Бореальний духовний центр
Після сформування білої раси у 25 тис. до н. е. частина європеоїдів-бореалів залишилась у своєму “етнічному лігві” — Північному Надчорномор’ї (Борії), а більша частина розійшлась по всій Євразії. Незважаючи на тисячі кілометрів, що їх розділяли, біла раса протягом десятків тисячоліть розвивалась як нерозривна цілісність. Це досягалося, на думку дослідників, завдяки наявності єдиного духовного центру — святилища в гротах Кам’яної Могилина річці Молочній [202] поблизу нинішнього Мелітополя.
Священні записи Шу-нуна копіювалися жерцями європеоїдної діаспори, передусім з Циркумпонтійської зони. Наприклад, фрагмент літопису Шу-нуна було відтворено на барельєфі святилища Чатал-уюка, датованого Дж. Меллартом[209] 6200±97 роком до н. е.[210] Багато копій цього літопису знаходимо також у бібліотеках Шумера(Сумера). Зв’язки між європеоїдами Півночі і Півдня Циркумпонтійської зони були надзвичайно тісними. Річ у тім, що “ жерці-волхвиКам’яної Могили, Чатал-уюка, Хачилара, Ереду, Убейда, Ярихо-Єрихона та ін. були жерцями-волхвами одного народу, точніше, одного суперетносу русів. Вони говорили на одній мові (або дуже близьких діалектах). Сама мова не могла сильно змінитися навіть при дуже значному географічному розпорошенні її носіїв. Чому? Тому що у неї, мови, не було конкурентів — погранично-периферійні протоетноси були практично німотні, «без’язикі» ”[211]. На основі існуючих археологічних даних можна впевнено говорити про постійні паломництва жерців-волхвів півдня до добре відомих для них святинь півночі. Серед іншого, про це говорять записи, залишені ними на плитах Кам’яної Могили, і сліди здійснених ними ритуальних жертв[212]. Ці паломництва відбувалися на тлі постійних торговельно-обмінних і культурно-родових зв’язків.
По суті, так воно і було. Руси-бореали в силу відомих нам причин найкраще зберігали свій підвидовий антропологічний образ (брахікефальність, світлі покрови, високий зріст і грацильний кістяк), первинну ностратично-бореальну мову і первинний, випрацюваний ще з 40-го по 25-те тисячоліття, світогляд. Прихід нових форм господарювання, а також просочування в їхнє середовище все більшої кількості представників середземноморської підраси з часом буде змінювати й бореалів. Історія Європи, історія Середземномор’я — це історія витіснення брахікефальних європеоїдів кроманьйоно-бореального типу доліхокефальними метисами європеоїдно-негроїдного типу ”[216]. Саме в силу описаних вище причин Бóрія була священною землею, а Кам’яна Могила— духовним центром білої раси (можливо, корені усталеного виразу “Свята Русь” сягають тих далеких часів): “ Не виключено, що комплекс подібних святилищ древнього типу (саме печерно-гротових, а не створених штучно, рукотворних храмів) і був тим сакральним магнітом, що притягував жерців-волхвів розселених по Євразії багаточисельних родів русів — подібно до того, як Кааба в Мецці притягує до себе мусульман-паломників із усього світу ”[217].
|