Монтажні кріплення
1.13.14.1 Монтажні кріплення конструкцій будівель і споруд з балками кранових колій, які розраховуються на витривалість, а також конструкцій під залізничні состави слід приймати зварними або фрикційними. Болти класів точності В і С у монтажних з’єднаннях цих конструкцій допускається застосовувати для кріплення: - прогонів, елементів ліхтаря, в’язей по верхніх поясах ферм (при наявності в’язей по нижніх поясах або жорсткій покрівлі), вертикальних в’язей між фермами і ліхтарями, а також елементів фахверку; - в’язей по нижніх поясах ферм при наявності жорсткої покрівлі (залізобетонних чи армованих плит з ніздрюватих бетонів, сталевого профільованого настилу тощо); - кроквяних і підкроквяних ферм до колон і кроквяних ферм до підкроквяних за умови передачі вертикального опорного тиску через столик; - розрізних балок кранових колій між собою, а також для кріплення їхнього нижнього пояса до рядових колон (за винятком колон в’язевого блоку); - балок робочих площадок, які не підлягають дії динамічних навантажень; - другорядних конструкцій.
1.13.14.2 Для перерозподілу згинальних моментів в елементах рамних систем допускається застосування у вузлах спряження ригелів з колонами сталевих накладок, що працюють у пластичній стадії. Накладки слід виготовляти зі сталей з межею текучості до 345 Н/мм2. Зусилля в накладках слід визначати при мінімальній межі текучості і максимальній межі текучості Н/мм2. Накладки, що працюють у пластичній стадії, повинні мати стругані або фрезеровані поздовжні кромки.
1.13.14.3 При проектуванні висотних будівель і споруд, а також споруд, монтаж яких здійснюється великими блоками, рекомендується передбачати різноманітні монтажні пристрої - ловителі (направляючі), фіксатори тощо, - необхідні для полегшення наведення монтажних блоків на розташовувані нижче конструкції, а також допоміжні монтажні деталі (вушки, столики тощо) для навішування монтажних пристроїв.
|