Підготовка металопрокату, зварювальних і лакофарбових матеріалів
2.4.1 Виправлення прокату в залежності від профілю необхідно виконувати, як правило, у холодному стані. Граничні допустимі значення прогинів після холодного виправлення наведені в табл. 2.4.1.
Таблиця 2.4.1.
2.4.2 Допускається виправлення сталі місцевим нагріванням полум'ям газових пальників, при цьому температура зони нагрівання не повинна перевищувати 800оC – для гарячекатаних і нормалізованих сталей, 650оC – для термічно покращених сталей. 2.4.3 Після виправлення прокат повинен відповідати наступним вимогам: - не мати тріщин і розшарувань; при цьому, допускається наявність місцевих вм'ятин по товщині та ширині прокату на глибину, що не перевищує подвоєної величини мінусового допуску для даного виду прокату, передбаченого відповідними ГОСТ чи ТУ, але в усіх випадках не більше як 1 мм – за товщиною прокату та 3 мм – за габаритними розмірами поперечного перерізу; - розбіжність площини перерізів профільного прокату не повинна перевищувати відповідних допусків, установлених ДСТУ чи ТУ для даного виду прокату; - граничні прогини профільного прокату по всій довжині елемента не повинні перевищувати 0,001 l < 10 мм, а прогини місцевого скривлення – 1 мм на ділянці елемента довжиною 1,0 м; - площинність листового прокату повинна відповідати ГОСТ 19903.
2.4.4. Перед застосуванням лакофарбові матеріали повинні бути доведені до параметрів, установлених технологічним регламентом і НТД на конкретний матеріал.
|