продуктивно. Розділ 2. Гнучкість 1. Дитина пропонує кілька способів використання предмета, що відрізняються від звичайного. 2. Дитина висловлює багато думок, ідей про картину, оповіданні, поемі або проблему. 3. Дитина може перенести смислове значення одного об'єкта на інший об'єкт. 4. Дитина легко може поміняти один фокус зору (підхід) на можливий інший. 5. Дитина видвигає безліч ідей і досліджує їх. 6. Дитина думає про різні шляхи вирішення проблеми. Розділ 3.Оригінальність 1. Дитині подобається, щоб предмети в кімнаті були розташовані не в центральній частині, також він вважає за краще асиметричні малюнки та зображення. 2. Дитина не задоволений одним правильною відповіддю і шукає інші можливі відповіді. 3. Дитина думає незвично і оригінально (нестандартно). 4. Дитина отримує задоволення від незвичайних способів виконання чого-небудь, і йому не подобаються звичайні способи. 5. Після того, як дитина прочитав або почув про проблемі: він починає придумувати незвичайні рішення. 6. Дитина досліджує загальноприйняті методи і придумує нові методи вирішення проблеми. Розділ 4. Розробленість 1. Дитина додає лінії, різні кольори, деталі в свій малюнок. 2. Дитина розуміє, в чому полягає глибокий, прихований зміст відповідей і рішення, і пропонує найбільш глибоке значення. 3. Дитина відмовляється від чужої ідеї і змінює її яким-небудь чином. 4. Дитина хоче прикрасити і доповнити роботу чи ідею інших людей. 5. Дитина проявляє слабкий інтерес до звичайних предметів, він додає деталі, щоб удосконалити їх. 6. Дитина змінює правила гри. Розділ 5. Допитливість 1. Дитина запитує всіх і про все. 2. Дитині подобається вивчати механічні пристрої. 3. Дитина постаянно шукає співати (способи) мислення. 4. Дитина любить вивчати нові речі та ідеї. 5. Дитина шукає різні способи вирішення завдань. 6. Дитина вивчає книги, карти, картини і т.д. щоб дізнатися якомога більше.
Розділ 6. Уява 1. Дитина придумує розповіді промісцях, які він ніколи не бачив. 2. Дитина представляє, як інші будуть вирішувати проблему, яку він буде вирішувати сам. 3. Дитина мріє про різні події та речі. 4. Дитина любить думати про явища, з якими не стикався. 5. Дитина бачить те, що зображено на картинах і малюнках, незвично, не так. як інші. 6. Дитина часто зазнає здивування з приводу різних ідей і подій. Розділ 7. Складність 1. Дитина проявляє інтерес до складних речей і ідей. 2. Дитина любить ставити перед собою важкі завдання. 3. Дитина любить вивчати щось без сторонньої допомоги. 4. Дитині подобаються складні завдання. 5.Дитина проявляє наполегливість, щоб досягти своєї мети. 6. Дитина пропонує занадто складні шляхи вирішення проблеми, ніж це здається необхідним.
Розділ 8. Схильність до ризику 1. Дитина буде відстоювати свої ідеї, не звертаючи уваги на реакцію інших. 2. Дитина ставить перед собою дуже високі цілі й намагається їх здійснити. 3.Дитина допускає для себе можливість помилок і провалів. 4. Дитина любить вивчати нові речі або ідеї, і не піддається чужому впливу. 5. Дитина не дуже заклопотаний, коли Однокласники, вчителі або батьки висловлюють йому несхвалення. 6. Дитина воліє мати шанс ризикнути, щоб взнати, що з цього вийде. Наступні чотири питання дають можливість висловити свою думку про дитину і про програму в школі для творчих дітей. Відповідайте коротко і чітко. 1. Ви вважаєте, що дитина обдарована або може стати? • Так • Ні. Поясніть, чому__________________________________________________ 2. Вам здається, що дитина творча або вона зможе стати творчою: • Так • Ні Якщо «так» - повідомте коротко, в чому проявляється його творчість, якщо «ні»чому?_________________________________________________________ 3. Що Ви очікуєте від шкільної програми для творчих дітей?_________ 4. Які зміни Ви хотіли б побачити у дитини в результаті участі в програмі для творчих дітей?__________________________________________
ІІ. Методика “Шкала для рейтингу поведінкових характеристик обдарованих дітей” (Дж. Рензуллі) Мета:виявити рівень креативності, оцінювання учня в пізнавальній, мотиваційній, творчій і лідерській якостях. Необхідний матеріал:4 шкали з твердженнями Хід виконання:вчителям пропонується інструкція: “Протягом певного часу уважно прочитайте твердження і поставте “х” у відповідну графу згідно наступного опису”: 1 − якщо ви майже ніколи не спостерігали цієї характеристики. 2 − якщо ви спостерігали цю характеристику час від часу. 3 − якщо ви спостерігали цю характеристику досить часто. 4 − якщо ви спостерігали цю характеристику майже весь час. Обробка даних: Підраховується кількість “х” по кожній колонці і множиться на число відповідної колонки (1,2,3,4..). Рахується загальний показник. Така процедура проводиться по кожній шкалі.
Слід підрахувати число “х” по кожній колонці і помножити на ідповідний номер колонки (1,2,3...), скласти отримані цифри..
|