Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Тема: Основні напрями удосконалення конструкції різних типів автомобілів.





При виключанні зчеплення водій натискає на педаль і його зусилля через важіль, шток передається до поршня 58 головного циліндра, який стискуює робочу рідину, що по трубопроводах надходить до корпусу слідкуючого пристрою 27, який забезпечує пропорцію між силою тиску водія і тиском повітря у циліндрі пневмопідсилювача 50. Одночасно від головного циліндра рідина під тиском надходить до робочого циліндра підсилювача. Сумарне зусилля обумовлене тиском повітря в пневмопідсилювачі та робочої рідини у робочому циліндрі передається на штовхач 32 і муфту з підшипником вимикання зчеплення, яка переміщуючись виключає передачу крутного моменту зчепленням.

Пневматичний підсилювач складається з корпуса підсилювача 33, слідкуючого пристрою з робочою мембраною слідкуючого типу 26, слідкуючий поршень з манжетою, клапани 24,30, мембрана і пружини.

При відпущеній педалі зчеплення пневматичний поршень 40 знаходиться у крайньому лівому положенні. Тиск у порожнині перед поршнем та за ним відповідає атмосферному. Положення силового поршня 34 виключення зчеплення визначається упором його штовхача у днище пневматичного поршня. У слідкуючому пристрої при цьому випускний клапан 24 відкритий, а впускний 23 закритий.

При натисканні на педаль зчеплення робоча рідина надходить до отвору між розпірними втулками 35,37, створюючи тиск у порожнині циліндра вимикання зчеплення і біля торця слідкуючого поршня. Під тиском робочої рідини слідкуючий поршень діє на блок клапанів, закриваючи випускний клапан 24 і відкриваючи впускний клапан 23. Стиснене повітря що надходить до пневмоциліндра. Під тиском повітря пневматичний поршень 40 переміщується натискаючи на шток поршня 36. У результаті на штовхач 32 поршня 34 вимикання зчеплення діє сумарне зусилля, що забезпечує повне вимикання зчеплення при натисканні водієм на педаль із силою 150Н.

 

 

 

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАІНИ

Національний Транспортний Університет

Кафедра "Автомобілі";

 

 

 

КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ

З ДИСЦИПЛІНИ “АВТОМОБІЛІ”

Частина 4

 

Основні напрями розвитку конструкції автомобіля.

для студентів спеціальності

"Промисловий дизайн”

денної форми навчання

 

 

Завідувач кафедри “ Автомобілі “

Сахно В.П.

Старший викладач кафедри “Автомобілі”

Ковальчук Г.О.

 

Київ 2012 р.

ЛЕКЦІЯ

Тема: Основні напрями удосконалення конструкції різних типів автомобілів.

1. Вимоги до конструкції автомобіля.

2. Показники ефективності автомобіля, що залежать від конструкції.

3. Оцінка досконалості конструкції автомобілів.

4. Основні напрями розвитку конструкції різних типів автомобілів.

5.Можливості виробництва з виготовлення конструкцій різних типів автомобілів.

1. Вимоги до конструкції автомобіля:

1. Техніко-експлуатаційні;

2. Техніко-економічні;

3. Виробничі;

4. Конструктивні;

5. Соціальні.

До експлуатаційних показників відноситься – тягово-швидкісні та гальмівні властивості, паливна економічність, курсова стійкість, керованість, маневреність, плавність ходу, прохідність, надійність, середня швидкість, вантажопід’ємність або пасажиромісткість, технологічність обслуговування та ремонту, мінімальна собівартість перевезення.

До економічних показників відноситься - зменшення витрат паливо-мастильних матеріалів,здешевлення виробництва та перевезень.

До соціальних показників відноситься – підвищення рівня активної та пасивної безпеки автомобіля з застосуванням автоматичних систем руху і забезпечення повної безпеки руху, екологічна безпека, яка забезпечує завдання щонайменшої шкоди навколишньому середовищу, покращення дизайну та забезпечення комфорту керування.

До виробничих показників відноситься – відповідність конструкції техноло-гічним можливостям заводу, мінімальна трудомісткість, собівартість та витрати матеріалів (дешевизна виробництва).

До конструктивних показників відноситься вибір найбільш оптимальних компонувальних схем, пошук раціональних форм деталей, використання нанотехнологій тощо. При використанні автомобілів на дорогах загального або спеціального призначення, необхідно враховувати габаритні розміри та вагові показники автомобіля.

Вимоги до габаритних розмірів (не повинні перевищувати) – ширина-2,6 м, висота – 4,0 м (на спеціальних маршрутах висота – 4,35 м.), довжина – 12 м (для одиноких автомобілів), 22 м (для автопоїзда з одним причепом).

Вимоги до загального навантаження та навантаження на осі (не повинні перевищувати) – А). На дорогах загального призначення – на одну ось – 110 Н, на здвоєні осі – 160 Н, на строєні осі – 220 Н, загальне навантаження – 380 Н

Б). На спеціальних маршрутах – на одну ось – 110 Н, здвоєні осі – 180 Н, строєні – 240 Н, загальне навантаження – 400 Н, а для контейнеровозів – 440 Н.

Вимоги до шасі – зменшення маси автомобіля, покращення використання габаритної площі, збільшення місткості, забезпечення доступу до вузлів та агрегатів, використання автоматичних систем керування рухом, телематики, локації, які виключають дорожньо-транспортні пригоди, використання анти- блокувальних та протибуксувальних систем.

Вимоги до джерел енергії – застосування нових джерел енергії, модернізація існуючих джерел енергії шляхом застосування електронного керування живленням, наддуву, удосконалення систем впорскування палива, газорозподільного механізму, використанням накопичувачів енергії тощо.

Вимоги до кузова – зниження аеродинамічного опору кузова (Так на швидкості 50 км/год втрати потужності на аеродинамічний опір близькі до втрати потужності на опір коченню по жорсткій поверхні. Зниження втрат на аеродинамічний опір на 10 % дає економію палива на 3 %), забезпечення безпеки, комфорту та відповідність вимогам сучасного дизайну.

В зв’язку з збільшенням масштабів виробництва та дефіцитом джерел енергії, сучасні автомобільні заводи випускають велику кількість типів, моделей транспортних засобів з покращеними експлуатаційними характеристиками.

Боротьба за ринки збуту та споживачів привела до застосування у виробництві

автомобілів новітніх технологій, у тому числі телематики, локації, автоматич-них систем керування процесами та рухом автомобіля, покращення дизайну, що привело до ускладнення конструкції вузлів та систем.

2. Показники ефективності використання автомобіля, що залежать від конструкції:

- затрати на перевезення - 1 Н.км або 1 пас. км.

- продуктивність автомобіля в Н.-км або пасажиро-км за годину.

- трудомісткість перевезень виражає всі види праці при використанні автомобіля в тому числі водія і персоналу, що обслуговує.

- енергоємність перевезень характеризується витратами палива на 1 Н.км або 1 пас.км і залежить від типу та конструкції двигуна, передаточного числа трансмісії, коефіцієнт корисної дії, радіуса кочення коліс, маси автомобіля, опору коченню, аеродинамічного опору руху тощо.

- металоємність перевезень автомобілем виражає витрати металу на виготовлення та підтримання його в справному стані на протязі всього періоду експлуатації і виражається в кілограмах віднесених на транспортну роботу за весь період експлуатації в Н.-км або пас.-км і залежить від раціональності загальної конструктивної компоновки, досконалості кожного вузла, агрегату, використанні якісних та легких металів (магній, алюміній), пластмас, композитних матеріалів, вибір оптимальної форми деталей (Т-образні ресори, ребра жорсткості), надійності і довговічності автомобіля.

- використання маси (відношення маси автомобіля до вантажопід’ємності).

- місткість виміряється номінальною вантажoпід’ємністю (Н), ( /пас.), питомою об’ємною вантажoпід’ємністю (H/ ), і коефіцієнтом вантажомісткості.

- комфортабельність характеризується ступенем забезпечення потреб водія та пасажирів при експлуатації автомобіля.

- швидкісні характеристики, характеризуються динамічними факторами (Нс/Н), швидкостями на підйомах доріг, максимальною швидкістю на горизонтальних ділянках доріг, прискореннями, середніми швидкостями на типових ділянках доріг тощо.

- безпека є комплексний якісний показник, що характеризується гальмівними властивостями, які виміряються гальмівним шляхом (м), середнім сповільненням (м/ ) і завантаженістю гальмівних накладок (Нс/ ), властивостями стійкості, що вимірюються коефіцієнтом зчеплення шин в поперечному напрямку, коефіцієнтом бокової стійкості проти перекидання, коефіцієнтом повертання, оглядовістю, ефективністю сигнального обладнання, наявністю елементів активної та пасивної безпеки, наявністю систем автоматизованого керування з використанням телематики, локації тощо.

В термін безпека входить і екологічна безпека.

- паливна економічність характеризується витратами палива по паливним характеристикам і середніми експлуатаційними витратами палива в типових умовах руху (л/100 км).

- надійність виміряється коефіцієнтом надійності, безвідмовністю використання автомобіля (кількістю відказів на 10 тис. км пробігу або на 1000 автомобілів одного і того ж класу) і середнім напрацюванням до відмови (км).

- довговічність характеризується терміном роботи автомобіля та агрегатів і вузлів до капітального ремонту та до повної амортизації та списання. Визначається показниками напруженості роботи автомобіля.

- простота технічного обслуговування визначається коефіцієнтом технічного використання автомобіля, запасом хода до виконання таких робіт, трудомісткістю робіт кількістю точок (деталей, вузлів), що потребують обслуговування, вартістю обслуговування.

- прохідність автомобіля характеризується геометричними та опорно зчепними параметрами, що значно впливає на середню швидкість руху, витрату палива при доланні важко прохідних ділянок руху автомобілями визначеними для експлуатації в таких умовах.







Дата добавления: 2015-10-15; просмотров: 614. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!




Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...


Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...


Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...


ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...

Трамадол (Маброн, Плазадол, Трамал, Трамалин) Групповая принадлежность · Наркотический анальгетик со смешанным механизмом действия, агонист опиоидных рецепторов...

Мелоксикам (Мовалис) Групповая принадлежность · Нестероидное противовоспалительное средство, преимущественно селективный обратимый ингибитор циклооксигеназы (ЦОГ-2)...

Менадиона натрия бисульфит (Викасол) Групповая принадлежность •Синтетический аналог витамина K, жирорастворимый, коагулянт...

В эволюции растений и животных. Цель: выявить ароморфозы и идиоадаптации у растений Цель: выявить ароморфозы и идиоадаптации у растений. Оборудование: гербарные растения, чучела хордовых (рыб, земноводных, птиц, пресмыкающихся, млекопитающих), коллекции насекомых, влажные препараты паразитических червей, мох, хвощ, папоротник...

Типовые примеры и методы их решения. Пример 2.5.1. На вклад начисляются сложные проценты: а) ежегодно; б) ежеквартально; в) ежемесячно Пример 2.5.1. На вклад начисляются сложные проценты: а) ежегодно; б) ежеквартально; в) ежемесячно. Какова должна быть годовая номинальная процентная ставка...

Выработка навыка зеркального письма (динамический стереотип) Цель работы: Проследить особенности образования любого навыка (динамического стереотипа) на примере выработки навыка зеркального письма...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2025 год . (0.008 сек.) русская версия | украинская версия