РАСА-I: Неоантропи
На думку більшості вчених, неоантропи (Homo sapiens sapiens[163]) як раса сформувалися приблизно 40 тисяч років тому в районі Близького Сходу, скоріше всього в Месопотамії з її тодішнім чудовим помірним кліматом. Імовірно, що вони виникли в результаті генних мутацій (про джерело цих мутацій ми поки що промовчимо)[164]. Головними мутаційними змінами неоантропів були: 1) прогресивніший череп (у т. ч. вища брахікефальність, яка сприяє кращій організації головного мозку) і пов’язана з цим така психічна новація, як 2) третя сигнальна система, яка уможливила повноцінне розкриття в земній людині феномену совісті як фундаментальної властивості людського духу і потужного чинника колективного виживання[165]; 3) членороздільна мова (володіння Словом).Мова стала найпрактичнішим здобутком Людини і головним чинником ефективнішої соціальної організації, вищої здатності до злагоджених дій (на роботі, на полюванні, в бою, при плануванні робіт і бойових операцій), розвиненіших технологій і, загалом, більшої життєспроможності. Саме з народженням неоантропів пов’язане виникнення першої у світі мови, яка лежить в основі всіх мов світу[166].
До останнього літосферного зміщення(яке відбулося, ймовірно, близько 7562 р. до н. е.) на тодішньому Близькому Сході був м’який помірний клімат. Скоріше всього, перша хвиля переселенців ринула в Африку. Внаслідок змішування неоантропів з африканськими палеоантропами, пристосування до екваторіального клімату Африки і достатньо ізольованого розвитку у Південному расотворчому казані виникла негроїдна раса: “ Сьогодні з повною впевненістю можна сказати, що у формуванні негроїдної раси брали участь не лише кроманьйонці, неандертальці, представники підвиду Гомо еректус, а й інші палеоантропи, що населяли Африку і Середземномор’я ”[167]. Це була раса першого психоінформаційного рівня. Друга хвиля пішла на схід — “у чудесні краї, де сходить Сонце”. В результаті змішування неоантропів з азіатськими палеоантропами (передусім синантропами — носіями виразних монголоїдних ознак), пристосування до тропічного клімату Південно-Східної Азії та ізольованого розвитку у Східному расотворчому казані виникла монголоїдна раса як раса першого психоінформаційного рівня. Пізніше (орієнтовно, близько 24—20 тис. до н. е.) вона здійснила перехід на другий психоінформаційний рівень завдяки “вливанню свіжої крові” з боку європейських кроманьйонців: “ Перші кроманьйонці, що зайшли далеко на схід, були практично повністю асимільовані синантропами й іншими підвидами палеоантропів. У східному етнічному казані тих часів і народилась раса монголоїдів ”[168].
Біла раса сформувалась у суворих умовах приполярної Європи (“на льодовій кромці”), тому адаптація північних неоантропів тривала найдовше — приблизно до 25-го тисячоліття до н. е. Європейську локалізацію неоантропів умовно називають кроманьйонцями (за назвою антропологічної стоянки Cro Magnon у південній Франції), хоча точніше їх було б назвати русами[170], тобто білими, русявими. Це була раса другого психоінформаційного рівня. В якості Північного (т. зв. Бореального) расотворчого казана виступило Північне Надчорномор’я [171] — територія від вкритих льодовиком К ар пат до ріки Ра (найдавніша назва Волги) і від Ру ського (Чорного) моря до північного (Валдайського) льодовика. На цій достатньо ізольованій території сформувалося ядро білої раси: “ Ядро базової європеоїдної раси від 5 до 10 тисяч років знаходилося в ізоляції, що дозволило йому випрацювати і закріпити свою прамову і свою ментальність, зберегти свої підвидові ознаки ”[172].
|