Аналіз чутливості
Метою аналізу чутливості є визначення ступеня впливу факторів, що варіюються, на фінансовий результат програми. Як інтегральний показник, що характеризує фінансовий результат програми, виступає чистий приведений доход (NPV). У якості параметрів, що варіюються, зазвичай установлюються обсяг продажів, ціна продажів, постійні витрати, змінні витрати. Рекомендований діапазон відхилень параметрів від -20% до 20%. Розрахунок NPV при зміні кожного з розглянутих факторів зручно виконувати у вигляді табл. 9.8.
Таблиця 9.8 – Розрахунок чистого приведеного доходу при зміні різних факторів
Залежність NPV від зміни різних факторів у вигляді графіка наводиться на рис. 9.5.
Рисунок 9.5 – Залежність NPV від: ряд 1 – зміни обсягу продажів; ряд 2 – зміни ціни продажів; ряд 3 – зміни постійних витрат; ряд 4 – зміни змінних витрат
З рис. 9.5 видно, що програма малочутлива до зміни обсягу продажів, ціни продажів, постійних витрат і змінних витрат. Для того, щоб вона стала неефективною, необхідна зміна значень цих факторів більше ніж на 20%. Соціальна ефективність програми впровадження ІСУЗЕД характеризується підвищенням показників автоматизації управлінської праці: - підвищенням ефективності використання робочого часу управлінськими працівниками; - підвищенням обсягів виконання робіт управлінськими працівниками; - підвищенням оперативності роботи з документами та іншими джерелами інформації; - підвищенням рівня охоплення автоматизацією функцій управління; - підвищенням рівня технічного забезпечення управлінської праці. Підвищення рівня автоматизації управлінської праці в свою чергу призводить до збільшення кількості клієнтів завдяки підвищенню швидкості та якості їх обслуговування, а також до зміцнення конкурентних позицій підприємства на міжнародному ринку.
|