МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ. Перший проректор з навчальної та
ЛУГАНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ ІМЕНІ Е.О. ДІДОРЕНКА
ЗАТВЕРДЖУЮ Перший проректор з навчальної та методичної роботи Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка професор _______________ Е.В. Віленська
ІСТОРІЯ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ Р о б о ч а н а в ч а л ь н а п р о г р а м а для курсантів І курсу факультету «Економічної безпеки» (галузь знань «право» за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» на 2011-2012 навчальний рік термін навчання 3 р.) Луганськ
Розробники:Злотіна Т.В., канд. філос. наук, доцент кафедри філософії права, історії та культурології, Литвинов О.М., канд. філос. наук, доцент кафедри філософії права, історії та культурології, Тарасенко Л.Б., канд. істор. наук, доцент кафедри філософії права, історії та культурології.
Рецензенти: завідувач кафедрою історії і українознавства Луганського національного аграрного універсітету, кандидат історичних наук, доцент Теплицький Ю.М., в.о. завідувача кафедри філософії права, історії та культурології ЛДУВС імені Е.О. Дідоренка, кандидат філософських наук Левченкова О.Б.
Ухвалено на засіданні кафедри філософії права, історії та культурології Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка Протокол № 1 від 30 серпня 2011р.
СТРУКТУРА РОБОЧОЇ ПРОГРАМИ НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ (КУРСУ) „ІСТОРІЯ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ” (за вимогами ECTS) ОПИС ПРЕДМЕТА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ Предмет: ІСТОРІЯ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ має на метівивчення основних тенденцій та результатів розвитку української культури від її джерел до сьогодення, що досягатиметься шляхом виявлення історичних коренів національної культури, через розгляд становлення й еволюції професійних форм культурної творчості у зв’язку з розвитком традиційної народної культури, аналіз головних етапів розвитку української культури, показ її сучасного стану і виявлення напрямів національно-культурного відродження.
МЕТА навчальної дісципліни «ІСТОРІЯ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ»: навчальна: ознайомлення курсантів - з проблемами походження, сутності, функцій та розвитку культури в минулому й сучасному бутті українського народу; - з українською культурою як складним соціоісторичним феноменом, як із формою духовного опанування світом українським народом та засобом організації й мотивації його поведінки; - з основними етапами розвитку української культури та їх особливостями; - з найбільш визначними здобутками української культури, її самобутнім характером, тісними взаємозв`язками з культурою європейською та світовою; - із сучасними підходами до вивчення національної культури, з розвитком української культурологічної думки; розвиваюча: - сформувати навички класифікації явищ національної культури за їх історичною значимістю, стильовими особливостями; - зацікавити курсантів історією української культури як наукою; - дати поштовх для подальшого самостійного заглиблення в широкий спектр історико-культурних проблем з метою розвитку індивідуальних здібностей та вмінь;
виховна: - сформувати дбайливе відношення до української культурної спадщини, - виховувати на ґрунті української духовної скарбниці потреби особистості в постійному культурному розвитку й моральному вдосконаленні.
|